supporteren Steun innovatieve Zeeuwse vissers Middelburg mist Mental Theo door ramp Lik op stuk op danceparade Mishandeling in Renesse maandag 26 juli 2010 jaar bestaat de Danceparade nu in Middelburg. De Dancetour in Goes was gisteren voor de zesde keer. J „Het verschil met andere feesten? Hier staat iedereen te kijken", zegt Kimmy. „Ik ook hoor, daar gaat het niet om: dit is ook niet echt mijn muziek. Van deze muziek ga ik niet uit mijn plaat: van de mu ziek in de tent wel; maar daar is het weer te warm. Ik denk dat ne gen van de tien mensen dat heb ben. Je kunt natuurlijk ook niet zo draaien dat iedereen het te gek vindt." Dreadpruik. foto Lex de Meester Steltlopers vermaken het publiek in Middelburg. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder Lasershow op het Hof van Tange in Middelburg. foto Andy Troy Deejay Mental Theo heeft als gevolg van de ramp bij de Loveparade in Duis burg zijn optreden bij de City of Dance in Middelburg gemist. Hij was te laat op het Hof van Tange en kon volgens de organisatie niet meer in het schema worden ge past. Mental Theo - echte naam: Theo Nabuurs - uitte zijn teleurstelling daarover via Twitter. „Hoef niet meer te komen op Middelburg Dance parade omdat ik te laat ben vanwege het drama in Duisburg, Blijkbaar is hier geen begrip voor!!", meldde hij ruim een uur nadat zijn optreden zou beginnen. Met gebrek aan begrip had de af zegging weinig te maken, zei orga nisator Martin Priem. „Ik vind het jammer voor Theo, maar ik kan hem er niet tussen zetten. Het gaat hier per uur, volgens een heel strak schema. Daar kan ik niet van afwijken. De DJ's rijden hier naar toe; stappen uit de auto; draaien; en gaan weer weg. Die hebben soms wel zes feesten op een dag. Ik kan anderen niet zomaar weg sturen." Nabuurs was in Duisburg getuige foto Willem Mieras Het publiek in Middelburg is enthousiast, maar gedanst wordt er nauwelijks. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder CITY OF DANCE Ook een mooie foto gemaakt tijdens City of Dance? Zet 'm in ons foto album op www.pzc.nl/foto STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Drie Zeeuwse onder nemers krijgen steun om te experi menteren met duurzame vormen van visserij. Het ministerie van Landbouw en Visserij wil daar mee de vernieuwing in de visserij sector een impuls geven. In totaal krijgen twintig bedrijven of combinaties van bedrijven steun van het ministerie en het Eu ropees Visserijfonds. In Zeeland gaat het om La Solitude in Sint-Philipsland, een samenwer kingsverband van Zeeuwse mos selkwekers en de Nederlandse Oes tervereniging. La Solitude probeert op land algen te kweken. Algen zijn op hun beurt weer nodig om op land mos selzaad te kunnen kweken. Tot nu toe ging het met de algenkweek op land niet echt goed: La Solitu de probeert het met nieuwe soor ten algen en verschillende nieuwe kweektechn ielcen. De mosselkwekers experimente ren nog steeds met mosselzaad- vanginstallaties, een techniek waar bij mosselzaad niet meer wordt op gevist, maar bijvoorbeeld op tou wen wordt gevangen. Die MZI's zijn al in gebruik, onder meer op de Oosterschelde bij de Zeeland- brug. De oesterkwekers zoeken naar een nieuwe ondergrond voor oesterlarven: nu laten ze de larven hechten op mosselschelpen, maar de laatste jaren zijn er te weinig mosselschelpen voor dat doel be schikbaar. van de ramp: hij was degene die het nieuws in Nederland verspreid de via internet. Aanvankelijk sprak hij in zijn berichten over een aan slag. Nabuurs vertelde bij het actu aliteitenprogramma Nova hoe hij na de ramp door de tunnel werd geleid en daar dode mensen zag liggen. Het feest was volgens hem slecht georganiseerd. De organisatie heeft niet overwo gen om het feest in Middelburg stop te zetten naar aanleiding van de gebeurtenissen in Duisburg, zei Priem. „Het is erg wat daar ge beurd is, maar dat kan overal ge beuren." Ten minste vier personen zijn zaterdag in de loop van de dag aangehouden tijdens de City of Dance in Middelburg. Volgens de politie is het evenement verder rustig verlopen. Drie mensen werden betrapt met drugs op zak; volgens de politie hadden ze drugs voor eigen ge bruik bij zich. Zij kregen 250 euro boete per persoon. Eén persoon werd aangehouden ijadat bij hem een vlindermes werd aangetroffen. De politie past het zogenaamde Lik op Stuk beleid toe tijdens het evenement. Daarbij wordt meteen afgerekend. Volgens een woord voerder hoopt de politie dat daar van een afschrikwekkende wer king uitgaat. RENESSE - Een twintigarige man uit Euskirchen (D) heeft gisteren aangifte gedaan van mishandeling. De man liep zaterdagnacht met vrienden over de Roelandsweg in Rensse en werd zonder aanleiding door een jongen die deel uitmaak te van een groep jongeren in zijn gezicht geslagen en geschopt. Het slachtoffer moest zich laten behan delen in het ziekenhuis. De politie heeft een negentienjarige Rotter dammer aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3