Thuiswedstrijd moet je 'Nog ruimte voor toeristen' 2 Vlinders PZC maandag De krant 5 weken voor 15 euro! maandag26 juli 2010 door Wim Hofman Deze zomer zag ik hier maar weinig vlinders, een atalanta, een paar blauwtjes, nogal wat uiltjes een koolwitje en een ci troentje. Steeds als ik die zie, moet ik denken aan iets wat ik ooit zag en wat ik niet licht zal vergeten. Ik reed met iemand mee ergens door het westen van Oeganda. In de verte blauwe bergen, waar de weg zich naartoe kronkelde, in de heldere lucht grote stapelwolken, erg wit in het zonlicht. Daaron der werd de lucht opeens grijs, het leek of een donkere band over de horizon werd getrokken en even later landden er honderden insecten op de voorruit, zodat we haast niets anders zagen dan een massa gele vlinders. De ruitenwis sers verjoegen er wel een aantal, maar ze zorgden ook voor een ker- riegele smurrie en daarom gingen we maar langs de weg in het gras staan. We gingen de auto uit om naar dit wonderlijke verschijnsel te kij- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.ni Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed L T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul hét formulier in op: wvinw.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl DANCE IN ZEELAND Twee markten, twee steden, twee dancefestivals: City of Dance in Middelburg en Dancetour in Goes. ken en overal zagen we gele vlin ders, ze zaten op het lange gras en op de struiken en ze kwamen ook op onze hoofden en armen zitten. Ze deden langzaam hun vleugels open en dicht, alsof ze ons tijd wilden geven om ze eens goed te bekijken. Ze waren geel met hier en daar iets zwarts. Ik kende de soort niet. De vlinder zag er tamelijk ge woon uit, maar de grote hoeveel heid ervan maakte het bizar. Aan de lange wolk leek geen ein de te komen. Waar kwamen ze vandaan? En waarom gingen ze zowat allemaal tegelijk op trek tocht? Maar ja, hebben wij mensen ook niet zoiets? Zeker als het vakantie wordt. We worden dan ook op eens onrustig en willen er van door, liefst ver van huis, alsof het thuis maar zozo is. En dan trek ken we met duizenden in lange colonnes weg naar het geeft niet waar, naar elders waar het beter is en waar het grote geluk mis schien kan worden gevonden. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Nadia Berkelder Ze staat voor de tiende, of nee: de negende keer op het Hof van Tange in Middelburg, samen met een paar duizend anderen. Kimmy heeft bijna alle tien de edities van de Danceparade in Middelburg meegemaakt. „Wat er leuk aan is? Dat is moeilijk te zeggen: maar je moet er wél naartoe." Twee dagen Dance in Zeeland: za terdag in Middelburg; zondag in Goes; in allebei de plaatsen mid den in de stad. In Middelburg be gint City of Dance 's middags een beetje bedeesd op de Markt. „Mid delburg, put your hands in the air", roept de zanger van Audio Knights. Het is vooral kijken, nog meer kijken, een beetje meer kij ken en weinig bewegen. Als de Middelburgse Joëlle Show me love inzet wiegen moeders de heupen, met hun kinderen op de arm. Om de hoek op Plein 1940 proberen De Hobbyisten de stemming erin te krijgen. „Het is tenslotte een danceparade; ga een beetje dan sen!", roept zanger Kevin. Tien jaar geleden begon het in Middelburg met een - nog beschei den - parade door de binnenstad. Die parade groeide langzaam door, tot het vorig jaar ineens afgelopen was. Toen was de eerste editie zon der vrachtwagens. En dat is jam mer, vindt Bernadette. „Met die wagens gebeurde er wat meer. Als de muziek nu niet zo leuk is, houdt het op, want het is alleen hier, op de Markt te doen. Waar om ik niet dans? Dat doe ik van avond, op het Hof van Tange, als de muziek wat leuker is." De parade had meer sfeer, vindt ook Diana. „Er was van alles te zien toen die wagens door de stad reden, meer show. Dit lijkt meer op het feest 's avonds." En ook Dia na en haar vrienden kijken het 's middags nog even aan. „Dit is meer een opwarmertje." De para desfeer van vroeger is er nog wel een beetje: mannen met gele en ro ze dreadpruiken fietsen in strakke jurken door de stad, steltlopers ver maken het publiek. Zeeuwen zijn net diesels, weet Ri- cardo. Ze komen traag op gang. Zelf komt hij uit Hillegom - dus hij mag het zeggen. Hij is met een groep vrienden en vriendinnen op de Grote Markt in Goes, bij de Dancetour. „Wij waren al om acht uur op; de muziek ging hier om één uur aan: dan verwacht je dat het vol is. Stonden er drie men sen! Dat is raar!" Zijn vriend Ca- miel is speciaal in Zeeland voor Ci ty of Dance en Dancetour. „Om dat mijn zus hier op kamers woont. Hier, in Breda! ]a, dat is toch maar een uurtje verderop?" „Of het nou leuk is of niet: je moet er naartoe", vindt Kimmy. „De Danceparade is een thuiswed strijd, die moet je supporteren. Ik ben alleen vorig jaar niet geweest, toen was ik zwanger. Mensen zeg gen altijd dat er niks te doen is in Zeeland: dus als er dan een keer iets is, dan moet je ook gaan. Ik moet eerlijk zeggen: ik hoop altijd dat ik de volgende dag wakker word en denk: 'Wow! wat was dat fantastisch'. Maar dat is eigenlijk nooit gebeurd." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal inami ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Naam voorletters m/v Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens In het colofon trelt u nadere Informatie aan door Nadia Berkelder DOMBURG - De toeristische accom modaties in Zeeland zijn nog niet volgeboekt. In huisjes, op cam pings, in pensions en in hotels langs de Zeeuwse kust is nog steeds plaats. Dat zegt directeur Carla Schönknecht van het Wal- cherse WV. Zaterdag was het begin van het toe ristische hoogseizoen in Zeeland: de scholieren in Zuid-Nederland hebben nu allemaal vrij. „Het is lekker druk op dit moment", zei Schönknecht. „Maar het is nog niet vol in Zeeland. Eigenlijk zijn er overal nog wel gaatjes." Toeris ten die afgelopen weekeinde op de bonnefooi naar Zeeland kwamen, konden dus nog worden onderge bracht. Het is niet zo gek dat er nog plaats is, vindt Schönknecht. Dat past in een trend die ai jaren aan de gang is. „De tijden dat alle accommoda ties in het hoogseizoen drie weken tjokvol zaten, zijn voorbij. Mensen komen voor een kortere periode naar Zeeland, voor een week of korter. Je ziet dan ook dat er elke dag gewisseld wordt tegenwoor dig, en dus ook dat er elke dag ac commodatie vrij komt." Aanstaand weekeinde bereikt het seizoen zijn hoogtepunt: dan be gint in Zuid-Nederland de bouw vak, de verplichte vakantie voor mensen die in de bouw werken. Deejay Funck Star in Goes. foto Willem Mieras Drukte in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2