TMZ biedt elke renner onderdak PZC sport 131 Dhanis is iedereen Wolfert is de beste tennisster op de baas in Vlissingen Vechthanentoernooi in Breskens RONDE VAN KORTCENE Eloy Raas (16) grijpt weer naast de eerste plaats maandag 26 juli 2010 Z De kopgroep geeft gas tijdens de Ronde van Kortgene. foto Willem Mieras door René van Stee KORTGENE - Het voert te ver om de koersen van Trimbelangen Mid den-Zeeland (TMZ) te beschou wen als dé springplank naar een mooie wielercarrière. Niettemin is de laatste jaren een aanzienlijk aan tal renners doorgestroomd naar wedstrijden van wielerbond KNWU. Eloy Raas, heel verre fa milie van Jan, wordt ook zo ie mand. De zestienjarige renner uit 's-Heer Hendrikskinderen pakte zaterdag in Kortgene net naast.de zege in de categorie starters/plaat selijke renners. Hij moest Erwin Tazelaar uit Co- lij nsplaat voor laten gaan. En dat beviel Raas maar matig. „Alles zat mee", refereerde hij aan het mooie weer en het wedstrijdverloop, „maar het was weer geen eerste plaats." Raas had na tweede plaat sen in Kruiningen en Kortgene en een derde stek in Colijnsplaat recht van spreken. Toch keek hij met genoegen terug op zijn de buutmaanden in het peloton. „Het was eerst een kwestie van eens kijken hoe het allemaal zou gaan. Ik heb de smaak nu te pak ken. Je kunt gerust stellen dat mee rijden bij TMZ een goede leer school is voor jonge jongens zoals ik." Volgend jaar zullen ze Eloy Raas niet meer terugzien bij TMZ. Want onder de vlag van de KNWU gaat hij zijn kansen wa gen bij de junioren. Hij treedt daar mee in de voetsporen van Rens Pyfferoen (Sluis), Mathijs Buzeijn (Schoondijke) en de gebroeders Robbert en Sander Vleugel (We- meldinge) die ook recent - met suc ces - een soortgelijke overstap maakten. André Hannewijk van het wieier- comité in Kortgene hoorde Raas' woorden met genoegen aan. Hij is tevreden dat de plaatselijke ronde twee jaar geleden de samenwer king met TMZ aanging. „Want an ders zou er waarschijnlijk geen koers meer zijn geweest. Het kos tenplaatje werd te begrotelijk. TMZ is een prima alternatief" Hannewijk voegde er aan toe dat bij TMZ iedere renner aan zijn trekken komt. Snel of minder snel: er is voor iedereen plek. Zo ook voor de zeventienjarige Marcel Da- vidse. De geboren Vlissinger woont vanwege het werk van zijn vader in Singapore en is nu op va kantie in Zeeland. De familie ver blijft in Veere. Davidse, in Singapo re rijdend voor de ploeg van Cycle Worx, vertelde dat wielrennen in zijn woonplaats een kleine sport is. „En het gaat hier enorm hard", zei hij over zijn wedstrijd bij de amateurs B. Tot zijn spijt haalde Davidse de finish niet: hij stapte af na een valpartij. Er kwamen 147 renners aan de start. Bij de amateurs 40+ won Ri- ny van Zundert (Sint Willebrord) voor Ko de Meulmeester (Hein- kenszand) en Jack van der Horst (Oost-Souburg). De zege bij de amateurs B was voor Cornelis Bak ker (Dirksland). Arjan Klaasse uit Schore eiste de derde plaats voor zich op. Bij de amateurs A toonde Robert de Poel (Dordrecht) zich de beste. Jacques Schuit (Oost-Sou burg) was de beste Zeeuw op de vijfde plaats. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Mark Boot uit Burgh- Haamstede was zoals verwacht mocht worden de sterkste motor crosser bij de senioren op het Sloe- havencircuit in Vlissingen-Oost. Het was in beide manches al vanaf het begin te zien dat Boot wilde winnen. In de eerste manche kwam Gian Carlo Buijs als tweede mee, maar hij werd al snel uit de wedstrijd ge haald omdat zijn kapotte uitlaat te veel lawaai produceerde. Boot werd uiteindelijk in beide manches ge volgd door Erik van der Wekken. Bij de veteranen en junioren MX 1-3, die samengevoegd waren maar apart geklasseerd werden, was het beduidend spannender. In de eerste manche zegevierde Leo Stroo (45) uit Vlissingen. De tweede manche leverde een over winning op voor Mykel van de Goor uit Vlissingen, die ook dag- winnaar werd. Peter Heemskerk uit Noordwijker- hout was de sterkste bij de MX 2 ju nioren. In twee spannende man ches was hij telkens Thomas de Ridder uit Koewacht en Florentijn de Roo uit Terneuzen te snel af Bij de jeugd was Timo Dhanis uit Ter- neuzen iedereen de baas bij de 65 cc grote wielen. door Henk van de Voorde BRESKENS - Mandy Wolfert won de 3-categorie van het C1000 Vechthanentoernooi van TV De Boskreek in Breskens. De Sluiskil- se (20) klopte in de finale leeftijds- genote Sophie de Schepper uit Vo gelwaarde met 7-5 6-4. Er waren diverse lange rally's waar bij Wolfert met name met haar ser vice en backhand veel druk zette, terwijl De Schepper op basis van een bewonderenswaardig loopver mogen en veel wilskracht goed stand hield. Bovendien beheerst ze als geen ander de kunst van het ontregelen, waardoor ook Wolfert soms forceerde. Eerder ondervond Stephanie Pauwels, eveneens af komstig van TV Vogelvlucht uit Vogelwaarde, de vastheid van De Schepper. Na een lange strijd zege vierde De Schepper in de halve fi nale uiteindelijk via de tiebreak in de derde set. In de 3-finale bij de mannen won de sterke Bas de Vries met 6-3 6-2 van Dylan Blackman. De West- Zeeuws-Vlaming had in de halve eindstrijd nog verrassend in drie sets afgerekend met de Belg Dona- to Aben. Terneuzenaar Jeroen Al- liet startte in de halve finale over donderend tegen de latere toer- nooiwinnaar De Vries, maar kon het hoge tempo niet volhouden: 1-6 6-4 6-3. In de 4-finale klopte Frank IJzerman, van origine Oost burger en nu tennisleraar in de re gio Harderwijk, lokale favoriet Ro- win Tazelaar: 7-6 6-3. Gerrit-Jan van Gulik won in de 5-finale het toeristenonderonsje te gen Bas Pennings (6-2 6-3). Arne Riemens pakte de eerste prijs in de 6 ten koste van Roel Brugge. In de spannende finale werd het 7-5 in de derde set. In de eindstrijd bij de vrouwen-4 versloeg Lyn Pen nings via de verlenging van de der de set Anouk van de Kamp. In de 6-finale klopte Demi Engelaar met twee keer 6-3 Nadine Brenner. Denk jij beter te kunnen coachen dan Mario Been of Martin Jol? Stel dan je eigen Eredivisie team samen en speel mee om de titel Voetbalcoach van het Jaar. Hoe werkt het? Als voetbalcoach krijg je een fictief budget van 32 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen droomelftal samen met spelers uit de Eredivisie. Afhankelijk van de resultaten die de spelers en de clubs in de Eredivisie behalen, krijgt jouw team punten. Na elke speeldag worden de uitslagen bijgewerkt en kun je zien hoe jouw team gepresteerd heeft. Als je wilt kun je dit direct eenvoudig delen via Hyves, Twitter of Facebook! Versla je vrienden en collega's Om het extra spannend te maken kun je samen met vrienden, familie of collega's een eigen subleague maken. Je kunt ook meespelen met de subleague van de PZC. Zo maak je onderling voor eens en altijd uit wie nu de echte voetballerkenner is! Fantastische prijs Naast eeuwige roem als dé enige echte Voetbalcoach van het Jaar, wordt de winnaar van het spel beloond met een mooie prijs. Doe je mee aan de subleague van de PZC dan maak je kans op een extra prijs! Hoe doe ik mee? Ga snel naar de website www.voetbalcoachvanhetjaar.nl en geef je op! Je kunt je team gedurende het hele seizoen aanmaken, maar let er wel op dat de reeds gespeelde wedstrijden niet bijdragen aan je score. Schrijf je dus in vóór vrijdag 6 augustus 18:00 uur om het gehele seizoen mee te spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47