Calandweg in half jaar tijd voorzien w i8| zeeland Aldi laat zich niet uit het veld slaan door uitspraak rechter ioo bomen Het werk aan de reconstructie van Calandweg en Schuurbe que Boeijestraat ligt de komende vier weken stil vanwege de bouwvakvakantie. algemene Water, ook u een Zorg? door Piet Kleemans De Schuurbeque Boeijestraat is al groen aange kleed. De Calandweg is in november aan de beurt. Dan worden er 100 lindebomen ge plant. Ander groen komt in de vorm van een haag langs het voetpad. De klinkers hebben het veld geruimd voor - veel stiller - as falt. De ventweg is verdwenen en er voor in de plaats kwam een vrijlig- gend fietspad. De Calandweg in de Zierikzeese wijk Malta is in een halfjaar tijd voorzien van een com pleet nieuwe jas. Hoewel de puntjes nog op de i moeten worden gezet is de weg gis teren weer opengesteld voor gemo toriseerd verkeer. Het was, weet ci vieltechnisch projectmedewerker van de gemeente Schouwen-Dui- veland René Korstanje, een stevig karwei. Een karwei dat begon met het vervangen van de riolering in Calandweg en Schuurbeque Boe ijestraat. De oude betonriolering werd vervangen door een nieuwe en daarbij werd meteen ook een scheiding aangebracht tussen afval water en hemelwater. Het hemel water wordt voortaan afgevoerd naar de sloot langs de De Kanterlaan. Eer der gebeurde dat in Malta ook al in Caustraat en Maltastraat. Daar wordt het hemelwater afgevoerd naar de stadsgracht. Het profiel van zowel Schuurbe que Boeijestraat ais Calandweg zijn stevig aangepakt. Korstanje: „De rijbaan was zeven meter breed en daar is ruim een meter vanaf gehaald." De vrijkomende ruimte is besteed aan het breder maken van het trottoir. De vent weg heeft plaatsgemaakt voor een vrijliggende fietspad. Een brede groenstrook scheidt het fietspad van de rijbaan. De rijbaan is zoals al aangestipt voorzien van asfalt waar vroeger klinkers lagen. De gemeente hoopt met dit veel stillere plaveisel de ge luidsoverlast voor de bewoners fors omlaag te kunnen brengen. Om te voorkomen dat het strakke asfalt uitnodigt tot flink gas geven zijn op de Calandweg ter hoogte van het tunneltje, de De Brauwstraat en de Kaersemaker- straat verhoogde kruisingsvlakken, De Calandweg werd onmiddellijk nad uitgevoerd in betonklinkers, aange legd. De overige kruisingen zijn met zogeheten 'punaises' gemar keerd. Korstanje: „Nee, er is niet gekozen voor drempels en dat is vooral vanwege het feit dat de Con- de verbodsborden weg waren in geb nexxion-bussen gebruik maken van de weg. Maar daar staat tegen over dat de rijbaan wel een stuk smaller is geworden. Korstanje voegt er meteen aan toe dat dit najaar er nog bomen en lik genomen. een heg langs de weg komen waar door deze nog smaller oogt. Kor stanje: „De weg wordt een stuk groener dan hij was.". Genoemde beplanting wordt waarschijnlijk in november aangebracht. Na de foto Dirk-Jan Gjeltema bouwvakvakantie brengt Delta In fra nieuwe openbare verlichting aan. Daarbij is gekozen voor nieu we lichtmasten met elk een arma tuur op acht meter en een op vijf meter hoogte. Korstanje: „Er zaterdag 24 juli 2010 s BOUWVAKVAKANTIE waterschaps partiji yy».- ^en ve'%e toekomst, doelmatig en ib-—betaalbaar waterbeheer? Maak kennis met de Algemene Waterschaps Partij (AWP) deskundig en niet politiek gebonden. www.algemenewaterschapspartij.nl Wilt u met ons meedenken of u kandidaat stellen voor de Zeeuwse waterschapsverkiezingen, meldt U dan aan, voor 15 aug. via Zeelandalgemenewaterschapspartii,nl Info bij: Leo Boom(0111-651759) of Thea Horsmans (0111-720663) door Melita Lanting nieuwerkerk - „Wij gaan naar Nieuwerkerk, linksom of rechts om. Dat staat vast." Raimond van Os van Aldi Vastgoed is heel hel der. De supermarktketen gaat zich vestigen in Nieuwerkerk. „Wij wil len de boodschappen bij de men sen in de buurt brengen. We zien ruimte in de markt, Nieuwerkerk is een goede plek en we laten ons niet tegenhouden." Of de vestiging nu in het pand van de voormalige Meubelrama komt, of alsnog op het 'Gat van Nieuwer kerk' moet hij nog besluiten. „Uit eindelijk is vestiging op het Gat van Nieuwerkerk de beste oplos sing. Als het daar kan graag, maar anders gaan we naar een andere lo catie." Van Os stelt dat hij lang ge noeg heeft gewacht. „We zijn nu twee jaar verder, op een gegeven moment moet je een keuze ma ken." Toen het bedrijf in 2008 ken baar maakte in het pand van de voormalige meubelzaak een win kel te willen openen kwam er ver zet. Niet zozeer tegen de vestiging van de prijsvechter (volgens het be stemmingsplan mag daar gewoon een supermarkt komen), maar te gen de locatie. Het pand van de voormalige Meubelrama is bereik baar via een smalle parallelweg en dat levert volgens de gemeente én de dorpsraad gevaarlijke situaties op. Op aandringen van de gemeen te heeft Aldi gewacht. Het alterna tief - de locatie Gat van Nieuwer kerk - was aantrekkelijk genoeg. In februari van dit jaar kwam het groene licht vanuit het gemeente huis, waarna de voorbereidingen voor de bouw begonnen. De woes- ternij werd weggehaald, er kwam een nieuwe fundering, inmiddels klaar om het stalen casco te plaat sen, en ook de aanleg van het par keerterrein was begonnen. Totdat vorige week de rechter de gemeen te terugfloot, waarna de bouw werd stilgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70