Stadswallen Hulst beter toegankelijk Thirza wint wedstrijdje kwispelen Warmte nekt Breskense rode pinguïns PZC Z E E U WS-VLA AN DEREN 12 en 13 X MJVJ II 12 TOERISME Gemeente ontvangt ruim honderdduizend euro aan Europese subsidies voor uitvoering Maandag 26 juli 2010 Antilliaanse sfeer werkt wel heel aanstekelijk Filmpje kijken onder Hulster sterrenhemel Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - De toegankelijkheid van de Hulster vestingwerken wordt de komende maanden grondig aangepakt. Acht opgangen van de wallen worden rolstoelvriendelijk gemaakt en paden worden meer verhard. De gemeente Hulst ont vangt ruim honderdduizend euro aan Europese subsidies voor het project. De wens om ook mindervaliden door Sheila van Doorsselaer GRAAUW - Andras, de chihuahua uit het Vlaamse Niel, kwispelt dat het een lieve lust is, maar nadat hij schrikt van een enthousiaste mede kandidaat, zes koppen groter'dan hij, valt hij stil. „Helaas...! De chi huahua valt af" Andras deed zondag, samen met nog acht andere honden, mee aan de kwispelwedstrijd tijdens de Zo- mermarkt in Graauw. Het ludieke evenement is een eve nement van de Dog Company uit het dorp. Wilma Christiaansen is met haar border collie Kyra helemaal uit Breskens gekomen om mee te doen. Ze moedigt Kyra vol vuur aan, maar ze eindigt uiteindelijk op de derde plaats. Kyra moet haar meerdere erkennen in Thirza de la brador en Flo de cocker spaniel. „Ik zie hier het nut niet van in", knort een Graauwenaar. Het pu bliek kijkt dan ook niet zozeer naar de kwispelende honden, maar juist naar verhitte baasjes. Uiteindelijk wint Thirza, van baas je Cor Dieleman uit Graauw. Ze heeft bijna tien minuten staan kwispelen. Al wat nodig was, was wat aaien over haar bol. een tocht te gunnen over de Huls ter verdedigingswerken bestond al heel wat jaren. „Toegankelijkheid staat in het project Staats-Spaanse Linies hoog in het vaandel. We konden hier nu op meeliften", zegt de Hulster wethouder Clen de Kraker. De wallen beter toegankelijk ma ken kost zo'n 120.000 euro. Hulst draagt 10.000 euro bij aan de plan nen. De rest wordt, tot grote tevre denheid van de Kraker, gesubsidi eerd. De Stichting Gehandicapten beleid in de gemeente Hulst is heel erg blij met het Hulster initia tief In totaal worden er acht opgangen naar de wallen rolstoelvriendelijk gemaakt. Zij liggen bij de bolwer ken. Gekozen is voor de aanleg van lange taluds, of de aanpassing van al bestaande hellingen. De Kra ker: „Aan het Princebolwerk bij voorbeeld, ligt al een helling, maar die is te steil en wordt dus aange past. Het verbeteren van de opgan gen is ook te voordele van ouders met een kinderwagen of buggy. Zij kunnen dan ook veel makkelij ker de wallen op." De Kraker heeft er bewust voor ge kozen om de opgangen naar de bo- venpaden van de wallen te leiden. „Een rondgang over de wallen via het bovenste pad is wel de mooi ste route, vind ik. Zo kun je echt ten volle genieten van de vesting werken en je hebt ook een prach tig uitzicht." Behalve nieuwe of aangepaste opgangen, wordt ook 2700 vierkante meter extra ver hard pad aangelegd. Voor de aan passingen moeten wel elf lindes op verschillende plaatsen op de wallen worden geveld. De Kraker wil het werk binnenkort aanbeste den. Nog vóór de winter moeten de wallen dan rolstoeltoegankelijk zijn. Daarnaast is Hulst voorne mens het voor mindervaliden mo gelijk te maken het onderste pad (langs het water) van de waterpar tij in De Nieuwe Bierkaai te betre den. Wethouder Diana van Dam me onderzoekt de mogelijkheden. Het doel is simpel; na het startsein moeten de baasjes het voor elkaar krijgen dat hun hond zo lang mogelijk achter elkaar kwispelt. Liefdevol aanmoedi gen of verleiden met iets lekkers mag, fysiek straffen is uiteraard niet toegestaan. Thirza kwispelt bij knuffels van baasje Cor. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer BRESKENS - De komst van de veel besproken rode pinguïns naar Bres kens is uitgesteld. De plastic kunst werken, die als boodschap hebben mensen bewust te maken van de opwarming van de aarde, konden ironisch genoeg niet gemaakt wor den tijdens het warme weer de af gelopen weken. Bij het productie proces ging het spul klonteren. De twaalf meter hoge stellage na bij de jachthaven, waar het dozijn enorme knalrode pinguïns op ge posteerd wordt, zal nog tot na de bouwvak leeg blijven. „Het materiaal waaruit de sculptu ren gegoten worden, moet stollen. Daarvoor was het te warm en zo ging het mis", zegt de Sluise wet houder Peter Ploegaert. „Het ging klonteren. En daar moet je als kun stenaar en als koper geen genoe gen mee nemen." De pinguïns worden nu na de bouwvak ver wacht. Er rust bepaald geen zegen op het omstreden kunstwerk van de Bel gische kunstenaar William Sweet- love, lid van het Italiaanse kunst collectief Cracking Art Group. Er wordt al jaren over de komst van het werk gebakkeleid. De een vindt het kunst van hoog niveau, de ander kul. Het werk aange kocht door jachthaven Breskens bv kost driehonderdduizend euro. De helft hiervan wordt gefinan cierd met Europees gemeenschaps geld. De komst van de pinguïns werd al eerder uitgesteld. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. C.N.MJ. van den Hurk, Colijnsplaat 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43