Risée van het onderwijs i8| zeeland Gedeputeerde Staten verwerpen bezwaren tegen Waterdunen Sokken almanak Tip? redactie@pzc.nl Basisschool De Kameleon in Terneuzen is overgestapt van 'saai' standaard onderwijs naar 'spannend' projectonderwijs; een gouden greep. 'Zwembad Koewacht is een genot' Zet uw foto in het album www.pzc.nl waterschap! Water, ook 11 een Zorë? PARTll Een veilige toekomst, doelmatig en v betaalbaar waterbeheer? Maak kennis met de Algemene Waterschaps Partij (AWP) deskundig en niet politiek gebonden. www.algemenewaterschapspartij.nl Wilt u met ons meedenken of u kandidaat stellen voor de Zeeuwse waterschapsverkiezingen, meldt U dan aan, voor 15 aug. via Zeeland@algemenewaterschapspartii.nl Info bij: Leo Boom(0111-651759) of Thea Horsmans (0111-720663) zaterdag 24 juli 2010 z De chef van het notariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen gaat door het le ven als zeer sportief type. Hij arri veert dagelijks op een koersfiets op het werk en begeeft zich ook per rij wiel naar menig afspraakje, vaak tot ver in de regio. Zelfs de tropische tem peraturen van de laatste weken deer den hem niet. De man paste gewoon zijn kleding aan. En zo verscheen hij, tot schrik van de netjes geklede colle ga's, op zon warme dag in een zwar te korte broek (met van die witte stre pen) en daaronder sandalen met daarin leuke sokken. „Als mijn vrouw mijn sokken koopt, loop ik voor gek. Daarom koop ik ze zelf', verduidelijkte hij. Het waren zakelijk grijze sokken, voorzien van een beel tenis van... Tweety. door René Hoonhorst MIDDELBURG - Alle bezwaren tegen natuur- en recreatieplan Waterdu nen bij Breskens zijn door Gedepu teerde Staten (GS) verworpen. GS hebben het inpassingsplan aange boden aan Provinciale Staten en hopen dat die het plan op 1 okto- ber vaststellen. Gedeputeerde Marten Wiersma (GroenLinks) gaat er al vanuit dat een aantal bezwaarmakers in be roep gaat bij de Raad van State. De Raad moet binnen zes maanden uitspraak doen, omdat het kabinet Waterdunen heeft opgenomen in de Crisis- en Herstelwet. Den Haag toont daarmee aan dat ook het Rijk Waterdunen heel belang rijk vindt, aldus Wiersma. Hij be nadrukt dat de werken aan Water dunen in 2014, gelijk met de ver sterking van de zeeweringen klaar moeten zijn. Wiersma legde nog eens uit dat de provincie de regie in handen heeft genomen, omdat Sluis had be loofd de benodigde gronden al leen vrijwillig te verwerven. Toen die vrijwillige verwerving op pro blemen stuitte, besloot de provin cie tot het maken van een inpas singsplan. GS proberen vóór de vaststelling van het plan tot over eenstemming te komen met alle grondeigenaren. Wiersma onthult niet - 'om het onderhandelingspro ces niet te verstoren' - hoeveel eige naren nog weigeren hun grond aan de provincie te verkopen. De tientallen zienswijzen die dit voorjaar na het ontwerp-inpas- singsplan binnenkwamen, konden GS niet van gedachten doen veran deren. Het college blijft er bij dat realisatie van Waterdunen West- Zeeuws-Vlaanderen een hoogst noodzakelijke economische im puls geeft en tegelijkertijd 'hoog waardige natuur verweeft met hoogwaardige verblijfsrecreatie'. Alle zienswijzen die twijfelen aan het nut van Waterdunen zijn door GS verworpen. Alleen kleine feite lijke onjuistheden zijn veranderd. Ook vraagt het dagelijks provincie bestuur de gemeente Sluis alert te zijn op onder meer sluipverkeer op de Panoramaweg en nachtelijke geluidsoverlast van strandpavil joens. Molecaten krijgt het ver zoek (sanitaire) voorzieningen op het vakantiepark op afstand van bestaande bebouwing te situeren. Tijdens de vergadering van de commissie REW op 10 september kunnen insprekers Statenleden nog proberen te overtuigen van hun standpunten. KOEWACHT - Marlet Martens uit Koewacht zwemt wekelijks zeker vier tot vijf keer in het zwembad in haar dorp. „Dat is een genot." Ze kreeg giste ren van wethouder Frank van Hulle een bloemetje en een abonnement naar keuze voor het zomerseizoen 2011. Zij was de honderdduizendste bezoe ker van de gemeentelijke buitenbaden van Terneuzen. „De geruchten dat dit zwembad zou sluiten, hebben we met de perspectievennota de kop in gedrukt. Terneuzen behoudt voorzieningen, waaronder de zwembaden", al dus Van Hulle. Koewacht is daar blij mee. Met 1317 bezoekers was zondag 27 juni de drukste dag tot nu toe dit seizoen. foto Peter Nicolai KOPJE 1Vier gewonden bij ongeval. 2. Zwembad is geen kinderopvang. 3. Klacht over honden op strand. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl PROJECTONDERWIJS door Sheila van Doorsselaer Over hoe een zieltogend Terneuzens schooltje in een moeilijke wijk bijna ten onder ging aan een slechte naam, maar nu in een gloednieuw pand, onder een andere naam en door middel van een revolutionair, uitdagend en praktijkgericht onderwijssysteem furore maakt. Met de reputatie van basisschool Sint Willibrord in de Begoniastraat in Terneuzen was het tot een paar jaar geleden niet best gesteld. De katholieke wijkschool was hard op weg een 'zwarte' school te wor den; tachtig procent van de leerlin gen was van allochtone afkomst, steeds meer blanke ouders haal den hun kinderen van de Sint Wil librord af en wijkbewoners stuur den hun kleuters naar scholen in andere buurten. Op het diepte punt telde de Sint Willibrord nog slechts 71 leerlingen. Enkele jaren geleden kwam de om mekeer. Gemeente en woning bouwcorporatie Clavis gingen in vesteren in de wijk; mistroostige rijtjeswoningen werden gesloopt en maakten plaats voor minder, maar betere huizen. Aan de rand van de wijk kwam een extraatje; een brede school. Die kreeg ook een andere naam: De Kameleon. En de school doet zijn naam eer aan. Net zoals een kameleon is de school 'van kleur verschoten'. Niet alleen telt de school nu 92 leerlin gen, De Kameleon is ook weer in trek bij blanke ouders. Het percen tage allochtone leerlingen is gezakt tot zo'n zestig procent. „We wor den weer kleurrijker", zegt school hoofd Ronald Audenaerd. Het ruime, lichte, uitnodi gende gebouw herbergt ook de kinderopvang, peu terspeelzaal, het buurthuis, de speel-o-theek en de gezondheids dienst GGD. Audenaerd fungeert als spil. De deur van zijn kamer is altijd open, de halfronde, geheel glazen pui biedt hem zicht op de wijk en, belangrijker meent hij, de wijk op hem. Ouders en andere be zoekers van De Kameleon blijven vaak even napraten in de bontge kleurde algemene ruimte van het gebouw, kopje koffie erbij. Als de Leerlingen van De Kameleon bezoeken het Gravensteen in Gent als afsluiter uitstekende faciliteiten wijkbewo ners al niet deed besluiten de school een kans te gunnen, dan doet het gloednieuwe onderwijssys teem dat wel. De Kameleon is twee jaar geleden als eerste en voorlopig enige school in Zeeuws-Vlaanderen lijk joie de vivre, blijkt een van de grootste pleitbezorgers van deze vorm van 'betekenisvol, interac tief, talig, onderwijs'. „In het stan daard onderwijs leer je eerst een uurtje over de hunebedden, vervol gens hoor je in de biologieles wat 'De kinderen vinden de projecten ge-wel-dig en de docenten kunnen hun ei kwijt' Ronald Audenaerd overgestapt op alles-in-één project onderwijs. Er was immers niets te verliezen en een proef met het les- systeem leverde laaiend enthousias te reacties op van leerlingen én do centen. Audenaerd, met zijn natuur- over de vos en na de pauze krijg je les over d en dt. Bij ons op school leren de kinderen anders. En veel leuker. En behalen ze betere resul taten", zegt Audenaerd met pret oogjes. „Onze elf docenten kun-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56