stalorder sport 127 Nuchtere 'Gio' neemt in tranen afscheid Europese titel voor zeiler Van Zalinge Verstraeten trainer van Aardenburg Dammer Provoost zesde in Den Haag Van der Meet soeverein in Knokke Geen feestje maandag 26 juli 2010 Bij Felipe Massa (links) en Fernando Alonso kan er nauwelijks een lachje af na de dubbelslag in Duitsland. door Arnoud Bodde hockenheim - Als het comité van de Academy Awards een Oscar voor beste acteur had moeten uit delen op het circuit van Hocken heim, was de keuze verschrikke lijk moeilijk geweest. Dat het beeldje bij iemand van Ferrari was beland, staat echter vast. De Italiaanse renstal hangt een zware straf boven het hoofd na een verboden stalorder, gisteren uitgedeeld tijdens de Grand Prix van Duitsland. Felipe Massa liet Fernando Alonso in ronde 49 op zichtig voorbij. Ferrari-baas Stefa- no Domenicali, Massa's mecani cien Rob Smedley, Massa en race winnaar Alonso hielden na afloop hun gezichten strak. Teamorders? Nee, hoor, gewoon een heel mooie dubbelzege voor Ferrari. Maar de internationale autosport federatie FIA gaf de Italianen kort na de race al een boete van 100.000 Amerikaanse dollar (onge veer 78.000 euro). Het hoogste adviescollege van de FIA denkt nog na over verdere stappen en het is volgens bronnen in de paddock zeer goed mogelijk dat Ferrari alsnog wordt gediskwa lificeerd. De zege zou dan gaan naar Sebastian Vettel, de Red Bull-rijder die derde werd. Lewis Hamilton en Jenson Button, bei den van McLaren, finishten als vierde en vijfde. Er werd druk overlegd aan de pit- muur, op bijna driekwart van de race. De mecaniciens van Alonso, Massa en teambaas Domenicali waren de hoofdrolspelers. Alonso zat een paar rondes daarvoor in de slipstream van Massa, die na een briljante start zijn teamgenoot en Sebastian Vettel voorbij vloog in de eerste bocht. „Dit is belache lijk", schreeuwde de Spanjaard naar het team, toen bleek dat hij wel sneller was dan zijn Braziliaan se collega, maar hem niet voorbij kon komen. Massa behield de lei ding in de wedstrijd, Alonso liet zich even terugzakken, maar kwam met een korte serie snellere rondes al gauw weer bij zijn team genoot aan de achtervleugel. Wat te doen? De mededeling van meca nicien Smedley aan Massa over de boordradio zei alles. „Dus... Alon so is sneller dan jij. Kun je bevesti gen dat je dit hebt begrepen?" In ronde 49 drukte Massa het gaspe daal opvallend laat in bij het uitko men van bocht nummer zes. Hij zwaaide nog net niet naar de pas serende Alonso. „Beste kerel... sor ry", voegde Smedley er nog aan toe. Vervolgens was het heel stil aan de Ferrari-pitmuur. Achttien ronden later werd de dubbelzege door het team van monteurs wel gevierd, maar bij de coureurs ging het allerminst van harte. De lichaamstaal van Massa op het podium sprak boekdelen, maar hij noemde het toch „een sterk resultaat voor het team". Alonso voelde zich ogenschijnlijk ongemakkelijk. Hij zei over 'het moment': „Ik weet niet wat er ge beurde, ik kon Felipe na die bocht inhalen." De stalorder van Ferrari is op zich niet onbegrijpelijk. Alonso staat er in de strijd om de wereldtitel veel beter voor dan Massa. Om bij de mannen van Red Buil en McLaren in de buurt te blijven, had de tweevoudig wereldkampioen in Duitsland alle punten hard nodig. Echter, dergelijke teamorders zijn verboden in de Formule 1, sinds Ferrari er in 2002 een wanverto ning van maakte door Rubens Bar- richello in de GP van Oostenrijk vlak voor het einde van de race te rug te roepen ten faveure van Mi chael Schumacher. LELYSTAD - De Vlissingse zeiler Igor van Zalinge is vrijdag op het Markermeer Europees kampioen in de Flash-klasse geworden. De 21-jarige Walchenaar won het toernooi, waarin negen wedstrij den werden gevaren, met ruim verschil. Van Zalinge kwam in het water bij Lelystad uit op 23 strafpunten. Hij won drie wedstrijden. De nummer twee in het toernooi met 29 Nederlander en slechts vijf DEN HAAG - Dammer Ben Pro voost, afkomstig uit Aagtekerke, is zaterdag als zesde geëindigd tij dens The Hague Open. In de slot- ronde tegen vijfvoudig Neder lands kampioen Kees Thijssen kwam hij voor de vijfde keer in het toernooi uit op remise. De 24-jarige Provoost, die ook vier keer won, verzamelde dertien punten. Hij finishte in een groep door Roeland van Vliet KNOKKE - Tennisster Angelique van der Meet heeft zaterdagmid dag met grote overmacht het ITF-toernooi van Knokke gewon nen. De negentienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke won in de fi nale met 6-2 6-0 van de Belgische Sofie Oyen. Van der Meet, de nummer 467 van de wereld, was in de badplaats als tweede geplaatst. Nadat de num mer één van de plaatsingslijst, een Francaise, al in de eerste ronde ver loor, was de Bevelandse de favorie te voor de titel. Die rol maakte ze daarna meer dan waar. buitenlanders finishte met 33 pun ten. Voor Van Zalinge is het zijn eerste Europese titel. Hij werd al wel twee keer Nederlands kampioen in de eenmansboot. Dat was in 2009 en in mei van dit jaar. De Vlissinger vaart pas anderhalf jaar in de Splash. Daarvoor was hij actief in de La ser- en de Flash-klasse. In de Flash won hij ook al eens de Sneekweek. van zeven achtervolgers op Alexander Baljakin, die met één punt meer de eindzege opeiste. Op basis van weerstandspunten werd de Walchenaar als zesde ge klasseerd. Komende week is Provoost actief in Nijmegen. Vanaf half augustus doet hij ook weer mee aan het sterk bezette Hiltex Zeeland Open in Goes. Met de eindzege verdiende Van der Meet zo'n 1500 euro én twaalf punten voor de wereldranglijst. Daardoor stijgt ze volgende week waarschijnlijk weer zo'n vijftig plekken. In ruim drie maanden is ze dan 250 plaatsen geklommen. Eerder won ze namelijk het ITF- toernooi van Apeldoorn en stond ze in de finale van Alkmaar.- Ook op de dubbelranglijst zal Van der Meet een sprong maken. Ze is nu 720e van de wereld, maar zal door het succes in Knokke - ze won donderdag ook het dubbel spel samen met Bernice van de Vel de - zo'n tachtig plekken opschui ven. Van de Velde, nu 876e, zal AARDENBURG - Fonny Verstraeten volgt bij Aardenburg de vertrok ken trainer Johnny Bleyaert op. De oefenmeester uit Axel werd gis terochtend voorafgaand aan de door assistent- en keeperstrainer Robbie de Clerck geleide training voorgesteld aan de spelersgroep. Verstraeten werd afgelopen sei zoen met Axel kampioen van de vierde klasse. Zijn contract werd echter niet verlengd. Rinus Zegers, vorig seizoen trainer van Aarden burg, werd bij Axel aangesteld als zijn opvolger. Voorzitter Frans Reij- niers van Aardenburg zei blij te zijn snel een opvolger voor de naar Damme vertrokken Belg te hebben gevonden. „Spelers, trainer en bestuur heb ben er vertrouwen in. Het is geen kwestie van roeien met de riemen die we hebben. Iedereen is gemoti veerd. We zullen in de competitie behoorlijk van ons afbijten." Aardenburg voelde zich vorige week in de steek gelaten door Johnny Bleyaert, die na de 19-0-ne- derlaag tegen Lierse nauwelijks nog van zich liet horen en onver wacht zijn vertrek aankondigde. zelfs meer dan 130 plaatsen winst boeken. Lesley Kerkhove heeft geen kwa lificaties hoeven spelen voor het tennistoernooi van Alma-Ata in Kazachstan. De achttienjarige Zie- rikzeese is afgelopen weekeinde di rect toegelaten tot het hoofdsche ma van het met 25.000 dollar gedo teerde ITF-evenement. Vandaag speelt ze waarschijnlijk haar eerste partij. Voor Lesley Kerkhove, die in Al ma-Ata zal dubbelen met Richel Hogenkamp, is het haar tweede toernooi na haar rentree na een knieblessure. Ze Was drie maan den uit de roulatie. door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Exact twee weken na zijn laatste officiële wedstrijd - de verloren WK-finale tegen Spanje - nam Feyenoord-aanvoerder Gio vanni van Bronckhorst gistermid dag afscheid in 'zijn' Kuip, tegen Real Mallorca. Tot tranen geroerd stapte de 35-jarige linksback één minuut voor de rust van het veld. Met zijn gang richting vrouw Ma rieke en zoontjes Jake en Joshua kwam er een einde aan een impo sante carrière. Een loopbaan die bij Feyenoord eindigde waar hij begon, na om zwervingen via Glasgow Rangers, Arsenal en Barcelona. „Dit is een moeilijke dag" zei Van Bronck horst. „Normaal ben ik vrij nuch ter, maar met deze dag was ik al even bezig en ik was toch heel emotioneel. Het was raar, maar ook weer heel mooi om te eindi gen waar je begonnen bent." Dat 'Gio' zijn afscheidswedstrijd speelde tegen een Spaanse ploeg, was geen toeval. In juli 1993 maak te hij als achttienjarige voor het eerst zijn opwachting in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het 'Dream Team' van Barcelona, toen nog gecoacht door Johan Cruijff. In dienst van die club be leefde Van Bronckhorst zijn groot ste succes, toen in 2006 de Cham pions League werd veroverd. Twee weken geleden leek het droomscenario voor het perfecte jongensboek in de maak, toen hij als aanvoerder van Oranje de WK-finale bereikte. Maar in zijn 106e interland ging Van Bronck horst met 1-0 ten onder tegen Spanje. Een mooi moment om te stoppen, vindt Gio, al is niet ieder een het daarmee eens. Feyenoord- coach Mario Been bekende dat hij tot het laatst heeft geprobeerd om zijn aanvoerder over te halen om er nog een seizoen aan vast te plak- Met tranen in de ogen en zijn jongste zoon op zijn arm neemt Giovanni van Bronckhorst afscheid van het Feyenoord-publiek. foto Marco de Swart ken. „Ik heb zelfs tijdens het WK nog van grote waarde kunnen zijn Giovanni regelmatig een sms ge- voor dit jonge Feyenoord. Maar ik stuurd met de vraag om op zijn be- heb wel veel respect voor zijn be slissing terug te komen. Hij zou sluit", aldus Been. Van Bronck horst stopt als voetballer, maar blijft aan Feyenoord verbonden. Hij gaat trachten zijn trainersdiplo ma te halen en tegelijkertijd aan de slag bij de jeugd in Rotter dam-Zuid. Daarnaast blijft hij bij het eerste elftal betrokken en gaat hij de coach van Jong Oranje, Cor Pot, assisteren. „Ik moet nu gaan leren om als trainer naar het voet bal te gaan kijken", zei hij. Dat er bij Feyenoord nog veel werk aan de winkel is, bleek giste ren tegen de Spanjaarden. Feye noord sprong onzorgvuldig om met een handvol goede kansen. Twaalf minuten voor rust resulteer de één van de weinige momenten van defensieve onachtzaamheid meteen in een ongelukkig eigen doelpunt van tiener Stefan de Vrij. Het duel met Real Mallorca ging door het verdedigingsfoutje met 1-0 verloren. Van Bronckhorst kan direct beginnen met het overbren gen van zijn ervaring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29