Ferrari wacht straf na verboden The Hurricane uitgeraasd vé«ter naakts 2ÓI Golfer Derksen geeft topklassering weg Liesblessure voor Feyenoorder Schaken Nipte overwinning hockeyers op India Hoogerland 53e in Brixia Tour Zeeuws record is nu voor Van Bemden Skeeleraars net niet op podium in Otterlo inrl tt 9 J Ajax zoekt 1949-2010 maandag 26 juli 2010 STOCKHOLM Golfer Robert-Jan Derksen heeft een fraaie eindklassering in de Scandinavian Masters op de slot dag weggegeven. De Nederlandse prof begon de dag vanaf plek ze ven, maar zakte gisteren door een ronde van 75 slagen naar de negen tiende plaats. De Zweed Richard Jo hnson won het toernooi in Stock holm, dat deel uitmaakt van de Eu ropese Tour. ROTTERDAM Ruben Schaken heeft gisteren in het oefenduel van Feyenoord met Real Mallorca een liesblessure opge lopen. Trainer Mario Been ver wacht dat de aanvaller twee tot drie weken is uitgeschakeld. Been kon toch al niet over Schaken be schikken in de eerste competitie wedstrijd. De ex-speler van VW hield aan het afgelopen seizoen een schorsing van één duel over. AMSTERDAM Een benutte strafcorner van Mink van der Weerden heeft de Neder landse hockeyers gisteren in Am sterdam een oefenzege (1-0) op In dia bezorgd. Vlak voor de pauze be sliste de speler van Oranje-Zwart het duel. Zaterdag kwam Oranje in het Wagener Stadion niet verder dan 1-1 tegen de Aziaten. Oranje be gint zaterdag aan de Champions Trophy in Mönchengladbach. ORZINUOVI Wielrenner Johnny Hoogerland is gisteren als 53e geëindigd in de Brixia Tour, een vierdaagse ritten koers in Italië. De 27-jarige coureur uit Yerseke had in het algemeen klassement 23.26 minuten achter stand op de Italiaanse winnaar, Do- menico Pozzovivo. Hoogerland, renner van de Vacansoleil-ploeg, eindigde zaterdag als 69e en finish te gisteren als 117e. NINOVE Edwin van Bemden van AV'56 heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Ninove het Zeeuws re cord op de 100 meter jongens B ver beterd. Hij finishte na 15,01 secon den. Het record stond al sinds 1987 op naam van Gregory Lede van het toenmalige Dynamo. Van Bemden won in België ook het verspringen (5,60 meter) en de 100 meter in 11,67 seconden bij de kadetten. OTTERLO Verschillende Zeeuwse skeeleraars kwamen de afgelopen dagen bui ten de provincie in actie. In Vorden haalde A-rijder Erwin Mesu de fi nish niet. Bij de B-rijders kwam Niels Steenbakker enkele seconden tekort voor een podiumplaats. Hij werd vierde. Olivier Goud uit Waar de werd achtste. Bij de masters moest André van Espen genoegen nemen met een vierde plaats. GRAND PRIX VAN DUITSLAND Felipe Massa moet Fernando Alonso van de teamleiding laten passeren. Die stalorder doet veel stof opwaaien. Fernando Alonso stapt na zijn zege nog altijd vijfde. Met 123 punten is de Spanjaard wel dichter bij de koplopers in het WK gekomen. Lewis Hamilton leidt de dans met 157 punten. Fernando Alonso is zijn ploeggenoot Felipe Massa (op achtergrond) voorbij gegaan. Dat gebeurde na een verboden stalorder. foto Valdrin Xhemaj Na een turbulent leven is 'The Hurricane' zaterdag gaan liggen. De Noord-Ierse snookeraar Alex Higgins overleed op 6i-jarige leeftijd aan keelkanker. Higgins zette begin jaren zeventig de gezapige snookerwereld, waar gentlemen als John Spencer en Ray Reardon heersten, volledig op zijn kop. Niet alleen met zijn on waarschijnlijk snelle en aanvallen de speelstijl, maar ook met zijn even flamboyante levenswandel. Met zijn eerste wereldtitel in 1972 stond volksheld Higgins aan de ba sis van de groeiende populariteit van snooker. Zijn rivaliteit met keurige spelers als de machinale Steve Davis lokte miljoenen Brit ten naar hun televisietoestel, en daarmee ook grote sponsors. „Ik zou nog eerder met Idi Amin een biertje gaan drinken dan met Davis", sneerde Higgins ooit rich ting de als saai bekend staande En gelsman. „Waarschijnlijk omdat Amin meer rondjes geeft dan ik", antwoordde Davis met een verwij zing naar Higgins' drankzucht. De Belfast Boy schitterde bij vla gen, maar was vaker wisselvallig. Legendarisch echter is het WK van 2982, toen hij in de halve fina le met 14-15 en in frame dertig 0-59 achter stond tegen zijn opvol ger als publiekslieveling, Jimmy 'Whirlwind' White. Met de rug te gen de muur veegde Higgins met een bizarre serie van 69 - volgens velen de spectaculairste snooker break aller tijden - de tafel leeg. Hij won die halve finale nog met 16-15 en pakte aansluitend zijn tweede WK-titel, waarna hij hui lend zijn vrouw omarmde in The Crucible in Sheffield. Zijn talent ten spijt, bleef het daar bij. Higgins dronk, gokte, knokte en beleefde uitspattingen met vrouwen. Zelden liet hij nog iets van zijn klasse zien. AMSTERDAM - De transfer van Mou- nir El Hamdaoui van AZ naar Ajax gaat niet door. De clubs hadden vrijdag overeenstemming bereikt over de transfersom, maar de sala riseisen van de Marokkaanse aan valler waren Ajax te gortig. „Het verschil tussen vraag en aan bod was veel te groot", zo liet een woordvoerder van de Amsterdam mers zaterdag weten. AZ bevestig de vervolgens dat de transfer was afgeketst. De clubleiding van Ajax liet AZ zaterdagochtend weten dat de transfer niet doorging. „De zoektocht naar een nieuwe num mer 9 gaat verder", aldus de zegs man van Ajax. Trainer Martin lol wil graag op korte termijn een vervanger heb ben voor de vertrokken Marko Pantelic. El Hamdaoui heeft nog een contract tot medio 2012 in Alk maar. Trainer Gertjan Verbeek deed tijdens de laatste oefenwed strijden van AZ geen beroep meer op El Hamdaoui. door Peter de Brie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28