19 in Borsele DIESEL Poorthove bereikt zijn hoogste punt Gemeente wil Stadspolder terug 'Fotografeer de muis die uw kat vangt' Scooterrijders van 17 en 18 tarten politie Symposium over kansen voor Tholen Weldoeners gezocht voor gezinshereniging Sprookjes bestaan! Eigenaren zijn blij met steuntje in de rug van SLZ deltamarina zaterdag 24 juli 2010 POORTVLIET - De uitbreiding van woonservicecentrum Poorthove in hartje Poortvliet bereikt op don derdag 29 juli het hoogste punt. Vanaf 15.30 uur is er een feestelijke bijeenkomst op de bouwplaatsaan de Paasdijkstraat. In het nieuwe gedeelte komen zes zorgappartementen voor verhuur. Twee bestaande appartementen worden verbouwd tot huisartsen praktijk. De nieuwbouw wordt be gin 2011 opgeleverd. WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland wil de Stadspol der terugkopen van ontwikkelaar Horsthoek BV in Heerde. De pol der, nu gevuld met weiden, akkers en de opstallen van een agrarisch bedrijf tussen dorpskom en Provin ciale weg, kan voor 2.545.000 euro worden teruggekocht. Horsthoek had er plannen voor dorpsuitleg met gezinswoningen en ouderenappartementen. Het agrarische bedrijf in de polder noemt de gemeente 'milieubelas tend'; het moet worden uitgekocht en verplaatst. Bovendien wil de ge meente invloed hebben op de bouwontwikkeling zodat er vol doende sociale woningen komen en een centrumvoorziening met winkels en een onderkomen voor huisartsenzorg. De aankoop is niet zonder risico; de gemeente spreid dat over 20 jaar, maar als door de slechte woningmarkt er minder woningen worden gebouwd, le vert de gronduitgifte verlies op. De gemeente leent geld voor de koop en ontwikkeling: geschat wordt vier miljoen euro. Als het plan goed loopt zit er 460.000 eu ro verdienste in voor de emeente. De raad bezint zich donderdag op het plan (aanvang 19.30 uur). zeer. Of je nu van 's-Heerenhoek naar Ovezande rijdt of naar Hein- kenszand, dat maakt zo heel veel niet uit." Een korte schorsing van de verga dering was voldoende om te doen blijken dat de andere fracties in de raad maar weinig voor het amen dement voelden. De CDA-fractie trok het voorstel in. Overigens zijn de Borselse partij een het erover eens dat sluiting van de bureautjes niet in stijd is met het kleine kernenbeleid. GOES Een landelijke zoogdieratlas is in de maak. Om een idee te krijgen van het aantal soorten muizen en het totale aantal muizen in Zee land doen de samenstellers een be roep op kattenbezitters. Of zij digi tale foto's willen maken van de muizen waarmee hun huisdieren thuis komen. De samenstellers van de atlas leveren ook een weder dienst. Ze melden de inzenders om welke muis het gaat. De muizenfo to's kunnen worden verzonden via www.zoogdieratlas.nl. WILHELMINADORP Een zeventienjarige Noord-Bevelan der en een achttienjarige Vlissin- ger zijn aangehouden op de Katse- veerweg bij Wilhelminadorp voor het negeren van een stopteken van de politie en verzet bij aanhou ding. De twee reden woens dagnacht op een scooter onterecht op de autorijbaan, met een te hoge snelheid van 62 km/u en zonder licht. De Noord-Bevelandse be stuurder verhinderde dat de politie wagen hem passeerde, tot hij slin gerend de wagen schampte en viel. SINT-MAARTENSDIJK Hotel-Restaurant Het Raedthuys in Sint-Maartensdijk houdt in okto ber een symposium met als titel 'Tholen op de kaart'. Onder meer (recreatie)ondernemers en de ge meente praten over hoe het eiland beter gepromoot kan worden en welke rol ondernemers daarin kun nen vervullen. Wie de dag, op 1 ok tober, wil bijwonen, kan zich aan melden via 0166-662626. Deelname, inclusief lunch, hapjes en drankjes, kost 60 euro per persoon. HEINKENSZAND - Vluchtelingen werk in de gemeente Borsele zoekt weldoeners die willen hel pen om de gezinshereniging van erkende vluchtelingen te betalen. Afgelopen halfjaar werden in Zee land vijftien vluchtelingengezin nen herenigd, vaak na jaren, weet Ronneke van den Wildenberg, coördinator in Borsele. De stich ting zelf kan hooguit dertig pro cent van de vliegtickets bekosti gen. Voor de rest zoekt de stich ting weldoeners. Als een asielzoeker een verblijfsta tus krijgt, mag die werk zoeken en binnen drie maanden om gezins hereniging vragen, maar zo ie mand heeft nog amper inkomen. Tijdens het jaar van onderzoek door de IND moet de familie meest schuilen in een ander land. Reis- en verblijfskosten lopen wel op tot 7000 euro, zegt Van den Wildenberg, die momenteel geld zoekt voor een Somalische vader van zes kinderen in Heinkens- zand. Informatie: 0113-316305. Meer vermogen (tot 25%) Meer trekkracht (motorkoppel) Meer rijplezier Minder brandstof verbruik (tot 12%) Minder C02 uitstoot Minder (fiscale) bijtelling turiingzeeland.nl Dieseltuning vooralle merken personenwagens.' Pc-aryweg 6 GOES j Tel: 0113 561812 Web: www.dieseltuningzeeland.nl Piet Boonman Het Koetshuis in Kortgene bleef goed geconserveerd, foto Ronald den Dekker Sommige projecten zitten nog in de pijplijn, zoals de weegbrug in Sint Philips- land (linksboven). Een opknap beurt is hard nodig want het ha vengebied zou ernstig aan waarde verliezen, mocht het verdwijnen. Samen met de molen, de bietenha ven en het praathuis, vertelt de brug de geschiedenis van het dorp. Ook de bakkeet aan de Her- tenweg in Nieuwdorp (rechtsbo ven) wacht nog op klussers. Terug brengen in de oorspronkelijke staat, staat het gebruik als tuinhuis je niet in de weg. De makelaars en waterborden op de schuren van de familie Hartog in 's Heer Arendskerke (middenho ven) sieren de nokken en windve ren met dank aan SLZ, al wel een poosje. foto's Ronald den Dekker en Willem Mieras Niet zelden vertellen cultuurhistorische ele- mentjes een stukje geschiedenis. Piet Boonman in Nisse kreeg al een paar jaar geleden steun van SLZ om zijn papegaaien op te knappen. Het zijn de windwij zers op zijn schuur, waarvan hij tot die tijd alleen maar last had. Bij elke storm waaiden ze van het dak. „Maar we zijn er wel aan gehecht. De windwijzers vertellen waar de schuur vandaan komt. De familie Poppe, die begin vorige eeuw hier boerde, heeft de schuur in Vlissingen gekocht. Hij hoorde bij de verdwe nen boerderij die de wijk Papegaaienburg daar zijn naam heeft gegeven. De schuur is rond 1917 in Vlissingen uit elkaar gehaald, op een binnenschip gelegd, naar Hoedekenskerke gevaren en hier weer in elkaar gezet." Een vakman, lobse uit Middelburg, heeft exacte replica's gemaakt, die nu stevig op het dak staan. „Ze vliegen niet meer weg." Voor de bedrijfsvoering van het akkerbouwbedrijf heeft de schuur niet zoveel nut meer en de buienradar vertelt de boer meer over het weer dan de windwijzers. Toch is Piet Boonman blij met het steuntje in de rug van SLZ. „Als je het helemaal zelf moet betalen, denk ik dat je het niet doet." Veerdam 3 www.deltamarina.nl 0113-307171 Ubarry ^uba LJ itgety KINDEROPVANG OP MAAT Dagopvang 0 uil t ;boi Buitenschoolse opvang tot 1: Weekenoopvang 0 tot 12 Jaar -Tel 0115-686100 Locaties; Axel Hulst Philippine Schoondijke Terneuzen Vlissingen Zaamslag Zuiddorpe langs van maandag t/m zondag 19.00 uur www.juultje.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43