Laat die melkkoe maar op stal staan if/i ïi-ie Morres Zomer Voordeel Parkeergeld De duurste parkeerplaatsen commentaar Veel reacties op HZ-onderzoek 100 leder zijn woonplezier morres zaterdag 24 juli 2010 Parkeren is niet overal even duur. In Zeeland zijn zelfs nog vijf ge meenten waar het par keren gratis is. „Klantvriende lijkheid, service, gastvrijheid spelen voor ons een grote rol", meldt de wethouder van Rei- merswaal ter toelichting. De ge meenten die wel geld vragen, kunnen snel uitleggen waarom ze dat doen: om het verkeer te reguleren. Dat is een goede re den. Dat sommige gemeenten fiks verdienen aan het parkeren valt minder goed uit te leggen. Als er betaald moet worden voor een parkeerplaats, mag de automobilist verwachten dat verschillende betaalmiddelen worden geaccepteerd en dat het beleid eenduidig is. Het is ver warrend als je in de ene Zeeuw se gemeente wel op zondag moet betalen en in de andere niet. Of als je niet tot 18.00 maar tot 19.00 uur wordt ge acht te betalen. Afstemming tussen de Zeeuwse gemeenten is gewenst. Blijkt dat onmoge lijk, dan moet de automobilist duidelijk worden geattendeerd op de afwijkende regels. Reimerswaal is een van de Zeeuwse gemeenten waar betaald parkeren niet be staat. En dat terwijl bijvoorbeeld het schelpdierencentrum Yerseke zich kan verheugen in een grote toeristische belangstelling uit voor al Nederland en België. Is het niet aantrekkelijk voor het gemeentebestuur van Reimers waal om het melkkoetje van het betaald parkeren in Yerseke te in- Al het nieuws snel op computer of telefoon? Volg de PZC op Twitter ©pzcredactie troduceren? Wat wethouder Hans de Kunder betreft is dat niet aan de orde: „Het betaald parkeren kan inderdaad als melkkoe ge bruikt worden. Maar daar zijn wij geen voorstander van. Je weegt ver schillende dingen af, zoals nood: zaak en druk op de parkeerplaat sen. Als we die afweging maken, zien wij geen aanleiding om be taald parkeren in te voeren." Maar er spelen meer overwegin gen, geeft de wethouder aan. „Daarnaast heb je te maken met klantvriendelijkheid, service, gast vrijheid: die spelen voor ons ook een grote rol. Op dit moment zien wij geen noodzaak om betaald par keren in te voeren. Dat gaat name lijk ten koste van de gastvrijheid. Inderdaad komen er in Yerseke best veel toeristen binnen, maar daar willen we geen munt uit slaan." www.morres.com 10°/o I 15°/o I 20°/o voordeel"! voordeel"I voordeel' bij aankopen I bij aankopen I bij aankopen vanaf 1000.- I vanaf €1500.- I vanaf €2000.- Bovendien hebben we Op- en Topruiming met kortingen tot wel 70°/o "Het voordeel is geldig op de hele collectie en is in de vorm var nieuwe order Kijk voor de voorwaarden op morres com of vr Hulst [Zeeuws Vlaanderen] Alle dagen open van 10 tot 18 uur. ook op zondag n Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2 4561 GH Hulst m Tel: 0114 - 388 388 n Mail info@morres.nl De wethouder geeft aan dat het on derwerp niet bepaald leeft of hoog op de politieke agenda van het Rei- merswaalse gemeentebestuur staat. „Het is niet in het college aan de orde geweest. We zoeken als ge meente op dit moment wel naar middelen, maar we willen niet dat dat ten koste gaat van de gastvrij heid. Die koe willen we niet van stal halen", vertelt De Kunder. VLISSINGEN - Moet de HZ in Vlis- singen blijven of niet? Het onder zoek dat in opdracht van directeur Adri de Buck wordt verricht naar de beste vestigingslocatie van zijn school, heeft op de internetsite van deze krant geleid tot tientallen reacties. Inzenders stellen dat het geen zin heeft om Vlissingen, Middelburg en Goes tegen elkaar uit te spelen maar dat vooral gekeken moet wor den naar het belang voor heel Zee land. De pluspunten van Vlissingen, Middelburg en Goes pagina 2 en 3, vrijdag 23 juli) zijn overigens opge tekend uit de mond van Jeroen Ca- ris, voorzitter van de studentenver eniging Marum Bibio. pagina 22: Vlissingen praat weer met de HZ www.pzc.nl/regio/zeeland wstmasmm 3 of 4 daags arrangement in de Achterheek Landgoederenarrangement Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2e avond een 3-gangen dinerbuffet 99,00 p.p Bij besteding van het diner op de 3de dag. krijgt u de 3de overnachting gratis! Prijs op basis vari een 2-persoonskamer excl. Boekingskosten en Milieu en verblijfstoeslag. Grabs overnachting is excl. ontbijt a 9.50 p.p Best Western Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575 - 431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl Zeeuwse gemeenten kennen het fenomeen betaald parkeren niet PARKEERTIJD EINDIGT 'We willen geen munt slaan uit de toeristen die in Yerseke komen' Wethouder Hans de Kunder I.80EIS 12:16 8808 Damplein, Middelburg. foto's Ruben Oreel Kaai, Veere. Walplein, Middelburg. PARKEERTIJD EINDIGT Tooropstraat, Domburg. www.pzc.nl Nagenieten van de Tour de France op het weblog van René Schrier en Frits Bakker www.pzc.nl/tourdezelande Weblog Tour de France

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3