PZC Plan bouwput ligt weer onder de loep Wm PZC Sokken 18 en 19 17 19 VERTRAGING Studie naar alternatieven (^ftptLTLg www.dominicus.n Overval opgelost almanak Op zoek naar luchtlekken Zaterdag 24 juli 2010 Liberty Bridge is eerbetoon aan gesneuvelde Marines Celstraffen voor inbraken in Grote Kerk Veere Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg studeert met de Walcherse Bouw Unie (WBU) op plannen om de Vaart' in het bouwproject aan de Zuidsingel te houden. In september of oktober wordt de knoop doorgehakt: doorgaan met de huidige plannen voor de bouw van koopappartementen en -wo ningen op en rond de bouwput of overschakelen op de bouw van bij voorbeeld huur- en zorgwoningen. „Snelheid blijft leidend", zegt wet houder Albert de Vries. „Maar elke wijziging van plannen moet beoor deeld worden op zijn financiële ge volgen en andere risico's." De put, ooit gegraven voor de bouw van een schouwburg, is al ja ren een litteken in de Middelburg se binnenstad. De WBU nam de put over van de gemeente en wil er 58 koopappartementen, 20 een gezinswoningen en een parkeerga rage bouwen. Afspraak met de ge meente is dat de bouw start zodra 60 procent verkocht. „Maar we zit ten met de realiteit van de krediet crisis", aldus De Vries. Een jaar ge leden ging de wijziging van het be stemmingsplan voor het gebied in procedure. Daarop kwamen vijf reacties. Maar nu het project weer onderwerp is van studie, ligt deze procedure stil. Ook de WBU wacht met het aan vragen van de bouwvergunning totdat duidelijk is of de bouw wordt doorgezet. Directeur Gert van Kralingen noemt een termijn van een half jaar voordat een ver volgstap gezet kan worden. Hij wacht op de gemeente. Bij de studie naar een alternatief zullen ook woningcorporaties en eventueel zorginstanties betrokken worden. Het terrein blijft wat de gemeente betreft de bestemming woningbouw houden. Er wordt in de studie die nu verricht wordt niet gezocht naar een andere be stemming voor het gebied. Op 3 maart 2005 moest de bouw van de parkeergarage voor het toen geplande theater in allerijl worden stilgelegd toen panden in de omge ving begonnen te verzakken door lekkage van de bouwput. De ge meenteraad besloot uiteindelijk af te zien van bouw van een theater op die plaats. In 2007 wees de gemeente de WBU aan als ontwikkelaar van het woningbouwproject, inclusief het herstel van de bouwput. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft mevr. R.E.A. Burger, Terneuzen 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. nsssmam Vraag naar de acfievoorwaarden MIDDELBURG - Dennis Strijards van de Eindhovense ves tiging van bouwkundig adviesbureau Nieman test met een rookstaafje of er nog kieren te vinden zijn in de voormalige Latijnse School in Middelburg. De oude school wordt onder leiding van eigenaar en architect Ben Westenburger grondig verbouwd en daarbij 'pas sief gemaakt. Dat wil zeggen dat het gebouw straks zo veel mogelijk met gebruik van natuurlijke warmtebron nen verwarmd wordt. De isolatie moet daarom opti maal zijn. Gisteren werd getest of de oude Latijnse School inmiddels luchtdicht is. Ramen en deuren wer den gesloten en het gebouw werd vacuüm gezogen. De luchtdruk buiten werd zo groter dan de druk binnen. Door het rookstaafje bij mogelijke lekken te houden, kon aan de rook worden afgelezen hoe het met de isola tie gesteld is. Werd de rook weggeblazen dan is er een lek; kringelde de rook omhoog (foto) dan is de isolatie optimaal. De bouwers kunnen tevreden zijn. Er zijn nog wel wat luchtlekken, maar op de meeste plekken is de isolatie al in orde. De precieze toestand wordt nog in kaart gebracht. Mogelijk volgt nóg een controle. Als al les in orde is, krijgt het project het PassiefBouwen Keur. De Latijnse School wordt dan het eerste monument in Nederland dat dit certificaat krijgt. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl OOST-SOUBURG - Met de aanhou ding van een 20-jarige man uit Vlis- singen heeft de politie een geweld dadige overval opgelost die in mei plaatsvond in Oost-Souburg. Slachtoffer was een 47-jarige man uit Vlissingen. Hij had die dag zijn vakantiegeld opgenomen en be zocht daarna enkele horecagelegen heden. De 20-jarige had gezien dat de man veel geld bij zich had, sloeg hem die avond buiten be wustzijn en stal zijn portemonnee. De chef van het notariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen gaat door het le ven als een zeer sportief type. Hij ar riveert dagelijks op een koersfiets op het werk en begeeft zich ook per fiets naar menig afspraakje, vaak tot ver in de regio. Ook de tropische tempe raturen van de laatste weken deer den hem niet. De man paste gewoon zijn kleding aan. En zo verscheen hij tot schrik van de netjes geklede colle ga's op zo'n warme dag in een zwar te korte broek (met van die witte stre pen) en daaronder sandalen met daarin leuke sokken. „Als mijn vrouw mijn sokken koopt, loop ik voor gek. Daarom koop ik ze zelf", verduidelijkte hij. Het waren zakelijk grijze sokken, voorzien van een beeltenis van... Tweety...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19