i nieuwe jas ze id 119 DIESEL Polderlandschappen in La Ligne Rouge Fietspad m - 1 *- Vr+r- - - - Uitbundig Gemeente zoekt oplossing voor langzaam verkeer Calandplein wordt kloppend hart van Malta Ondernemersplein Spar opent volgende week de deuren Raad akkoord met begroting Obase Derde zomertour voor band Vota Fonzie Restaurant Sailor's Inn naar nieuw pand Zomers Rondje Kunst door de Westhoek Sprookjes bestaan! zaterdag 24 juli 2010 Voor de fietsers - en waveboarders (foto) - is de Calandweg er een stuk op vooruitgegaan. Zij beschikken nu over een riant fietspad, uitge voerd in strak rood asfalt Na de openstelling werd het meteen in gebruik genomen. -•> i ij Mi,i -i m i Jmmm" S^Mgï S.^V;. I wordt ook een speciale schakeling toegepast. Het is straks niet meer zo dat om 11.00 uur 's avonds de verlichting in één keer helemaal uitgaat. Er komt nu een schakeling die ervoor zorgt dat het licht van de lichtmasten geleidelijk steeds verder gedimd wordt en uiteinde lijk helemaal uitgaat." Het feit dat er nog gewerkt moet worden bete kent niet dat de Calandweg straks na de bouwvak weer helemaal dicht gaat. Doorgaand verkeer is sinds giste ren weer mogelijk en dat blijft vol gens Korstanje ook gewoon zo. HOBBELS EN BOBBELS Stoort u zich aan verkeersremmers? Meldt uw grootste ergernis op www.pzc.ni/verkeersremmers |t MEEST CELEZEN i 1Theo Thijssenschool protesteert 2. Parkeerwacht krijgt klappen 3. Nehalennia onthult de Prunjehil TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland ZIERIKZEE - Was de gracht van Zierikzee tot vorig jaar een stinkende prut gracht, nu is met de aanleg van een natuurvriendelijke oever een waar feest voor het oog ontstaan. Allerlei kleurrijke bloemen schieten de grond uit. Oud en jong - zoals de jeugdige hengelaars op de foto - maken dank baar gebruik van het mooie weer en de vakantietijd. foto Dirk-Jan Cjeltema Langzaam verkeer weg van de Calandweg. Dat is de vurige wens van de bewoners van de drukbereden weg in buitenwijk Malta. Liefst zien die ook het zwa re verkeer van hun straat zien ver dwijnen. Of dat laatste haalbaar is volgens wethouder Wim Stouten van de gemeente Schouwen-Duiveland moeilijk te zeggen. „Maar het blijft heel nadrukkelijk wel een wens." Stouten geeft aan dat de gemeente alles op alles gaat zetten om in ie der geval het langzaam verkeer van de Calandweg af te halen. Hij wil op korte termijn om tafel met Rijkswaterstaat. „Naar mijn idee moet het toch kunnen om tracto ren en dergelijke in plaats van over de Calandweg over de N59 tussen de rotonde bij Zierikzee en de af slag naar de Weg naar De Val te la ten rijden. Je praat dan toch feite lijk maar over een klein stukje en het zou de Calandweg behoorlijk ontlasten." Met de reconstructie van de Calandweg is het nog niet gedaan voor de wijkbewoners. De kruising van Calandweg en Caustraat wordt omgevormd tot het Calandplein. Een plein dat het warm kloppend hart van de Zierilc- zeese wijk moet worden. Het is de bedoeling dat de Caustraat twee haakse aansluitin gen krijgt op de Calandweg. Uit eindelijk moet het - met veel groen aangeklede - plein een ont moetingspunt voor de hele wijk wordt. Een plek die bijdraagt aan de onderlinge sociale verbonden heid in de wijk. Over de definitie ve vormgeving van het plein wor den de buurtbewoners nog geïn formeerd door de gemeente Schou wen-Duiveland. De aanleg begint komende winter. KINDEROPVANG OP MAAT' Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang Weekendopvang 0 tot ZIERIKZEE Vanaf maandag is de GolfF super markt in Zierikzee gesloten. In drie dagen tijd wordt de winkel omgebouwd tot een Spar. Niet alleen wordt alle belettering veranderd, ook de indeling van de winkel wordt iets aangepast. Na dé zomer wordt de supermarkt echt verbouwd. Aanstaande don derdag om 8.oo uur gaan de deu ren weer open. Het postagentschap in de winkel is dan ook weer in bedrijf. ZIERIKZEE De gemeenteraad heeft donderdag ingestemd met de begroting van Obase over het jaar 2010. In de commissievergadering was er onder de gemeenteraadsfracties nog veel zorg over het meerjaren perspectief van de onderwijskoe- pel. Volgens Obase-directeur Ewald de Keijzer is niet alleen de begroting van 2010 sluitend. Ook in 2011 sluit de begroting en in de jaren daarna wordt een positief resultaat ver wacht. RENESSE De achtkoppige band Vota Fonzie begint volgende week aan de derde zomertour op rij. De tour wordt woensdag om 23.00 uur geopend met een optreden in bar De Stulp in Renesse. De ope- ningsact van Concert at Sea gaat vervolgens naar Noord-Holland, waar meerdere optredens gepland staan. Verder treedt de band 8 augustus op in het Vlissingse strandpavil joen Pantha Rhei. Slot van de zomertour is het Zee land Nazomerfestival in Middel burg, van 24 augustus tot 4 septem ber. Inkomt gerust vrijblijvend langs puulcje is geopend van maandag t/m zondag Ivan 06.30 tot 19.00 uur www.Juultje.nl BRUINISSE Het restaurant The Sailor's Inn bij de jachthaven van Bruinisse is ver huisd naar een nieuw pand. Het be drijf is nu een brasserie geworden en zit in een industrieel pand op de punt van de pier. Bij de brasse rie is een drijvend terras met een eigen bar. De brasserie heeft een uitgebreide menukaart voor zowel de snelle hap als een avondje tafelen. BURGH-HAAMSTEDE Zeven galeries, ateliers en beelden tuinen zijn aankomende zondag weer geopend voor publiek in het kader van Rondje Kunst. De werken van verschillende kun stenaars zijn te zien in de plaatsen Burgh-Haamstede, Renesse en Wes- tenschouwen. De toegang tot de lo caties is gratis. De openingstijden zijn van 12.00 tot 17.00 uur. Meer informatie op de website, www.rondje-kunst.nl Meer vermogen (tot 25%) Meer trekkracht (motorkoppol) Meer rijplezier Minder brandstof verbruik (tot 12%) Minder 002 uitstoot Minder (fiscale) bijtelling tuningzeeland.nl 0l&seltunlng voor allo merken personenwagens! Pearyweg 6 GOES Tel: 0113 561812 Web: www.dieseltuningzeeland.nl ZIERIKZEE - Noord-Hollandse en Noord-Franse landschappen staan de komende weken centraal in de nieuwe expositie in galerie La Lig ne Rouge in Zierikzee. Stella Burggraaf uit Westknollen dam maakt polderlandschappen die zijn geïnspireerd op de polders van Noord-Holland. Geen weerga ve van de werkelijkheid, maar een fantasie die ontstaat in het atelier. Uitgangspunt is de horizon en van uit haar herinneringen schildert ze daar omheen een een landschap wat je overal tegen kan komen. Galerie-eigenaar Jan Bart Visser toont schilderijen die hij heeft ge maakt in Normandië, Noord- Frankrijk. Hij heeft de afgelopen weken rondgezworven in deze streek, op zoek naar dat ene bijzon dere landschap. Naast recent werk toont hij schil derijen die hij tijdens eerdere rei zen in de streek heeft gemaakt. De expositie in galerie La Ligne Rouge in de Meelstraat in Zierik zee loopt van 24 juli tot en met 22 augustus. Open op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71