vergeet je alle blaren Film by the Sea zoekt fD 21 fill MT Fotosyntheses Rudy Kousbroek verzameld Inclusief 7 opzetstukjes Pedicure Manicure Set zaterdag 24 juli 2010 wandelaars hebben de 94e editie van de Nijmeeg se Vierdaagse uitgelopen. Afgelopen dinsdag be gonnen 39.933 wande/aars aan de uitdaging. Marie Louise van Water schoot (82) uit Klooster- zande mocht gisteren het speldje met getal 59 op haar gouden Vierdaagse- kruis spelden. „Het is moordend om in die druk te te lopen." Toch is ze trots dat ze de wandeltocht wéér volbracht heeft. „Ik ben blij dat ik het weer heb volgehouden." Judith Huisjes uit Kapelle en Ma rieke Schrier uit Goes hebben flink wat blaren op beide voeten, maar ze kunnen na veertig kilome ter wandelen nog prima dansen. Ze springen vrolijk mee als ze langs één van de vele speakers of dweilbandjes lopen. „Ik ben in eens al mijn vermoeidheid verge ten", zegt Judith. „Ik voel me heel erg belangrijk nu ik hier loop", lacht Marieke. Eén ding weet ze - de pijn verbijtend - wel zeker: „Ik heb het nu meegemaakt. Ik vind het fantastisch. Maar ik doe dit nóóit meer." kijk op www.pzc.nl/vierdaagse door Roif Bosboom MIDDELBURG - Schrijver, filosoof en essayist Rudy Kousbroek, die in april van dit jaar op 8o-jarige leef tijd overleed, verzorgde jarenlang in de PZC de rubriek Fotosynthe se. Uitgeverij Augustus heeft deze wekelijkse bijdragen gebundeld in een bijzondere uitgave, die deze week is verschenen onder de titel Opgespoorde wonderen. Volgens Kousbroek was het doel van het leven het opsporen van wonderen. Voor zijn Fotosynthe ses ging hij uit van - ogenschijnlijk - alledaagse foto's, waarop hij bij toeval was gestuit in bijvoorbeeld kranten, tijdschriften en fotoboe ken. In die foto's zocht hij naar het bijzondere. „De opzet is in elke fo to iets te vinden dat onverklaar baar is", heeft hij er zelf over ge zegd. De beschouwingen versche nen in de PZC-kunstbijlage. Ze werden, in drie etappes, gebun deld onder de titels Opgespoorde wonderen (2003), Verborgen ver wantschappen (2005) en Het raad sel der herkenning (2007). Opge spoorde wonderen werd bekroond met de Jan Hanlo Essayprijs Groot 2005. De nieuwe, fraai vormgege ven uitgave omvat alle drie delen Fotosyntheses. De komende tijd brengt Uitgeverij Augustus nog meer bijzondere uit gaven van Kousbroek op de markt, zoals een herdruk van Waf en hoe in het Kats. Vóór de Boekenweek van 2011 komt Het meisjeseiland uit, een ruime selectie uit het werk van Kousbroek. Rudy Kousbroek, 'Opgespoorde wonde ren. De fotosyntheses verzameld'. Uitgeverij Augustus, 414 blz., €39,90. ISBN 9789045704425 kerke liepen de Vierdaagse voor de eerste keer uit. Champagne en bloemen voor Marieke Schrier uit Goes (links) en Judith Huisjes uit Kapelle. GEZONDHEIDSWINKEL I Geef uw nagels een verzorgde en gezonde uitstraling! De Promed Feeling is lekker compact en draadloos waardoor hij overal mee naar toe te nemen is, ideaal voorop vakantie! Incl. 7 opzetstukjes Ook geschikt voor kunstnagels Drie jaar garantie Normaal €40,05 Lezersprijs 39,95* exclusief verzendkosten van 4,50 Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900- 17ö0 j www.pzc.nl/gezondheidswinkel Als vrijwilliger bij Film by the Sea ervaar je het festival écht van dichtbij. Het is stevig aanpoten, maar daar staat tegenover: een fijne, informele werksfeer en vooral een unieke ervaring. Je zit er als vrijwilliger écht middenin en je kunt gratis naar voorstellingen tijdens Film by the Sea. Ben je boven de 18, serieus, gemotiveerd en wil je helpen Film by the Sea 2010 tot een groot succes te maken, meld je dan nu aan als vrijwilliger voor Film by the Sea via www.filmbythesea.nl of vrijwilliger@filmbythesea.nl Film by the Sea 10 t/m 19 september 2010 www.nimbythesea.nl Jaap van Belzen uit Vlissingen (rechts) liep met de Zeeuwse vlag en zijn Engelse loopmaatje Glenn Conner, die hij enkele jaren geleden bij de Vierdaagse ontmoette. foto's Cornelleke Blok Nieuwe Rijksweg 41 's-Heer Hendrikskinderen In het buurtschap Wissekerke, op enkele kilometers afstand van Goes, bieden wij deze sfeervolle vrijstaande i woning te koop aan. Het object is uitermate goed onderhouden, instapklaar, en voorzien van een r,;ime slaapkamer en bad kamer op begane grond. Vraagprijs 259.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73