Nooduitgang bleef dicht Contador wint zijn derde Tour Nederland klaagt vaker over buren verder DUISBURG - Wie schuld draagt aan het zaterdag in een ramp geëin digd dansfeest in Duisburg blijft vooralsnog onduidelijk. Organisa toren, politie en gemeente wezen gisteren, een etmaal na de ramp, met de beschuldigende vinger naar elkaar. De Duitse justitie is in middels een onderzoek begonnen op verdenking van dood door schuld. Feit is dat er in het gedrang bij de tunnel die toegang gaf tot het festi valterrein negentien doden vielen, onder wie een 22-jarige Zwolle naar, en 342 mensen gewond raak ten. De slachtoffers zijn gestikt, doodgedrukt of doodgetrapt. De honderdduizenden bezoekers moesten allen door een 150 meter lange tunnel. Er ontstond gedrang toen feestgangers die naar het af sluitende concert gingen en men sen die al naar huis wilden elkaar blokkeerden. Meteen klonk het verwijt dat er 1,4 miljoen mensen zijn toegelaten terwijl het terrein slechts 300.000 mensen aan kon. De politie kon dat aantal niet be vestigen. Fotografe/kunstenares Ur sula Pahnke (58) uit Venlo is ver bijsterd. „De politie hield de nood uitgangen gesloten. Ongelooflijk. Je houdt die mensen toch niet op gesloten?" Sander Krijnen (26) uit Beek en Donk stond in de tunnel en kon met een vriendin ontsnappen via een regenpijp. Hij geeft de organi satie de schuld. Volgens hem moes ten honderdduizenden mensen lang wachten bij hekken voor de tunnel. „Toen de hekken open gin gen stroomden mensen van alle kanten de tunnel in. We zagen aankomen dat het fout liep." Tilburger Ronald Meijer was bij het hoofdpodium toen er rond 17 uur paniek uitbrak bij de tunnel. „Wij hadden daar zeeën van ruim te", zegt hij. Volgens Meijer krijgt de organisatie ten onrechte de schuld. Die ligt volgens hem eer der bij mensen die niet doorliepen en bij de ingang bleven hangen. (U&) pagina 3: Middelburg mist Men- s tal Theo door ramp pagina 6 en 7: Hier komsstdu nicht raus! Alberto Contador PARIJS - Alberto Contador reed gis teren voor de derde keer in zijn carrière met de gele trui om zijn schouders door Parijs. De Spaanse renner van Astana stelde de eind zege in de Tour zaterdag nagenoeg veilig door tijdens de tijdrit zijn voorsprong op Andy Schleck uit te bouwen tot 39 seconden. Conta dor won de grootste wielerronde ter wereld eerder in 2007 en 2009. De laatste etappe, over 102,5 kilo meter van Longjumeau naar Pa rijs, draaide uit op een massas print. Mark Cavendish was op nieuw de snelste. Fabian Cancella- ra won zaterdag de individuele tijdrit over 52 kilometer. 19e Etappe LOVEPARADE Zwollenaar onder negentien doden tijdens paniek bij dance-festival Duisburg 1. Cancellara (Zwi) 1.00.56 2. Martin (Dui) 0.17 3. Grabsch(Dui) 1.48 17. Moerenhout (Ned) 3.03 Eindklassement 1. Contador (Spa) 91.58.48 2. Andy Schleck (Lux) +0.39 3. Mentsjov (Rus) +2.01 6. Gesink (Ned) +9.31 2.42.21 z.t. z.t. z.t. Getekende en genummerde contouren van slachtoffers getuigen van het drama in Duisburg. foto Roland Weihrauch/EPA O zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina's 21 t/m 25 20e Etappe 1Cavendish (GBr) 2. Petacchi (Ita) 3. Dean (NZe) 11. Maaskant (Ned) Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 ROTTERDAM - Het aantal meldin gen van woonoverlast in Neder land groeit, al blijkt de snelle en ge richte aanpak van woonoverlast wel te werken. Dat constateert Ae- des, de landelijke vereniging van woningcorporaties aan de hand van gegevens van organisaties die dergelijke overlast aanpakken. Volgens de koepelorganisatie is het vooral een stadsprobleem. Zo kla gen in Utrecht en Rotterdam veel mensen over woonoverlast. „Dat kan variëren van rokende barbe cues, gillende katten en krijsende baby's", vertelt stadsmarinier Jur Verbeek van de gemeente Rotter dam. Zelden zo'n saaie Tour de France gezien reageer op www.pzc.nl IBtóSüfür reacties: 484 Parkeren in Zeeland is niet duur eens MÊÊÊIÊÊSÊM 48% oneens 52% Zeeland: 2, 3, 11 tot en met 15 Binnenland: 4 en 5 Buitenland: 8 en 9 Sport: 21 tot en met 31 Weer: 32 Puzzel en strips: 33 Televisie: 34 en 35 Bijlage: Zomer 1688 555530" WALCHEREN MAANDAG 26 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 172 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Nuchtere Giovanni van Bronckhorst neemt afscheid in tranen 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1