121 meningen Gouden Schoen blinkt in Middelburg PZC leert van proef verkiezingssite 'In de zomer minder snel varen voor de boulevards' brieven Postvak In zaterdag 24 juli 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Verkiezingen door Theo Ciele Toen ik de uitslag vernam van de laatste parlementsverkiezing in Bel gië, zeg maar Wallonië tegen Vlaan deren 50-50, bekroop mij een ge voel van blijdschap. Wat van Speyck niet was gelukt, waar de Tiendaagse Veldtocht geen succes had: nu komen Klokke Roelandt, 't Ros Beiaard en al die mooie, Zuid-Nederlandse monumenten bij ons terug. België valt in tweeën uiteen. Maar er gebeurde maar niets, jammer. Bijna de moed verlo ren, maar er gloort hoop! Den Haag zet nu alle zeilen bij. Eerst al le bestuurs- en justitiële instanties naar Brabant of waar dan ook ver huizen, dan kan Zeeland, samen met de Hedwigepolder en de ver dieping van de Westerschelde, als mede die zeurpieten over het dot teren en ziekenhuisfusie overge daan worden aan Vlaanderen. Krij gen we een nieuwe staat: Schelde- land. Met tolhuisjes bij Rilland en op de dammenroutes. Piet Karman Jonkerstraat 11, 's-Heer Arendskerke Historisch Museum Ik proef nog steeds geen enkel be grip bij een aantal gemeentelijke bestuurders, laat staan respect voor de betaalde krachten bij het Histo risch Museum in Goes. Ze werken in een historisch zeer waardevol pand waarbinnen de ruimte be perkt is. Alsof dat het enige pro bleem was. Ze halen alles uit de kast om meer bezoekers te trekken en dat lukt met hulp van vele vrij willigers. Maar weer wordt er ge dreigd met het inkrimpen van de leiding. Voortaan zouden alleen vrijwilligers dit museum moeten runnen. Alsof iedereen een ten toonstelling kan maken. Misschien kunnen gemeentebesturen voortaan ook wel vrijwillig hun werk doen. Ze hoeven immers al leen maar gekozen te worden. Maar hoe moet dat dan in de toe komst? Het aantal vrijwilligers daalt immers schrikbarend. Wan neer worden de Zeeuwen nu eens trots op hun mooie oude gebou wen? Dorothe Tempelman-Venselaar Smitsweg 19, Driewegen Paars De afgelopen weken hebben diver se informateurs zich ingespannen om te komen tot een verantwoor de kabinetsformatie, echter zonder bevredigende resultaten. De varian ten 'Paars', 'PaarsPlus', alle denkba re combinaties kwamen voorbij, de enige nog kleuriger dan de ande re. Enige weken geleden was ik toe vallig toehoorder bij een koffiecon cert van het mondharptrio 'Auber gine'. onder leiding van Phons Bakx. Eén van de partituren heette 'Vergeten paars'. Volgens mij heb ben deze drie Walcherse heren de sleutel in handen waarnaar in Den Haag al weken lang is gezocht. We zullen de nieuwe informateur Lubbers toch maar eens een mail- ke sturen, je weet maar nooit. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje MIDDELBURG - Over twee maanden staat-ie bij op het nachtkastje bij Lionel Messi. Maar tot de Gouden Schoen officieel aan de stervoetbal ler van Barcelona wordt uitgereikt, kan de trofee worden bewonderd bij de Voetbal Experience in Mid delburg. De Gouden Schoen is de prijs voor de topscorer in de Europese voetbalcompetities. Daarbij leggen in zware competities als Spanje ge scoorde goals meer gewicht in de schaal dan doelpunten gemaakt in bijvoorbeeld de Nederlandse Eredi visie, om van de competitie van Luxemburg nog maar te zwijgen. De Gouden Schoen is ingesteld door European Sports Media (ESM). Cees van Cuilemborg, directeur van ESM, overhandigde de Gou den Schoen gisteren aan Paul Mar tens, hoofd voetbalzaken van de Voetbal Experience. Die nam de trofee mee naar de schatkamer, een ruimte vol voetbalrelekwieën. Daar staat de vergulde schoen tot begin september in een speciale vi trine te blinken. Martens zei 'ziels gelukkig' te zijn met de tijdelijke aanwinst. Lionel Messi scoorde vorig jaar 34 keer in de Spaanse competitie en 13 keer in de wedstrijden voor de Spaanse beker en de Champions League. De Argentijn krijgt de Gouden Schoen in september uit gereikt tijdens een feestelijke bij eenkomst in Barcelona. ESM-directeur Cees van Cuilemborg (m) toont de Gouden Schoen aan Paul Martens pectievelijk hoofd voetbalzaken en directeur van de Voetbal Experience. (I) en Sven van Rijswijk, res- foto Ruben Oreel De redactie van de PZC kijkt nu al voor uit naar de verkiezin gen van de Provincia le Staten op 2 maart 2011. Er wordt voortgeborduurd op de aanpak van de gemeenteraads verkiezingen van maart. Voor de eerste keer riep de PZC toen een aparte website in het leven, www.pzc.nl/stemmen, waarop de Zeeuwse gemeenten een eigen sec tie hadden. De plannen voor een speciale web site konden we realiseren dankzij financiële steun van het Stimule ringsfonds voor de Pers. Dat fonds vroeg in ruil voor een subsidie om een gedegen onderzoek naar de multimediale aanpak van het ver- kiezingsnieuws. Het onderzoeks rapport is afgerond en naar het Sti- muleringsfonds in Den Haag ge stuurd. Uit het onderzoek blijkt dat de be zoekcijfers van de site in de aan loop naar de verkiezingen wat ach terbleven bij de verwachtingen, maar dat de toeloop direct na het sluiten van de stembussen massaal was. De verklaring is dat de uitsla gen van de Zeeuwse gemeenten di rect na de telling alleen bij de PZC waren te vinden. Op de verkie zingssite stonden de uitslagen ge detailleerd in grafieken weergege ven. Geen enkele andere site bood deze informatie. Doordat de mees te verkiezingsuitslagen na midder nacht binnenkwamen hadden we geen volledige uitslag in de papie ren editie van 4 maart. Ook door abonnees is er die dag massaal uit geweken naar de verkiezingssite. Gebruikers roemen de verkiezings site als overzichtelijk, gebruiks vriendelijk en professioneel. De vormgeving daarentegen werd als enigszins of zelfs ronduit saai be oordeeld. Ook Zeeuwse politici ble ken blij met het enorme nieuws aanbod. In totaal werden er 400 verhalen en berichten in krap vier weken gepubliceerd, in 57 gevallen voorzien van een nieuwsvideo. De speciaal op de Zeeuwse ge meenten toegesneden stemwijzer Eerste Hulp Bij Stemmen werd zeer goed gebruikt. Aanzienlijk be ter dan de varianten bij de andere zes regionale dagbladen van Weg ener. Dat komt omdat in tegenstel ling tot de PZC de andere kranten niet beschikten over een aparte verkiezingssite. Inhoudelijk werd overigens flink kritiek geleverd op de stemwijzer, die door PZC-redac- teuren specifiek voor Zeeuwse ge meenten werd ontwikkeld. „We hebben veel geleerd van het onder zoeksproject rond de verkiezingssi te", zegt PZC-hoofdredacteur Peter Jansen. „Zowel van wat er goed ging als van wat er fout ging. We zijn voornemens om voor de Statenverkiezingen weer een stem wijzer te maken, maar wel een die gebruiksvriendelijker is." Het draaiboek van de gemeente raadsverkiezingen wordt op basis van de evaluatie aangepast. Boven dien zal bij de komende Statenver kiezingen de nadruk meer komen te liggen op het gebruik van socia le media, zoals Twitter, Faceboök, Hyves en blogs. Het volledigé on derzoeksrapport is te bekijken via www.pzc.nl/lezersredacteur. De opening van de krant deze week over de vloedgolf die dinsdagmid dag om half zes ontstond toen het containerschip Sint Peterburg van JR Shipping in Harlingen voorbij de boulevard in Vlissingen voer, werd flink gereageerd op zo wel de website van de PZC als via de mail. Bij de vloedgolf raakten mensen gewond. Een kapi tein kan voor de eerste keer strafrechtelijk wor den vervolgd, als veroorzaker van de vloedgolf. Kees Baan uit Middelburg vond dat laatste maar 'Een vreemde zaak!'. „Als je in het weg verkeer onverantwoord rijdt, kun je terstond een bekeuring verwachten. Als men in het scheepvaartverkeer onverantwoord tekeer gaat, krijgt men pas de kans op mogelijke strafvervol ging wanneer letsel is toegebracht. Hoog tijd dat we ophouden met het tolereren van deze praktijken vóórdat er doden vallen." Binnen een mum van tijd waren er 34 reacties onder het artikel. Lezers reageerden op elkaar. Sommigen legden de fout bij de loods, ande ren bij de kapitein of de verkeersleiding. Een schrijver vatte samen dat het wel goed is om een strafrechtelijke vervolging en onder zoek in te stellen. Want er zijn zoveel verschil lende meningen en zienswijzen over dit onder werp. 'Laat nu eindelijk maar eens bepaald wor den waar de verantwoordelijkheid nu daadwer kelijk ligt en aan de hand daarvan conclusies trekken en actie ondernemen om ernstigere on gevallen te voorkomen'. Een aantal vindt ook dat schepen in de zomer best langzamer kunnen varen, zodat de vloed golf minder is. Kapiteins moeten snel zijn 'van de reder'. Een boulevardbewoner stak de lof trompet over de strandwachten. Die doen zeer goed werk en redden menig leven. „Vakantie gangers hebben geen benul van de gevaren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 12