PZC n Buurt helpt bij ontwerp stadspark Speeltuin Nieuwdorp 40 jaar jong Qft^ïng PZC BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 13 NATUUR EN GEZONDHEID Goesenaren mogen ideeën aandragen voor toekomstig groenproject Duo op pad met stapels vals geld almanak Naam Maandag 26 juli 2010 Onfortuinlijk stuntvliegtuig kan weer de lucht in Nieuwe wandelroutes over heel Walcheren Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Omwonenden, zowel jonge ren als ouderen, hebben een flinke vinger in de pap bij de invulling van het toekomstige park langs de Oranjeweg in Goes. Doel van het voorbeeldproject Na tuur en Gezondheid is een groene omgeving scheppen zodat jong en oud in beweging komen. Het pro- jectgebied loopt vanaf de brand weerkazerne noordwaarts langs nieuwdorp - Toegegeven: het zijn jónge opa's en oma's, maar ze be staan. Grootouders die zelf als kind nog veel plezier hebben be leefd in speeltuin De Vluchtheuvel in Nieuwdorp, en die nu maar al te graag met hun kleinkinderen naar het speelpark komen. De Vluchtheuvel bestaat dan ook veer- j tig jaar. Zaterdag werd dat gevierd- met veel kinderen, ouders en grootouders. Voor de gelegenheid waren er extra attracties geplaatst, zoals een springkussen, maar dat is lang niet zo bijzonder als de speeltuin zelf. Die bestaat nog voor een groot deel uit degelijke, ouderwetse toe stellen als draaimolens, hoge schommels, trampolines en glijba nen. Razend populair is ook de skelterbaan, die kinderen ver trouwd maakt met verkeer. Er zijn voorrangsregels, zebra's, haaientan- 1 den en een echt stoplicht. De vluchtheuvel onderscheidt zich 1 niet alleen door het grote opper- vlak van andere speeltuintjes, 1 maar ook door variëteit en kwali teit. De goed onderhouden toestel len zijn ongevoelig voor vandalis me omdat er altijd toezicht is en omdat de tuin alleen op gezette tij den open is. Ook wordt entree ge heven. De Weitjes, waarop het nieuwe Pontes 'Goese Lyceum komt, en verder langs de Oranjeweg tot aan de wijk Noordhoek. Het park ver rijst vrijwel zeker op de akkers aan de noordzijde van Zomerweg, waarbij er wel een logische verbin ding moet ontstaan met het zuide lijke deel. Een deel van die akkers is in handen van de gemeente. De provincie heeft 372.000 euro be schikbaar gesteld voor het project. De gemeente Goes draagt zelf bijna drie ton bij. Al volgend jaar moet de inplant zichtbaar worden, maar hoe het park eruit komt te zien, staat nog niet vast. Het moet in elk geval een natuurlijk groengebied wor den zonder standaard-speeltoestel len en verharde speelplaatsen. „Het moeten natuurlijke elemen ten zijn", zegt projectleider Elia ter Wisscha van de gemeente. Deze week konden omwonenden uit de wijken Goes-Oost en Noord- hoek en uit het dorp Kloetinge, tij dens een bijeenkomst creatieve voorstellen indienen. De oogst was nog niet zo heel groot, omdat veel mensen zich nog willen oriën teren. Op tafel kwam wel het idee voor een visvijver, een ommetje (met name voor ouderen) en 'be- leeftuinen' voor senioren die nu een appartement of zorgcentrum bewonen, maar het tuintje missen dat ze voorheen zelf hadden. Doel is de senioren de moestuinen te la ten bezoeken. Schoffelen hoeven ze niet. Om alle mogelijkheden te verken nen, volgt dit najaar een excursie naar een andere, nog te kiezen voorbeeldgemeente. Omwonen den kunnen mee. Alle ideeën moe ten uitmonden in drie varianten. Bewoners kunnen aangeven welke variant ze verkiezen. Uiteindelijk kiest het college van B en W een variant, die volgend jaar moet wor den uitgevoerd. Goes heeft daar voor tot eind 2011 de tijd. Ter Wis scha denkt dat de provincie bij de aanplant de gemeente wel een half jaartje extra geeft. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. C.N.M.J. van den Hurk, Colijnsplaat 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. ie ar terneuzen - Een vijftigjarige Ter- neuzenaar en een 62-jarige Vlis- singse zijn zaterdagochtend aange houden nadat ze probeerden met vals geld te betalen bij de tolpoort van de Westerscheldetunnel. De medewerker zag echter dat het vals geld betrof. De Terneuzenaar betaalde met echt geld en reed door. De medewerker belde de po litie,die her duo aanhield in Ter- neuzen. De twee hadden honder den euro's aan vals geld bij zich. Tip? redactie@pzc.nl „Dit weekend maakte mijn dochter zo'n leuke opmerking dat we deze wel iets voor de almanak vinden", schreef ons onlangs een lezeres van deze krant. Nou, dat vonden wij ook. Daar komt-ie: Eva van net zeven mag in de stad sa men met haar oma iets kopen. Na lang rondsnuffelen, twijfelen, wikken en wegen kiest het meisje uit eindelijk een stickerboek. Er staan huizen in het boek die je zelf kunt inrichten met meubeltjes en stickers waarop kinderen staan afge beeld. 'Sweet Home' staat er in roze versier de letters op de voorkant. Prachtig vindt Eva het. Terug in de auto, vraagt opa, die niet was meegegaan naar de winkel, of het meisje nog iets gekocht heeft, „ja opa", antwoordt Eva enthousiast terwijl ze het cadeau in de lucht houdt, „een mooi boek! Zweet homo, wel een gekke naam hè?" Een springkussen, dat voor de gelegenheid in de speeltuin was opgesteld, is veel te gewoon. De kinderen vermaakten zich uitstekend met de vaste toestel len in de Vluchtheuvel. Die zie je niet overal. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49