Nieuwe brochures met wandelroutes 'De plaatselijke rijders De slagroomtaart smaakt nog goed PETIET Mishandeling Janse rijgt ze alle dertig TREKKERTREK Aagtekerke heeft er na twintig jaar nog geen genoeg van HOE KLÉIN WIL JE 'M HEBBEN? maandag 26 juli 2010 Korte Noordstraat 53 Middelburg t 0118-624394 MIDDELBURG - De politie heeft za terdagnacht rond 4.00 uur op de Markt in Middelburg een 22-jarige man uit Oost-Souburg aangehou den. Die wordt ervan verdacht betrok ken te zijn geweest bij de mishan deling van een 29-jarige Middelbur ger op die locatie, eerder op de avond. Het slachtoffer liep daarbij een her senschudding op en is met de am bulance naar het ziekenhuis ge bracht. De vermoedelijke dader is ingesloten. door Sjaak Janse ZOUTELANDE - Rian Janse heeft za terdag in Zoutelande op fraaie wij ze laten zien wie de sterkste ringrij- der is van deze vereniging. Janse stak alle dertig ringen van 38 mm en won de eerste beker. Lange tijd leek lohnny Wisse ook op weg naar een foutloze dag, maar in de 28e beurt miste hij en werd zo doende tweede met 29 ringen. De gedeelde derde plaats was voor Job Wisse en Cynthia Rotte met 28 ringen. Lout Vos die met 23 rin gen tegenviel, maakte zijn dag toch nog een beetje goed door de 3e beker en de pollepel te winnen. Vera Willeboordse presteerde wel erg goed en won de tweede beker. De eerste gastenbeker ging naar Marco lanse die ook de eerste plaats bij de versiering van de trek paarden won. Nanda Hendrikse werd winnares van de eerste jeugd- beker en Selina Duvekot had haar rijpaard als mooiste versierd. In Grijpskerke reden zestien sje- GRIJPSKERKE - De Stichting Voetpa den Walcheren heeft zaterdag twee brochures met nieuwe wan delroutes gepresenteerd. Ook zijn brochures van al bestaande routes geactualiseerd. Eén nieuwe route voert wande laars van het NS-station in Middel burg langs de Domburgse Water gang naar Domburg (22 kilome ter), de andere nieuwe route volgt eerst de Domburgse Watergang en splitst zich bij Mariekerke af naar Westkapelle (21 kilometer). De routes zijn ontstaan door een project van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Dat heeft de watergan gen verbreed zodat ze meer water kunnen bergen. Langs de afgevlak te oevers kan nu ook gewandeld worden. De stichting heeft zelf met boeren overlegd over paden over boerenland. „Je wandelt laag langs het water en hoger tussen aardappels, bonen en graan. En je hebt 360 graden rondom uitzicht", zegt Els van de Kerkhof van de Stichting Voetpaden. „Je denkt dat je Walcheren kent, maar je ziet het nu vanuit een heel ander perspec tief Het is heel verrassend." De stichting zet zich sinds 1996 in voor de aanleg van wandelpaden op Walcheren. In 1998 werd de eer ste geopend: de rede van Middel burg. Het laatste stuk van die rou te, langs de Buitenhaven in Vlissin- gen, is nu aangepast. Daar hoeft de wandelaar niet meer over het in dustrieterrein maar mag over de dijk. Daarom is ook die brochure aangepast. De wandelkaart van de route Veerse Watergang is aange vuld met het nieuwe wandelpad over het jaagpad langs het Kanaal door Walcheren. De nieuwe brochures zijn vanaf komen de week te koop bij boekhandel De Drukkerij in Middelburg en de VW's. DIVERSE SOORTEN EN MATEN OOST-SOUBURG - Heel veel mensen moeten Maatje de Wolf-Van der Plassche nog kennen. Maar zou ie dereen weten dat ze zaterdag hon derd is geworden? Je zou het niet zeggen. Zeker niet aangezien ze nog elke dag de PZC, met name de sportpagina's, leest. Met een hröte loep, maar toch. Maatje groeide op in Terneuzen, waar haar familie beschuitbakkerij Victoria had. In de jaren dertig was ze op familiebezoek in Oost-Souburg, waar toevallig ook een klusjesman bezig was. Met de ze man, Piet de Wolf, zou ze trou wen en twee kinderen krijgen. De beginjaren van het huwelijk waren niet bepaald rustig. Het was oorlog, en het huis aan de Berm- weg kwam onder water te staan. Bouwen deed Piet pas weer na de bevrijding, omdat hij niet voor de bezetter had willen bouwen. Hij zocht het aan de andere kant van het kanaal: West-Souburg. De ene na de andere straat werd door aan nemer De Wolf bebouwd. En het was Maatje die de verkoop, vanuit de huiskamer, van een persoonlij ke noot voorzag. West-Souburg is in de harten van de hele familie gaan zitten. Toch is Maatje terug naar de andere kant van het kanaal, in de Zoute Viever. „Ik heb het hier fijn!" Al van verre was zaterdagmiddag te ruiken, te zien, maar vooral te hóren dat in Aagtekerke de Trekkertrek de bestuurders steeds professioneler en het publiek steeds verstandiger. door Wendy van den Hurk AAGTEKERKE - Full pull, minidiesel, turbo, prostock en supersport. Als je slechts de gesprekken achter de dranghekken zou beluisteren, zou je je als motortechnische nitwit op een Formule i-circuit wanen. Maar zodra je je ogen opent en dik ke pakken zwarte rook ziet, de de cibellen je oren doen klapperen en de diesellucht je neus doordrenkt, weet je weer waar je staat: de Trek kertrek in Aagtekerke. Voor de twintigste keer alweer. En om dat te vieren, waren er zater dag ook opgevoerde vrachtwagens die hun trekkracht toonden. In de begintijd ging het er wel even anders aan toe, schreeuwt voorzitter Gerbert de Visser boven het geronk uit. „Vroeger werd alles wat maar trok voor een sleepwa- gen gezet. Nu rijden er machines met opgevoerde motoren, nou, dat heeft niks meer met een trekker te maken. Ze halen soms wel vijftig kilometer per uur en en de wielen die. slippen, gaan nóg harder. Er zijn zelfs bestuurders die er hun beroep van hebben gemaakt." Gerbert niet. Die houdt zich rustig op de trekker waarmee hij vrijwel dagelijks voor het waterschap langs de sloten rijdt. Toch stroomt de diesel ook door zijn aderen. Als kind al. „Ik zat altijd tussen de trek kers, ben opgegroeid op het platte land - ook al hadden mijn ouders geen boerenbedrijf Ik heb die trek kers altijd prachtig gevonden." Daarom had hij zijn naam graag op de deelnemerslijst zien staan. „Maar ik heb mijn eigen trekker niet klaar kunnen krijgen; de kop peling is nog onderweg. Wat je ver der moet doen? Gewoon helemaal uit elkaar halen. Grotere bussen er op, grotere zuigers, kop uitfrezen om meer lucht toe te laten en een dikke turbo." Ach, hij vermaakt zich toch wel. Net als al die duizenden bezoekers die zich in de brandende zon ver gaapten aan de gitzwarte rookwol ken. „Het zijn er veel van 't dorp", heeft Gerbert al lang gezien. „Dat leeft enorm. Al weken tevoren vra gen ze me wanneer het begint en wat er komt. Bij de opbouw ko men veel mensen op de fiets even kijken. Ze vinden het fantastisch. Zeker door de plaatselijke rijders. Johan de Visser bijvoorbeeld. Geer- se uit Vrouwenpolder. We hebben van verderop ook weer een paar rijders moeten afzeggen. Tuurlijk, die van ons gaan voor." Maatje de Wolf-van der Plassche: honderd jaar. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 12