Verwest geniet altijd van entourage PZC TMZ biedt elke renner onderdak SCHOUWSE SELECTIE Eredivisionist Excelsior is morgenavond weer tegenstander in Burgh-Haamstede Mark Boot wint in Vlissingen Verlies Schouwse mannen in Maasdijk, winst voor vrouwen maandag 26 juli 2010 door Oscar Fonteine ZIERIKZEE - Voor het vierde jaar op rij spelen de profs van Excelsior morgenavond op het terrein van DFS een oefenwedstrijd tegen de Schouwse selectie. Zierikzeeënaar Benjamin Verwest was in alle edi ties nog van de partij en kijkt voor uit naar de ontmoeting met de Rotterdammers. „De entourage in Burgh-Haamste- de vind ik altijd heel bijzonder", zegt Verwest. „Er komt altijd be hoorlijk wat publiek op dit soort wedstrijden af En het is ook altijd erg leuk om met het Schouwse elf tal te voetballen. Je kent die jon gens van de andere clubs wel, al leen speel je nu een keer mét in plaats van tegen elkaar." De 27-jarige Verwest herinnert zich de wedstrijden tegen Excel sior nog goed. „Twee jaar geleden verloren we met 6-2 en maakte ik één van de doelpunten. Aan die goal denk ik nog wel eens terug. Vooral ook omdat die bal er zo lek ker invloog. Ronald Zwager gaf een voorzet, maar die was eigen lijk niet helemaal op maat. Ik stond net buiten de zestien klaar om te schieten, maar kon de bal ei genlijk alleen nog maar met mijn hoofd raken. Het bleek een prima kopbal, want de bal vloog tegen je club aansluiten en ben je door dit extra programma ook nog eens een stuk fitter." RCS, zijn nieuwe club, heeft er dan ook geen enkel probleem mee. „Sterker nog, de trainer moe digt het zelfs aan", zegt Ver west. „Het past ook goed in hun pro gramma. Ik heb alleen de eerste training van het Schouwse elftal gemist, maar dat kwam omdat we op trainingskamp waren met RCS. Tijdens dat weekend maak je ken nis met de groep en dan merk je gelijk dat het niveau heel hoog ligt. Ik ben dan ook blij dat ze me de kans hebben gegeven om bij hun te komen voetballen. Oost-Sou burg is ook goed aan te reizen en prima te combineren met mijn werk. Natuurlijk heb ik er goed over na moeten denken, maar ik zag het niet zitten om met Zierik- zee in de vierde klasse te gaan spe len. Het spelen op zaterdag of zon dag maakt me niet zoveel uit en over een paar jaar sluit ik een te rugkeer naar Zierikzee niet uit, maar voor nu heb ik nog teveel ambitie en hoop ik met RCS een goed seizoen te draaien." De ontmoeting met Excelsior be gint morgenavond om 19.30 uur. Toeschouwers kunnen vanaf 18.00 uur terecht op het sportpark in Burgh-Haamstede. Ben Verwest: „Ook dit jaar zullen we zeker weer kansen krijgen." archieffoto Dirk-Jan Gjeltema draads de kruising in. En vorig jaar speelden we natuurlijk helemaal een uitstekende pot tegen ze. We combineerden zeker in de eerste helft een stuk beter en kwamen dankzij Ronald Zwager ook ver diend op voorsprong. Het was dat gaandeweg de tweede helft de ver moeidheid toeslag en Excelsior daardoor nog een gelijkspel uit het vuur kon slepen, want een over winning was verdiend geweest." Verwest heeft niet echt een idee wat hij van de komende ontmoe ting met de kersverse eredivisio nist moet verwachten. Excelsior is geen ploeg die hij het hele jaar nauwlettend volgt. „Zodra je weet dat je er in de voorbereiding weer tegen mag spelen, ga je pas beter op ze letten. Maar net als andere ja ren zullen we ook dit jaar niet weg gespeeld worden en leuk mee kun nen doen. Wat de uitslag wordt zien we wel, al geeft die 1-1 van vo rig jaar natuurlijk wel moed. Ons hoofddoel blijft in ieder geval om net als de voorgaande drie edities een doelpunt te maken. Daar zijn we tot nog toe nog altijd in ge slaagd en ook dit jaar zullen we ze ker weer kansen krijgen." Net als vorig jaar zijn aan de wed strijd tegen Excelsior een paar geza menlijke trainingen en een oefen wedstrijd voorafgegaan. Die aan pak bevalt Verwest wel. „Het is een lekkere onderbreking van de zomerstop en ik moet ook zeggen dat het na een week of vijf, zes zo merstop bij mij altijd wel weer gaat kriebelen. Dit jaar valt de wed strijd ook nog eens bijzonder goed. Rond deze tijd beginnen de meeste ploegen weer te trainen en als je dit gehad hebt, kun je zo bij VllSSINGEN - Mark Boot uit Burgh- Haamstede was zoals ver wacht mocht worden de sterkste motorcrosser bij de senioren op het Sloehavencircuit in Vlissin- gen-Oost. De opkomst bij de vierde club cross van de MSV de Uidaat was niet overweldigend. De senioren konden in één groep van start gaan. Het was in beide manches liet Boot zien dat hij wilde win nen. In de eerste manche kwam Gian Carlo Buijs als tweede mee, maar hij werd al snel uit de wed strijd gehaald omdat zijn kapotte uitlaat teveel lawaai produceerde. Boot werd uiteindelijk in beide manches gevolgd door Erik van der Wekken. door René van Stee KORTGENE - Het voert te ver om de koersen van Trimbelangen Mid den-Zeeland (TMZ) te beschouwen als dé springplank naar een mooie wielercarrière. Niettemin is de laat ste jaren een aanzienlijk aantal ren ners doorgestroomd naar wedstrij den van de KNWU. Eloy Raas wordt ook zo iemand. De zestienja rige renner uit 's-Heer Hendriks kinderen pakte zaterdag in Kortge- ne net naast de zege in de categorie starters/plaatselijke renners. Hij moest Erwin Tazelaar uit Co- lijnsplaat voor laten gaan. En dat be viel Raas maar matig. „Alles zat mee", refereerde hij aan het mooie weer en het wedstrijdverloop, „maar het was geen eerste plaats." Raas had na tweede plaatsen in Kruiningen en Kortgene en een der de stek in Colijnsplaat recht van spreken. Toch keek hij met genoe gen terug op zijn debuutmaanden in het peloton. „Het was eerst een kwestie van eens kijken hoe het al lemaal zou gaan. Ik heb de smaak nu te pakken. Je kunt gerust stellen dat meerijden bij TMZ een goede leerschool is." Volgend jaar zullen ze Raas niet meer terugzien bij TMZ. Want on der de vlag van de KNWU gaat hij zijn kansen wagen bij de junioren. André Hannewijk van het wielerco- mité in Kortgene hoorde Raas' woorden met genoegen aan. Hij is tevreden dat de plaatselijke ronde twee jaar geleden de samenwer king met TMZ aanging. „Want an ders zou er waarschijnlijk geen koers meer zijn geweest. Het kos tenplaatje werd te begrotelijk. TMZ is een prima alternatief" Hanne wijk voegde er aan toe dat bij TMZ iedere renner aan zijn trekken komt. Snel of minder snel: er is voor iedereen plek. Zo ook voor de zeventienjarige Marcel Davidse. De geboren Vlissin- ger woont vanwege het werk van zijn vader in Singapore en is nu op vakantie in Zeeland. Davidse, in Singapore rijdend voor de ploeg van Cycle Worx, vertelde dat wiel rennen in zijn woonplaats een klei ne sport is. „En het gaat hier enorm hard", zei hij over zijn wed strijd bij de amateurs B. Tot zijn spijt haalde Davidse de finish niet: hij stapte af na een valpartij. MAASDIJK - De Schouwse voetbal selectie heeft zaterdag in Maasdijk met 4-2 verloren van het West- lands elftal. Beide goals - de o-i en de 2-2 - voor het team van trainer Edwin Kriens werden gemaakt door Ingmar Quist. Ook de Schouwse vrouwenploeg speelde zaterdag een vriendschap pelijk duel. Het team van coach Walter de Jonge versloeg de West landers met 5-2. Ellen Schreurs scoorde twee keer, Iris Vroegop en Kim Dijst en Jaimy van Beveren zorgden voor de andere drie tref fers. HMHMMBMffiMBMHHnBBHMMHHMRnnnnHBKn Denk jij beter te kunnen coachen dan Mario Been of Martin Jol? Stel dan je eigen Eredivisie team samen en speel mee om de titel Voetbalcoach van het Jaar. Hoe werkt het? Als voetbalcoach krijg je een fictief budget varr32 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen droomelftal samen met spelers uit de Eredivisie. Afhankelijk van de resultaten die de spelers en de clubs in de Eredivisie behalen, krijgt jouw team punten. Na elke speeldag worden de uitslagen bijgewerkt en kun je zien hoe jouw team gepresteerd heeft. Als je wilt kun je dit direct eenvoudig delen via Hyves, Twitter of Facebook! Versla je vrienden en collega's Om het extra spannend te maken kun je samen met vrienden, familie of collega's een eigen subleague maken. Je kunt ook meespelen met de subleague van de PZC. Zo maak je onderling voor eens en altijd uit wie nu de echte voetballerkenner is! Fantastische prijs Naast eeuwige roem als dé enige echte Voetbalcoach van het Jaar, wordt de winnaar van het spel beloond met een mooie prijs. Doe je mee aan de subleague van de PZC dan maak je kans op een extra prijs! Hoe doe ik mee? Ga snel naar de website www.voetbalcoachvanhetjaar.nl en geef je op! Je kunt je team gedurende het hele seizoen aanmaken, maar let er wel op dat de reeds gespeelde wedstrijden niet bijdragen aan je score. Schrijf je dus in vóór vrijdag 6 augustus 18:00 uur om het gehele seizoen mee te spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42