Betaald parkeren hoort er gewoon bij Staten boos over OM-plan 2 Kraamvisite PZC zaterdag De krant 5 weken voor 15 euro! De tarieven voor betaald parkeren lopen in Zeeland nogal uiteen. De duurste parkeerplaatsen liggen in Veere, Middelburg en Domburg. Parkeertarieven in Zeeland zaterdag 24 juli 2010 door Maikel Harte Nog een paar weken wer ken en dan is het va kantie. Ik heb er zin, vooral omdat ik dan eens drie weken aan een stuk met mijn gezin kan optrekken. Dat wordt genieten, temeer omdat dochter Lieve in een mooie fase van haar leven zit. Ze is nu onge veer tweeënhalf. Dat betekent dat ze volop begint te praten en dat le vert prachtige zinnen op. Ze kan zo in die reclame van KPN, waar in charmezanger Fons de Neder landse taal niet helemaal correct bezigt en gebruik maakt van de dubbele ontkenning. Dat doet Lie ve ook: „ik wil nie slapen nie", ho ren we iedere avond. Verder pro beert ze te tellen, maar haar oude re zus is het bij het verstoppertje spelen niet helemaal eens met de wijze waarop ze dat doet: 1,4,5,8. Die ontwikkeling die ze door maakt zorgt er ook voor dat haar oortjes zich spitsen bij gesprek ken tussen ons. Dat gebeurde deze week toen mijn vrouw werd gebeld door een vriendin die net bevallen was: „Gefeliciteerd", hoorde ik mijn vrouw zeggen, terwijl Lieve naast me zat „Een jongen, wat leuk", vervolgde ze. „Wat zeg je Ton? Of heet-re Tom? Of Ton. Is het met een driepoot of met een tweepoot? Oh met een driepoot, Tom dus. Wat een leuke naam. We komen van de week even kij ken. Ik zal Lieve ook meenemen, die vindt dat vast leuk, zo'n baby'tje." Maar Lieve was niet mee te krij gen op kraamvisite: „Ik wil nie mee nie", was haar stellige reac tie. „Ik vind eng." Mijn vrouw pro beerde haar op allerlei manieren gerust te stellen. „Dat is toch niet eng, zo'n baby'tje. Jij bent ook zo geweest en je zusje is eigenlijk ook nog maar een baby'tje." Met veel pijn en moeite en een pedago gisch niet verantwoorde belofte ging ze overstag. Schoorvoetend ging ze bij de kersverse ouders de gang door, maar zodra ze Tom ge zien had, was ze helemaal om. Niet meer weg te slaan bij hem. „Zie je wel"zei mijn vrouw, „dat is toch helemaal niet eng." „Is nie eng nie„, antwoordde ze. „Heeft twee poten." Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier-weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal inami een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15.-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen, kan. ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC goat zorgvuldig ooi' met f icrsuonsgegeveris. In het colofon licit u nattere informatie aan. BETAALD PARKEREN door René Schrier In Middelburg, Veere en Domburg liggen de duurste parkeerplaatsen. Wie zijn au to daar een uur neerzet is r,8o euro kwijt. „Valt mee als je dat met Amster dam vergelijkt", reageert de Mid delburgse wethouder Hannie Kool, maar ze voegt er onmiddel lijk aan toe dat Middelburg geen Amsterdam is. Kool legt uit dat Middelburg wil dat mensen die voor een korte boodschap in het centrum moe ten zijn wat meer betalen. Mensen die langere tijd in de stad verblij ven kunnen hun auto het best en het goedkoopst aan de rand van het stadscentrum stallen. Dat wil Middelburg in het najaar ook dui delijker maken met een nieuw ver wijssysteem naar de parkeerplaat sen. Want vooral in de parkeerga rages is vaak volop plaats, weet de wethouder: „Op een of andere ma nier zetten mensen hun auto het liefst op het maaiveld." „Als je geen betaald parkeren zou hebben, zou er geen goede mix zijn van bezoekers en inwoners van de stad. Dan zou het op be paalde plaatsen ook te druk wor den. Betaald parkeren is eigenlijk niet meer weg te denken." In Middelburg liggen drieduizend parkeerplaatsen waarvoor betaald moet worden op het maaiveld. En in de parkeergarages zijn nog eens bijna duizend parkeerplaatsen on dergebracht. De opbrengst van het betaald par keren verschilt in Middelburg van jaar tot jaar. De opbrengst van de parkeerterreinen op het maaiveld ligt op 2 miljoen euro en de par keergarages leveren r miljoen euro op. Als de kosten daarvan af wor den getrokken, blijft er 4 tot 5 ton over. Wethouder Kool kondigt aan dat de gemeenteraad van Middelburg in september weer naar het par keerbeleid zal kijken. Dan komen ook zaken als mogelijke uitbrei ding van de betaald-parkerenzo- nes, veranderingen in de parkeer- duur en de tarieven aan de orde. Ook voor Middelburg als toeristen stad is gastvrijheid van belang. Daarom wil het gemeentebestuur de tarieven niet tot Amsterdamse niveaus opschroeven, vertelt ze. „En het feit dat je als stad voldoen de parkeergelegenheid aanbiedt hoort ook bij die gastvrijheid", voegt ze er aan toe. „En ja, daar moet dan voor betaald worden." door Ben Jansen MIDDELBURG - De fractievoorzitters in de Staten van Zeeland hebben zich geschaard bij de tegenstan ders van de verplaatsing van het Openbaar Ministerie (OM) van Middelburg naar Breda. In een brief aan demissionair mi nister Ernst Hirsch Ballin van Justi tie, 'waarvoor GL-fractievoorzitter Leen Harpe het voortouw heeft genomen, laten ze weten 'zeer on aangenaam verrast' te zijn over dit plan. Ze herinneren Hirsch Ballin eraan dat hij Middelburg vorig jaar nadrukkelijk als vestigingsplaats voor de rechtspraak heeft aangewe zen. Daarbij merkte hij op dat het belang van rechtzoekenden ge diend is met een goede spreiding van hoogwaardige rechtspraak. Daarmee was het toen dreigende vertrek van de Middelburgse recht bank en de toeleverende instanties van de baan. De aangekondigde verplaatsing van functies van het OM naar Bre da wettigt volgens Harpe c.s. de vrees dat de rechtbank op termijn toch hetzelfde lot zal ondergaan. „Dit is sterk in tegenspraak met uw belofte", constateren de fractie voorzitters streng. Ze vinden de plannen voor het OM 'onaanvaar- baar en onbegrijpelijk in het licht van de krimpende bevolking in Zeeland'. Behoud van overheids voorzieningen is juist geboden. Willem Adriaansens bron gemeenten en waterschappen Middelburg Walplein 1,80 Middelburg Damplein 1,80 Domburg Tooropstr. Voorthuijsenstr. Badhuisweg Weststraat e.o 1,80 Veere (stad) Oranjeplein, Kaai, Bastion 1,80 Terneuzen Westkolk 1,65 Middelburg op straat, elders in de binnenstad 1,40 Vlissingen buiten de parkeergarages 1,30 Goes parkeerterreinen 1,20 :enschouwen 1,20 Oostburg 1,20 Middelburg parkeergarages met uitzondering van Kanaalweg 1,20 Goes parkeergarage Westwal 1,20 Domburg Tramzicht, Tol, Molenterrein 1,20 Terneuzen parkeerterreinen met uitzondering van Westkolk 1,10 Vlissingen parkeergarages 1,10 apsterreinen oa. Veerse Dam, onderaan de duinen Walcheren 0,80 Hulst 0,80 Westenschouwen Rotonde en de Punt 0,80. Renesse Laone 0,80 Middelburg parkeergarage Kanaalweg 0,75 Goes meubelboulevard 0,20* Borsele, Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal, Tholen gratis *eerste 2 uur, daarna 1,80 per uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2