PZCIn 'Kenniswerf toekomst van de stad' U&a PZC :REC 12 en 13 12 INNOVATIE InnoGo! is juist bezig starters te verzamelen voor Vlissingse kweekvijver Picknick in het park (gftglixig Messen afgepakt almanak in Scheldestraat Naam Maandag 26 juli 2010 Trekkertrek Aagtekerke: 'de plaatselijke rijders gaan voor' Maatje de Wolf (too) volgt het sportnieuws nog op de voet Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Hogeschool Zeeland weg uit Vlissingen? Het idee alleen al doet Martin de Klerk van Inno Go! griezelen. Hij is net bezig star ters te verzamelen voor een broed plaats op de Kenniswerf! InnoGo! is een initiatief van de ho geschool en Economische Impuls Zeeland. Het draait erom innove rende starters naar Zeeland te ha len, of juist hier te houden. Een programma dat vier jaar draait en daar dankzij subsidies, onder meer van het ministerie van economi sche zaken, een budget van 2,4 mil joen euro voor heeft. InnoGo! moet komen op de Ken niswerf, net als de starters onder nemers die zij daar helpen aan ka pitaal, coaching en huisvesting. Zo komen zij bijvoorbeeld in de oude energiecentrale of in leegstaande loodsen aan de Edisonweg. InnoGo! zegt al 'een flink aantal' innovatieve starters te hebben ver zameld. Het is de bedoeling dat zij na een paar jaar in de kweekvijver te hebben rondgezwommen, door stromen en zich elders in de regio vestigen. De starters zijn allemaal Zeeuwen, de meeste een jaar of veertig oud. Sommige hebben hun kantoor al betrokken, vertelt De Klerk. „Zij stonden te popelen. Maar feitelijk begint Broedplaats pas volgend jaar." De Klerk heeft er het volste ver trouwen in. „Het project begint te lopen. Dan kan het plotseling snel gaan. Maar dan mag de HZ niet weggaan. Die vormt een cruciale factor voor zowel de Kenniswerf als onze broedplaats. De kracht van de Kenniswerf zit hem name lijk in eikaars nabijheid. Als je dichtbij elkaar zit, kun je gebruik maken van eikaars kennis. Op de HZ lopen lectoren rond, die raad weten met innovatie." En dat niet alleen. „Het mooie van de Kenniswerf is de starters er ook gebruik mogen maken van de faci liteiten in het gebied, zoals Tech- num van het ROC. Daar staan ap paraten die starters zelf nooit kun nen bekostigen, maar die hun be drijf wel vooruit helpen. Graveer- machines bijvoorbeeld, of machi nes om prototypen te maken. Als de gemeente het gebied heeft her ingericht, vormt de Kenniswerf de toekomst van Vlissingen." 'swss'sMSEarassSÊsmmsw s VLISSINGEN - Waar decennialang schepen van de hellingbaan te water werden gelaten, wor den zaterdag ijsjes torenhoog gestapeld, maakte een straatartiest de kleintjes aan het lachen met zijn geklungel, overheerste de geur van verse espresso, stonden lange tafels met potten lavendel en trokken een trio al musicerend rond. En dan lag er nog de Ark van Noach ook. Al met al een bijzonder sfeer tje in het Vlissingse Scheldekwartier, waar voor het tweede jaar een grote picknick werd georganiseerd. In al die uren hebben zo'n 350 mensen genoten van krentenbollen, broodjes knakworst en natuurlijk de zon. Het Stads park doet zijn naam steeds meer eer aan. foto Lex de Meester ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. C.N.M.J. van den Hurk, Colijnsplaat 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - De politie heeft vrij dagnacht twee messen in beslag ge nomen van een 31-jarige man uit Middelburg. Die werd aanvanke lijk aangehouden omdat hij zijn au to had geparkeerd op een fietspad in de Scheldestraat in Vlissingen, waarna hij hard weg reed en later toch stopte, maar later ontdekte de politie ook nog twee messen in zijn auto. Bovendien kon de be stuurder geen rijbewijs laten zien. De man en zijn auto zijn meegeno men naar het bureau. „Dit weekend maakte mijn dochter zo'n leuke opmerking dat we deze wel iets voor de almanak vinden", schreef ons onlangs een lezeres van deze krant. Nou, dat vonden wij ook. Daar komt-ie: Eva van net zeven mag in de stad sa men met haar oma iets kopen. Na lang rondsnuffelen, twijfelen, wikken en wegen kiest het meisje uit eindelijk een stickerboek. Er staan huizen in het boek die je zelf kunt inrichten met meubeltjes en stickers waarop kinderen staan afge beeld. 'Sweet Home' staat er in roze versier de letters op de voorkant. Prachtig vindt Eva het. Terug in de auto, vraagt opa, die niet was meegegaan naar de winkel, of het meisje nog iets gekocht heeft. Ja opa", antwoordt Eva enthousiast terwijl ze het cadeau in de lucht houdt, „een mooi boek! Zweet homo, wel een gekke naam hè?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11