VC Vlissingen moet op zijn tellen passen 261 sp Van Liere maakt indruk in Nisse Van Hoof en Hermus strijden om finaleplek Van der Meet door naar enkelfinale Erwin Koeman weg als bondscoach Hongaren zaterdag 24 juli 2010 Geen velden, een een hoofdig bestuur, financiële zorgen en een spelersgroep in onzekerheid. Dat is in een notendop de situatie bij VC Vlissingen. Niemand zal twijfelen aan het VC V-hart van Piet de Jong. De inte rim-voorzitter loopt al jaren de benen uit zijn lijf om het beste uit de roemrijke club naar bo ven te halen. Maar net als begin ja ren negentig is het pad vergeven van de hordes. Destijds bleken ze te hoog. De club moet op zijn tel len passen dat het weer geen strui kelpartij wordt. De eerste zorg van de club is het oplossen van de huurachterstand bij de gemeente Vlissingen. Zo lang het bedrag van naar verluidt 20.000 euro niet is voldaan, mag de club geen gebruikmaken van de accommodatie aan de.Irislaan. Het is de gemeente menens, want het heeft een deurwaarder ingescha keld om de vordering te innen. Het verbod is nog geen acuut pro bleem in de ogen van De Jong, want pas op 1 augustus staat de eerste training gepland van de eer ste selectie. Vanuit praktisch oog punt bezien zijn er dus nog acht dagen om de achterstallige huur op te hoesten. Vanuit realistisch oogpunt bezien is- het echter zorg wekkend dat Vlissingen die tijd ook daadwerkelijk nodig heeft. De achterstand bij de gemeente is immers niet de enige financiële zorg bij Vlissingen. Spelers van de eerste selectie wachten bijvoor beeld al maanden op hun vergoe dingen. Hoewel spelers hun ver diensten niet aan de grote klok wil len hangen, is het een publiek ge heim dat het om enkele duizen den euro's per persoon gaat. Dat door Sven Bakker GOES - Dmitri van Hoof en Stef Hermus hebben beiden de halve fi nales bereikt bij 't Halve Maantje Open in de 3-categorie van het en kelspel. De als eerste geplaatste Van Hoof stond slechts drie games af aan Paul van Hoeve (6-1 6-2) en Hermus klopte Bram Meulblok met tweemaal 6-3. Van Hoof en Hermus ontmoeten elkaar vanavond voor een plek in de eindstrijd. Ook in de 4-catego- rie maakt Hermus nog kans op de titel na een 6-3 6-2-zege op Pim Fe- lius. De verwachte finale is die tus sen Hermus en de als eerste ge plaatste Bart Ovaa, die geen enkele game afstond aan Dennis van 't Westeinde: 6-0 6-0. In de 4-catego- rie bij de vrouwen plaatste Inge borg Roks zich voor de finale. De ANALYSE door Rudy Boogert betekent dat Vlissingen in totaal bij zijn spelers nog voor tiendui zenden euro's achterloopt. Dat Vlissingen tijd nodig heeft om de achterstallige huur aan de ge meente te voldoen, roept de vraag op waar het vervolgens die achter stallige vergoedingen aan de spe lers van wil betalen. Nóg een hypo theek op het clubhuis nemen, wordt lastig. Volgens gegevens in het kadaster lopen er immers al drie met een totale waarde van 199.411 euro. In de spelersgroep wordt het in middels ook onrustig. In het infor mele circuit is een aantal spelers zelfs al benaderd door andere clubs voor een overstap in het ge val dat Vlissingen failliet zou gaan. Volgens een KNVB-woordvoerder kan een speler bij een faillisse ment probleemloos lid worden van een andere vereniging. Op steun van bestuursleden hoeft Piet de Jong niet te rekenen in zijn zoektocht naar financiële armslag. Andere bestuursleden zijn er im mers niet. Met slechts een handvol teams in competitie (de A-junio ren zijn zelfs teruggetrokken en het is de vraag of het tweede in competitie kan komen) is de basis wankel geworden. In een tijd dat bedrijven niet staan te springen om geld in andere za ken dan die van zichzelf te stop pen, zoekt De Jong misschien wel naar een speld in een hooiberg. Waar woont de suikeroom die alle financiële zorgen in één klap te nietdoet en de Irislaan zijn bewo ner teruggeeft? nummer twee van de plaatsing won van Kirsten Raaijmakers: 7-5 6-3. In de derde categorie van het dubbelspel maakten Pascal van Driel en Ivo Walraven er een dries etter van tegen Bram Meulblok en Jaap Moerland. Met 6-3 3-6 6-2 ging de overwinning naar Van Driel en Walraven, die vandaag Tom Felius en Piet Nagel op hun pad naar de finale vinden. Bij het Reimerswaalveteranentoer- nooi in Kruiningen is er geen vuil tje aan de lucht voor Annemarie Heynsdijk en Edwin Liefbroer in de jacht op de titel in het gemeng- dubbelspel 5. Met de 6-1 6-2-zege op Helen Clausing en Gonno Bur- gel werd de derde poulezege in de wacht gesleept en staan zij nu in de halve finale. Ook Annie Eek- hardt en Marco van Tuijl drongen door naar de laatste vier. door Lucien Roelandt NISSE - De organisatie van Zee- lands grootste paardensportevene ment schept verwachtingen. Met een accommodatie van internatio nale allure en een geoliede organi satie maakt de Stichting Jumpin de Weel deze verwachtingen volle dig waar. De dressuurruiters beten gisteren op Jumpin de Weel in Nis- se het spits af. Voor veel combina ties was het optreden in de indruk wekkende accommodatie even schrikken. Veel paarden toonden nogal wat spanning. Spanning die ook de ruiters en amazones parten speelden. Dat gold zeker niet voor Dinja van Liere die met Diesel Fuel for Live met tot de verbeel ding van iedere dressuurruiter sprekende cijfers beide rubrieken in M2 op haar naam schreef. Dinja van Liere en Samantha Mil tenburg waren in M2 duidelijk een maatje te groot voor de concurren- TOUR DE FRANCE Wie wint er vandaag de allesbeslis- sende tijdrit in de Tour de France? Zie www.pzc.nl/tourdefrance STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto tie. Dinja van Liere reed de mooi bergopwaarts gaande Diesl Fuel for Live in de warmloopronde naar 69.67 procent. Een kwart pro centje meer dan Samantha Milten burg met de mooi in balans gaan de Caratina Z. Ook in de herkan sing bleek er tegen Dinja van Liere geen kruid gewassen. De amazone uit Kapelle reed de Junior-zoon met de indrukwekkende score van 72 procent naar een overtuigende overwinning. Zij bleef Samantha Miltenburg met de Caretano Z-dochter drie procent voor. Dinja van Liere: „Diesel is een beetje een schijterd. In de eerste proef toonde hij zich wat bang. Maar in de twee de proef liep hij een proef uit het boekje." Samantha Miltenburg toonde zich een sportieve verlie zer. „Dinja was de beste. Maar ik ben tevreden. Caratina liep super en was goed bij de les. En met de ze scores kun je thuis komen. Een opsteker voor het Zeeuws kam- KNOKKE Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke tennist sterk tijdens het ITF-toernooi van Knoltke. De speel ster die donderdag al samen met Bernice van de Velde de finale van het dubbelspel won, zal vandaag ook de finale van het enkelspel spe len. Gisteren was ze te sterk voor Cindy Burger: 6-4 6-4. De nummer 467 van de wereld treft in het slot- duel de Belgische Sofie Oyen. De twee stonden in juni voor het eerst tegenover elkaar. Toen won Van der Meet met 7-5 6-2. pioenschap volgende week." In Zi was Mieke Evertse met VS Vasco de beste. De amazone uit Heinkenszand reed de expressief bewegende Gribaldi-zoon naar 65.88 procent. Evertse verwees haar pupil Dinja van Liere met Zib- bedy's Way naar de tweede plaats. „Vaso is een fijn paard om te rij den. Ik rijd hem amper een jaar en stap binnenkort met hem naar Z2. Ik wil hem niet overvragen, daar om rij ik maar een proef." Dinja van Liere profiteerde in de herkansing optimaal van de afwe zigheid van haar trainster. Zij stuurde de Saros van 't Gestel- hof-dochter met 63.82 procent naar de zege. Met twee overwin ningen in L2 en de zege in beide proeven van Mi was Wilma Salm gisteren spekkoper in Nisse. De dressuur wordt vandaag afgeslo ten met een Kür op muziek Grand Prix Niveau door Mieke Evertse en een clinic van Laurens van Lieren. BOEDAPEST Erwin Koeman is niet langer bondscoach van het Hongaarse na tionale elftal. De Nederlandse trai ner en de bond hebben de samen werking per direct beëindigd. Koeman had nog een doorlopend contract van anderhalf jaar, maar door de komst van een nieuwe voorzitter kwam de positie van Koeman ofider druk te staan. „Er kwam een roep om een Hongaarse coach en die werd steeds sterker", lichtte zijn zaakwaarnemer Ger La gendijk toe. Ajax-verdediger Nicolai Boilesen gaat onderuit na een duel om de bal met Dennis van der Welle (rechts). Thomas Ragul

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50