Finale beachvolleybal e Schot laat weer zien wat hij in huis 281 sp Salm voelt dat Victoria veel progressie maakt wc Hoek is al op zoek naar een nieuwe keeper maandag 26 juli 2010 door lucien Roeüaodï nisse - Mensport van topniveau en zo'n duizend enthousiast mee levende toeschouwers zorgden gis teren voor een schitterend slot van het eerste weekend van Jumpin de Weel. Kan het nog beter? Het ant woord is aan de springruiters die vanaf donderdag vier dagen lang bezit nemen van het hippisch do- mijn in Nisse. Na vier overwinningen in de basis- sissport voegde dressuuramazone Wil ma Salm daar zaterdag in de Sub Top ZZ-zwaar met Victoria nog een zege aan toe. Met een tweede en derde plaats reed Lisa Bitter uit Goes zich met Ruby's Ty- lor in ZZ-licht in de kijker. Het oranje erelint in de Kür op muziek Z werd een prooi voor Jeanine Nieuwenhuis met TDN's Valentia. Wilma Salm stuurde de Gribal- di-dochter in de warmloopproef van ZZ-zwaar naar een totaal van 65.71 procent. Ruim een. procent meer dan Santoucha van der Meij uit Dreischor, met Glandele-zoon Gasadys Ravello. „Ik ben hier heel tevreden mee", zei Salm, die in Yerseke een eigen rij- en trainings- stal runt. „Victoria liep heel relaxt en mooi in de aanleuning en toont veel progressie." Aniek de Laat stuurde in de her kansing Umpire met 63.29 procent naar een nipte overwinning. De Brabantse bleef Chantal de Rooij met Nairobi slechts vijftienhon derdste procent voor. De amazone uit Yerseke maakte daarmee haar fout uit de eerste proef goed. „Nai robi gaf mij een fijn gevoel. Ook in de eerste proef, maar ik reed ver keerd. Daardoor kon ik de over winning vergeten. Dat was balen, maar dit maakt alles goed." Bitter heeft na een langdurige bles sure van haar paard Ryby's Tyior de draad met succes weer opge pakt. In de eerste proef ZZ-licht reed ze de Rubiquil-zoon met 62.97 procent naar de derde plaats. Achter winnares Eveline de Bruin met United Ruud. In de herkan sing eindigde de combinatie uit Goes op slechts drietiende procent achter De Bruin, die zich met 62.42 procent andermaal de beste toonde. Bitter: „Ik train bij Tha- mar Zweistra en daar voel ik me goed bij. Ik rijd Ruby nu op trens in plaats van stang en trens. Hij loopt nu veel losser door zijn lijf Vorig jaar ben ik met hem in de ZZ-licht gestart, maar toen liep hij een scheurtje in zijn dijbeen op. Het herstel heeft: lang geduurd, maar nu loopt hij prima. Toch wil ik niets forceren. Ik ben heel voor zichtig, want het is een gouden beestje." Met een bloedstollende rit schreef menner André Vink het tweespan pony's op overtuigende wijze op zijn naam. Met een alles-of-niets- rit zorgde Jaco van 't Westeinde met zijn vierspan pony's voor een fraai sluitstuk. door René van Stee vlissingen - Ze stonden heerlijk van elkaar te genieten. Bovendien koersten Merel Mooren en Rebek- ka de Kogel-Kadijk gistermiddag op het Vlissingse Badstrand recht streeks af op de eindzege van het beachvolleybaltoernooi in de eredi visie. Totdat Mooren bij een 21-18 en 2-1-voorsprong na een blokkeer- poging door haar enkel ging. Er stond in een mum van tijd een bult zo groot als een ei op. „Toen was het meteen over en uit. Wat een anti-climax. Want ik had echt het gevoel dat we hier zou den winnen. Het zou ook een ge weldige prestatie zijn geweest", zei een diepontgoochelde De Kogel- Kadijk vlak na het onheil dat haar partner was overkomen. Het duo ziet door de blessure (waarschijnlijk letsel aan de enkel banden) van Mooren de hernieuw de samenwerking in het water val len. Bijna twee jaar geleden, op de Olympische Spelen in Peking, speelden ze voor het laatst samen. De Nederlands kampioenen van 2005 en 2006 werden toen in de poulefase uitgeschakeld. Vanwege diverse omstandigheden, waaron der vakantie, zaten beide speel sters voor het toernooi in Vlissin- gen zonder partner. Mooren: „We hebben elkaar toen weer opge zocht. En we hadden mooie plan nen. Zoals deelname aan het NK over een aantal weken en kwalifi catie voor de laatste hoofdtoer nooi van de World Tour. Daar kan nu waarschijnlijk een streep door." De winnaressen Roos van der Hoe ven en Jantine van der Vlist wis ten niet precies wat ze met de si tuatie aanmoesten. „Het staat leuk hoor, winnaars 2010 in Vlissingen, maar we hadden er liever echt voor gestreden. Het voelt absoluut niet fijn", vertolkte Van der Hoe ven haar gevoelens. Bij de mannen duurde het vuur werk wel helemaal tot het einde. De eindzege ging naar Emiel Boers- ma en Alexander Brouwer na een 21-19 en 21-18-zege op Jon Stieke- ma en Daan Spijkers. De winnaars Marjolein van Kerckhoven in actie met Sampras, tijdens Jumpin de Weel in Nisse. foto Willem Mieras yerseke - Zoals vrijwel ieder sei zoen zal de selectie van Hoek tij dens de voorbereiding nog wat wij zigingen ondergaan. Op Djuric As cension, die zich sinds eind juni niet meer" heeft laten zien, rekent niemand meer bij de topklassen De komst van een nieuwe aanval ler ligt daardoor voor de hand. Hoek is ook op zoek naar een nieu we keeper, omdat nieuweling Kris- tof Deprez geblesseerd is geraakt aan zijn schouder. De Belg werd in het verleden al geopereerd aan het gewricht en lijkt nu opnieuw on der het mes te moeten. Met Jörg van Nieuwenhuijzen heeft Hoek nog slechts één keeper over. door Barry van der Hooft yerseke - De opmerking van een toeschouwer zei veel over het beeld dat van John Schot bestaat. „Hij is de beste man op het veld", klonk het eerst vol bewondering. Om er daarna meteen aan toe te voegen: „Maar hij moet wel in het gareel blijven lopen." De voetbal ler zelf kon er na afloop wel om la chen. „Het is een stempel dat ik opgedrukt heb gekregen. Ik vind het prima. Mensen vergeten dat ik de afgelopen jaren vooral lekker ge voetbald heb." Zoals hij dat zaterdagavond in Yer seke een helft lang ook weer deed tegen hét Reimerswaal Elftal (1-6). De nummer 10 van Hoek begon aan de linkerkant en was één van de drie aanvallers achter diepste spits Mille Mendes, in een systeem dat Oranje ook speelt. Schot pas seerde zijn directe tegenstander John Westrate (Rillandia) keer op keer, liet zien dat er een klik is met Stijn Mahieu en scoorde vlak voor rust twee keer. In de eerste treffer van Nick de Jong had Schot ook al een aandeel gehad. „Op die positie aan de linkerkant kan ik wel uit de voeten", zei Schot later. „Op 'tien' heb je vaak dubbele mandekking en Stijn Ma hieu speelt ook goed op die posi tie." Toch maakt het de Tholenaar niet zo heel veel uit waar hij staat. Als hij maar speelt. „We hebben een goede selectie staan, waarin de concurrentie groot is. Er zit heel veel voetbal in, dat heb je van avond kunnen zien. Als het loopt, kan voetbal heel mooi zijn." Schot werd in Yerseke na 45 minu ten gewisseld, net als zeven van zijn ploeggenoten. De tweede helft was amper zes minuten oud toen het dankzij Josimar Pattina- ma en John Atsu Acolatse al 0-5 stond. Dubbele cijfers leken in de lucht te hangen, maar het tempo en het spelpeil bij Hoek zakten. Veel spelers maakten een uitgeblus te indruk. Vrijdagavond een wed strijd in Biervliet, zaterdagochtend trainen in Yerseke, daarna een paar uur op een mosselkotter en terug in Yerseke weer een oefen wedstrijd; het leek een beetje te veel van het goede. „Ik snap wel dat ze vermoeid zijn", zei Gaby Demanet. „Dat geeft ook niet. Toch hebben we nog veel kansen gecreëerd, alleen een beetje te weinig gescoord." Dat was voor rust vooral de ver dienste van Onno van Agtmaal, de keeper van Waarde die de ene na de andere knappe redding verrich te. Zijn vervanger Ramon Boone werd diep in de tweede helft ook voor de derde keer gepasseerd door Ferry Alfons. Daarna slaagde het Reimerswaal elftal er net als te gen Vitesse (1-10) in nog een doel punt te produceren. Danny We ber, de beste man aan de kant van de regionale selectie, schoot op aangeven van Urvin van Hekelen Linksboven Timko Lokerse met zijn partner Bart Bolsterlee, linksonder Lokerse in actie. Uiterst rechts Rebekka de Kogel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30