Kwaliteit zwemwater in Zeeland is nog prima Strandjutten in Sint-Maartensdijk Minifestival aan het strand in Vlissingen 8-13 jaar (Adventure Kids) en vanaf 13 jaar (Enjoy your Sports). Ouders/verzorgers kunnen aansluiten en meedoen naar keuze. Deelname: 11,- euro per deelnemer. Moriaanshoofd Speuren langs de waterkant, jeugdactiviteit, 14.00 uur. Lokatie: Prunje, grote uitkijktoren Het Baken) langs de Inlaagweg bij de Flaauwersinlaag (Mo riaanshoofd), informatiezuil van Nationaal Park Oos- terschelde. Aanmelden bij IVN Consulentschap Zee land, 0113-211675. Oostkapelle Korren en zeeschuimen - Terra Maris. Op de grens van water en land leeft meer dan ie dereen denkt. Een handdoek en waterschoenen zijn nodig voor deze activiteit. Maximaal 25 deelne mers. Deelname: 3,- euro p.p. excl. Museumbe- zoek. Duinvlietweg 6, vanaf 19.15 tot 20.45 uur. Ouddorp Een leuke tramrit maken met een historische die seltram vanaf de RTM-remise aan de Punt te Oud dorp. G.C. Schellingerweg 2, vanaf 13.30 uur. Voetbalwedstrijd Flakkees Elftal tegen Jong Feyenoord/Excelsior. Hofdijksweg 46 in Ouddorp. Toegang: €3,- (vw), en €1,- (tot 12 jaar). Opbrengst gaat naar St. Vakantiewoningen voor gehandicap ten op het Noordzeepark in Ouddorp. Aanvang 16.00 uur. Ouwerkerlk Staatsbosbeheer excursie "Littekens van de Ramp", Weg van de Buitenlandse Pers. Aanvang 13.30 uur. Kosten 2.00 euro, 1.00 euro voor kinderen t/m 12 jaar. Onder leiding van een natuurgids organiseert Staatsbosbeheer in het Krekengebied een wande ling met het thema littekens van de watersnood ramp van 1953. In het veld zijn nog veel dingen te zien die aan de onheilsplek van weleer herinneren maar de natuur krijgt de meeste aandacht. Vertrek punt is de parkeerplaats bij het Watersnoodmu seum, Weg van de Buitenlandse Pers Retranchement Concert door Muziekvereniging Excelsior op de muziektent op de Markt. Vanaf 20.00 uur. Scharendijke Jaarmarkt, Centrum, van 10.00 tot 16.00 uur. Rondvaart Rederij Denick, vanuit Port Zélande. Ver trek 12.00 uur. Ontdek de geheimen van het Gre- velingenmeer op een vaartocht van plusminus 2 uur. Informatie en reserveren gewenst via telefoon 06-53206436 Scherpenisse Scherpenissepolder excursie. De Scherpenissepolder is een natuurontwikkelings gebied aan de zuidkust van Tholen. U gaat samen met de gids deze nieuwe natuur ont dekken en u zal verrast worden door haar veelzij digheid. Vertrek bij de Kruising Gatweg/Platteweg/- Schoondorpseweg, vanaf 13.30 uur. Schoondijke Rondleiding in draaiende en of malende korenmo len op steen. Tevens meelverkoop. Van 11.00 tot 16.30 uur. Duur 20 min - 30 min. Entree: volwasse nen 1,35 euro p.p. kinderen 6-12 jaar 0,65 p.p. Lange Heerenstraat 71. Serooskerke (Schouwen Duiveland) Open dagen landschapstuin, De landschappelijk aangelegde, nog jonge tuin, heeft verschillende niveaus. Er is een varen- en hos- tatuin, een bamboetuin met 6 verschillende (woe kerende) bamboes, een kruiden- en een grassen- heuvel. Verschillende rozen staan door heel de tuin. In een schaduwrijke hoek van de tuin zijn meer dan 40 verschillende hydrangea's geplant. In 2009 zijn een aantal jonge halfstam fruitbomen aan geplant. Open dagen: zaterdag en zondag 24 en 25 juli van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang: 3,50 p.p. in clusief koffie of thee. Oude Zandweg 11, Serooskerke. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Hogeweg 1. Rondleidingen (zater dag en zondag) om 11.00, 12.30, 14.00 en 15.30 uur. Entree: 4,- euro p.p., kinderen t/m 11 jaar 2,- euro p.p. Terneuzen Zuidpolder Shantykorendag. De hele dag optre dens van diverse Shantykoren en country dance groepen, Winkelcentrum Zuidpolder, Alvarezlaan 6-8, vanaf 10.00 tot 17.00 uur. Veere Staatscircus Moskou in Veere (zaterdag en zondag) Vlissingen Palm Beach Life Volleyball Circuit Vlissingen (zaterdag en zondag). Met ongeveer 30 velden zal Vlis singen het openingsweekend zijn van de Beach Week Zeeland. De ze week zullen er op verschillende locaties toer nooien georganiseerd worden en zal de week afge sloten worden op het strand van Vrouwenpolder. Kijk voor meer info op www.beachvolley.nl. Boulevard Evertsen, gehele dag. Westenschouwen "Springen in de tijd" is een ontdekkingsfietstocht vanaf het jaar 2460 voor Chr. tot heden waarbij ook aandacht voor de Noormannen die in 837 Schouwen binnenvielen. Hoog educatief gehalte voor kinderen. Afstand: 15 km. Start vanaf Natuur- informatiepunt /trampolinecentrum 'Westerschou- wen" op het grote parkeerterrein bij de rotonde te Westenschouwen. Vanaf 11.00 uur. WolphaartsdSjk 2de Fietsrommelroute Wolphaartsdijk e.o Van 10.00 uur tot 18.00 uur bieden de inwoners van ons dorp op hun eigen terrein hun koopwaar aan. Er is een route zelf uit te stippelen. U krijgt van ons een plattegrond met alle deelnemende adressen. Startpunt Oude kade Yerseke Rondvaart Mosselcultuur. We nemen u 1,5 uur mee naar de verwaterpercelen nabij Yerseke, hier ziet u hoe 'ons' zwarte goud gevist wordt en aan wal gebracht voor de verwerking. Tijdens de vaart kunt u de 'vuile mossels' voelen en zelfs rauw proe ven... sinds 2000 bij ons een unieke ervaring! Prin ses Beatrixhaven, 14.30 uur. Zserikzee Grote Boekenmarkt, gebouw De Harmonie, Kaerse- makerstraat 42, van 10.00 tot 16.00 uur. Concert Jugendorchester Stuttgard o.l.v. Renate Eckhardt, Marien Stouten, orgel en Christiaan Stou ten, Vleugel, Nieuwe Kerk, Kerkplein 1, 15.30 uur. Zouielande Ringrijden Zoutelande, 08.00 tot 17.00 uur. ZONDAG 25 JULI Burgh-Haamstede Natuurmonumenten Bunker excursie, Noordstraat, toegangshek Slot Burgh-Haamstede, van 10.00 tot 12.00 uur. Bunkerbosexcursie, met name de bun kers uit de tweede wereldoorlog in het slotbos en zeepeduin en de historie komen aan bod. Hoge dichte schoenen en lange broek aanbevolen en neem als het kan een zaklamp mee. Aanmelden aan de balie VW Schouwen-Duiveland, kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45a. Telefonisch: 0900-2020233. BorghsS&jSs Familiezondag 11.00 of 13.30 uur rondvaart, M.P.S. Onrust, haven, Burghsluis. Rondvaart over de Oos- terschelde. Tarief€9,50 volw., €6,50 kinderen. Kaartverkoop aan boord en WV Schouwen-Duive land, telefoon 0900 - 2020233. Goes Dancetour komt naar Goes, met optredens van de dj's Afrojack, Sunnery James Ryan Marciano, Sher- manology, Jip DeLuxe, Ray Fox en DJ Funkstar. Meer informatie: www.dancetour.nl Grote Markt, 13.00-22.00 uur Graauw Zomermarkt Graauw. Van 10.00 tot 16.00 uur. The Free Country Dancers geven demonstraties coun try linedancing. Enjoy Theater brengt de hele dag vermaak voor jong en oud. Aan het eind van de dag zal Enjoy Theater een spectaculaire vuurshow geven. De brandweer zal op het Arnold Bruggeman- plein samen met de EHBO een spectaculaire de monstratie verzorgen. Na het doorslaande succes van vorig jaar is er opnieuw een kwispelwedstrijd. De hond die het langste kwispelt zonder te gaan zitten wint een mooie prijs. En gedurende de dag zal dj Soundmaster de muziek verzorgen Hulst Zomerwandeling in Vestingstad Hulst. De gidsen staan om 15.00 uur bij de WV in Hulst klaar om u rond te leiden. Kaarten kosten €3,00 per persoon en zijn verkrijgbaar bij alle WV-kanto- ren in Zeeland. Neeitje Jans Excursie 'Het Zeeuwse Landschap', wandelen rond om de vloedlijn van Neeitje Jans. Aanvang: 14.00 uur. Startpunt: de informatiezuil bij de vlaggen van het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten op de hoek van de parkeerplaats bij Deltapark Neei tje Jans. Kosten: volwassenen €2, kinderen tot en met 16 jaar €1. Ouddorp, Goeree-Overflakkee Beachyoga, van 10.00 tot 11.00 uur. Natural High, Brouwersdam. Deelname: 7,- euro p.p. per les. Ouwerkerk Jeugdactiviteit, speuren langs de waterkant. Vanaf 14.00 uur. Loca tie: Ouwerkerk, krekengebied, start dijkje tussen twee inlagen aan de Weg van de Buitenlandse Pers. Inlichtingen en aanmelden: IVN Consulentschap Zeeland, tij dens kantooruren tel: 0113-211675. Ritthem Excursie Fort Rammekens. U kunt onder leiding van een gids het oudste zeefort van West-Europa, Fort Rammekens, bezoeken. Naast een bezoek aan het fort zelf, wandelt u door het rondom gelegen natuurgebied met zijn kreken en bossen. De excur sie begint om 14.00 uur bij het fort aan de Ramme- kensweg te Ritthem. Schoondijke Feestmarkt met diverse marktkramen en optre dens. Centrum, vanaf 10.00 tot 18.00 uur. Veeire Optreden Apollo Ensemble, Grote Kerk. Met werk van Biber, Rossi en Bertoli. Violist en artistiek leider is David Rabinovich. Oudestraat 26, 15.30 uur. Westenschouwen Cruisen langs bloeiend Jacobskruiskruid op de skel ter /Truusje TrapPiet Plezier/ gezinsskelter. Start vanaf 11.00 uur, de gehele dag door, op het grote P-terrein bij de rotonde te Westenschouwen. IJzendijke Fietstocht langs de Staats-Spaande Linies in West Zeeuws-Vlaanderen. De route, ca. 28 kilometer, be gint en eindigt in IJzendijke. Start om 13.30 uur bij Museum het Bolwerk, Markt 28. Deelname: 7,50 euro p.p. (incl. kopje koffie en gids). Opgave aan de balie van Museum Het Bolwerk of via 0117-301200. Zierikzee Meezeiltochten met historisch zeilschip 'de Zeeuw se Stromen', haven 't Luitje, Zierikzee, van 13.30 tot 16.30 uur. Kosten: 15.00 euro per persoon, kin deren t/m 4 jaar gratis. Reserveren noodzakelijk via 0900-2020233. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vvvzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. SINT-MAARTENSDIJK - Strandjutters opgelet! Dinsdag (27 juli) kunnen jullie je slag slaan, want het MFC Scaldis- Naturalis heeft in samenwerking met Nationaal Park Oosterschelde een strandjutactiviteit georganiseerd. Strandjutters kunnen om 10.00 uur verzamelen bij Naturalis aan de Kastelijnsweg 18 in Sint-Maartensdijk. De tocht duurt ongeveer vier uur en kost 2,50 euro per persoon (inclusief een con sumptie na afloop). Het strandjutten is be doeld voor avonturiers van zes tot en met veertien jaar, maar ook ouders zijn wel kom. Aanmelden is niet nodig. J) www.scaldisnaturalis.nl VLISSINGEN - Zeven mannen vormen sa men de groovy band De Hobbyisten. Mor gen (zondag) houden ze een minifestival. Gratis, want de bandleden willen iedereen bedanken die afgelopen maanden hun sin gle heeft gekocht. De totaalopbrengst hier van is nog niet bekend, maar zal naar het KiKa kinderfonds gaan. Niet alleen De Hobbyisten verzorgen een optreden op hun eigen minifestival. Ook andere dj's en bands betreden het podium, zoals dj Mi chael, The Outback en Green Onions. Het festival vindt plaats bij strandpaviljoen Panta Rhei aan het strand van Vlissingen en duurt van 16.00 tot 21.00 uur. door Raymond de Frel MIDDELBURG - Waar in veel andere provin cies een aantal zwemplaatsen vanwege de hitte van de afgelopen weken als 'risicovol' is aangeduid, is de kwaliteit van het zwem water in Zeeland nog altijd in orde. Dit blijkt uit metingen van de provincie Zeeland. Blauwalg is vaak de oorzaak van waarschu wingen en zwemverboden. In Zeeland is dit niet het geval. Dat komt omdat de meeste gecontroleerde Zeeuwse zwem plaatsen bestaan uit (zout) getijdewater. Blauwalg manifesteert zich alleen in zoet water. Omdat in de zomermaanden veel mensen zwemmen in de Zeeuwse wate ren, is er aanleiding om op 53 locaties in Zeeland het zwemwater te controleren. Op alle locaties wordt in de meeste geval len eens in de twee weken gemeten. Dit ge beurt elk jaar van april tot en met septem ber. Bij deze metingen wordt met name ge keken naar bacteriologische verontreinigin gen. Als blijkt dat het zwemwater niet vol doet aan de wettelijke normen, dan wordt met borden een waarschuwing of een zwemverbod afgegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83