Antilliaanse sfeer werkt wel heel erg 12 Filmpje kijken onder Hulster sterrenhemel almanak Naam maandag 26 juli 2010 z FESTIVAL DE LAS CULTURAS Antilliaanse gemeenschap viert feest in Terneuzen door Sheila van Doorsselaer Het Festival de las Cultu- ras in Terneuzen is bo venal een feest voor An tilliaanse families uit Terneuzen en omstreken. Aange zien Antillianen wel weten hoe ze een feestje moeten bouwen en die sfeer zéér aanstekelijk werkt, gin gen uiteindelijk ook bij de kaaskop jes de voetjes van de vloer en de heupen van links naar rechts. Een man die waarschijnlijk alleen gewend is de quick step met zijn vrouw te dansen, wordt door een donkere schone de beginselen van de Salsa bijgebracht, 't Is wat pot sierlijk, maar genieten doet hij! Zijn vrouw wat minder, zo ziet het er naar uit... De Stichting Antilliaans-Arubaans Beraad Terneuzen (SAABT) mocht zicffzaterdag in de handjes knijpen. Niet alleen de sfeer was Caribisch, ook de temperaturen werkten goed mee. „It feels een beetje like home", zegt een Suri naamse man. „Ik val a little buiten de doelgroep, maar de meesten zien het verschil toch niet! Zie jij verschil? Nee toch? Nee toch hè? Nou dan." De cafés op de Markt sponnen ga ren bij het Festival de las Culturas. De terrassen zaten de hele dag overvol en hier en daar hadden mensen zelfs hun eigen stoelen meegenomen. Organisatoren Huub Mercé en Dio van Uytrecht hadden al voorspeld dat de grote dansvloer voor het podium er niet voor niks lag. In de vroege middag bleef die nog wel grotendeels leeg, maar 's avonds werd veelvuldig ge danst. 1 Iet feest ging door tot mid- Zo jong en al zoveel fans! De elfjarige Zulaila 'Zuzu' Sling uit Terneuzen moest even wat plankenkoorts overwinnen, maar vervolgens wist ze samen met dernacht. haar 'Multigirls' het publiek aan haar voeten te krijgen met zang ('Waka Waka!') en exotische dans. foto Peter Nicolai De organisatie had een zeer geva- door Sheila van Doorsselaer HULST - Het Molenbolwerk in Hulst wordt vrijdagavond 27 augus tus ingericht als openlucht-film theater. Het evenement, Zomer- Film, is gratis. Die avond is (500) Days of Sum mer te zien. De komedie draaide vorig jaar tijdens grote filmfesti vals zoals Sundance en Film by the Sea en oogstte lovende recen sies. De film wordt vertoond door de 'cinemobiel', een knalrode oldti mer brandweerwagen voorzien van professionele projectieappara- tuur, op een scherm van bijna acht bij vier meter. Bezoekers moe ten zelf een stoeltje of een deken meenemen. Op het terrein is hore ca aanwezig, maar zelf wat te drin ken of snacks meenemen, mag ook. De voorstelling begint om 22.00 uur. Bij slecht weer gaat de voorstelling niet door. Er wordt dan uitgeweken naar een andere datum. Het is voor het eerst dat de wallen in Hulst worden ingericht als 'walk in movie'. Zomerfilm is een initiatief van Hulstenaar Dan ny Esseling en het evenement wordt ondersteund door Scoop. www.zomerfilm.nl „Dit weekend maakte mijn dochter zo'n leuke opmerking dat we deze wel iets voor de almanak vinden", schreef ons een lezeres. Nou, daar komt-ie: Eva van net zeven mag in de stad sa men met haar oma iets kopen. Na lang rondsnuffelen, twijfelen, wikken en wegen kiest het meisje uiteindelijk een stickerboek. Er staan huizen in Tip? redactie@pzc.nl het boek die je zelf kunt inrichten met meubeltjes en stickers waarop kinderen staan afgebeeld. 'Sweet Ho me' staat er in roze versierde letters op de voorkant. Prachtig vindt Eva het. Terug in de auto vraagt opa, die niet was meegegaan naar de winkel, of het meisje nog iets gekocht heeft. „Ja opa, een mooi boek! Zweet ho mo, wel een gekke naam hè?" door Wilma Valk SCHOONDIJKE - Een mix van geu ren trok zondagmiddag over de feestmarkt van Schoondijke. Een cocktail van poffertjes met gebak ken vis, popcorn met loempia's naast heerlijke oliebollen van bak ker Jan Goethals. Het weer was bijzonder feestelijk. Zonnig en droog, maar niet warm genoeg voor strandgangers. Schoondijke profiteerde hiervan. „Het is de eerste gezellige markt van het seizoen," beweerde een be zoekster. „Hier zien we alle nieu wigheden het eerst." Ze was speci fiek op zoek naar een klein porte- monneetje. „Daar past minder geld in, dan kan ik ook niet zoveel uitgeven!" Nieuwe dingen waren er genoeg. Glasnagelvijlen met echte Swarowski kristallen, uitbundig glinsterende horloges, goedkoper dan de benodigde batterijen, aan stekers met horloge, stormvast en navulbaar. Bij een kraam met ech te Goudse Wafels verkochten ze ook lcoeksnippers, kruimels. In de tent met gezellig terras van de Maoneblusser aan het einde van de Beatrixstraat zong Marieke Rijksen, nummers uit de top 40 en op de markt zelf zorgeden de 'No Longfield Jazz Krakers' voor stemming. Aan het andere einde van de markt, op het dorpsplein, stond bakker Jan Goethals halver wege de dag te zweten boven zijn oliebollen. „Er zijn er zeker 1500 verkocht vandaag," wist hij. „De bolussen zijn al op en voor de muf fins staan ze in de rij." Toch waren er ook iets somberder geluiden van de ambulante han del: „Het is heel gezellig druk van daag, maar een echte topmarkt is het niet voor ons. Het is gelukkig nog vroeg in het seizoen." De ambulante handel krijgt het druk de komende twee weken. Jaar- en avondmarkten in Bres- kens, Groede en Oostburg staan nog voor de visserijfeest-braderie begin augustus op de rol. Bakker Jan Goethals bakt zijn oliebollen. „Er zijn er zeker 1500 verkocht vandaag", wist hij. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44