een 'raik' stadje reizen 6 1 Bijtanken op Kortenbos m LandfioteC Iff Sta fife m -k U bent vm harte welkom! reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 24 juli 2010 Reageren? redactie.reizen@wegener.nl iSM. :-V Waarom gaan bijna alle toeris ten naar Volendam? Of naar Mar ken? Het vlakbij gelegen Edam wordt zelden bezocht. Of het moet op een woensdag in juli of augustus zijn. Als je er juist niet naar toe moet gaan. Dan is er een toeristische kaasmarkt. door Rob van den Dobbelsteen Edam is voor een stille zon dagochtend. Als het caril lon van de Speelkerk het geluid heeft van zingend kristal. Als je voetstappen echoënd door de bolle klinker straatjes stuiteren. Als je vanaf de Kwakelbrug ziet hoe de eerste zon nestralen krijgertje spelen op de eeuwenoude gevels. Als in het roer loze water van de Linger groepjes ganzen, zachtjes gakkend, wakken trappen in het kroos. Ooit was het voormalige VOC- stadje stinkend rijk. In geld wel te verstaan. Nu is Edam 'raik' in het dialect van het volk dat hier woont. Met centen heeft dat niets van doen, 'raik'. Het woord laat zich misschien nog het best verge lijken met het door Amerikanen graag gebezigde woordje cute, leuk. De Kwakelbrug met op de achtergrond de Sint Nicolaaskerk. Een serie over bijzondere acti viteiten met een overnach ting in eigen land, voor jong en oud, voor rustzoekers en actiezoekers. Pilates in de wei met de be nen omhoog, foto Puur en Kuur O. ducten betekent dat je producten eet, die niet bewerkt zijn. Die worden mak kelijker door je lichaam afgebroken. Door te bewegen, bouw je spiermassa op en verbrandt je vet. Gedurende het weekeinde proeven we aan de bewe gingsleer Pilates die er voor zorgt dat de diepe buikspieren worden ontwik keld. Ook doen we yogaoefeningen. Daarnaast neemt Nannet ons mee op fitwalk. Veel mensen denken dat ze vet verbranden als ze een wandeling of fietstocht maken. Maar om vet te verbranden en daadwerkelijk af te val len, moet je in je vetverbrandingszone zitten, legt Nannet uit. Met een hart slagmeter verkennen we de prachtige omgeving van Meerlo en kijken we te gelijkertijd hoe hoog ons tempo moet zijn om in de 'afslankzone' te komen. Minstens zo belangrijk is de 'blik naar binnen'. In een meditatie na afloop van een Pilatessessie brengt Nannet ons terug naar het meisje van 4 dat we ooit waren. Wie waren we toen, wat waren onze dromen? Tijdens het weekeinde werken we dit gegeven uit. In de groep, maar tegelijkertijd privé. Nannet stelt vragen, de antwoorden schrijven we op in een schriftje. Na een yogasessie in de zon, zit het weekeinde er alweer bijna op. Alle deelnemers voelen zich uitgerust en gelouterd en hebben iets geleerd van de bewegingsworkshops. De trekken van de mevrouw die zo dood en dood moe was, zien er al weer een stuk ont- spannender uit. Ze lacht zelfs weer. Het was een weekeinde van stilstaan én bewegen. Meestal is het of het een of het ander. Die combinatie, en dat weer temidden van de sfeer van Kor tenbos, maakt het bijzonder. Volgend jaar willen we weer. Ons lichaam en onze geest verdienen onderhoud. '1 www.puurenkuur.nl www.ennuecht.nl www.kortenbos.nl In Limburg kun je wandelen en fiet sen. Maar je kunt er ook onderhoud plegen aan jezelf. door Moniek Hiisken We zijn dit weekeinde op Landgoed Korten bos in Limburg voor de retreat 'Lichter hoofd, lichter lijf lich ter leven' van wellnessorganisatie Puur en Kuur. Gewichtsconsulente Nannet van der Ham gaat ons leren hoe we met een lichter hoofd kunnen werken aan een gezond lijf Er zijn alleen vrouwen. Twee vriendin nen die ieder jaar tussen hun verjaar dagen in een uitje boeken. Twee moe ders die er even tussenuit willen met hun dochters. Een vrouw die een (te) drukke baan heeft. En een dame met een eigen bedrijf met een kleinkind dat veel te vroeg is geboren. Door de stress is ze doodmoe en staat ze op het punt van instorten. „Niets moet, alles mag", houdt Nan net de groep voor. Gedurende het weekeinde volgen de mensen die dat willen de workshops of ze gaan hun ei gen gang. Sommigen slapen veel, om dat dat hetgeen is waar ze het meest behoefte aan hebben. Een dieet heeft volgens Nannet weinig zin. Je houdt het moeilijk vol en doet je lijf er geweld mee aan. Omdat er mentaal niets verandert, valt uiteinde lijk iedereen ten prooi aan het jojo-ef fect: na afvallen volgt aankomen. Vol gens de gewichtsconsulente kun je ver antwoord afvallen als je natuurlijk eet en meer beweegt. Een voorwaarde om van overgewicht af te komen, is dat er ook mentale ruimte is: noem het gees telijk puinruimen. Maar afvallen moet ook leuk en leef baar blijven. Koffie drinken en een glaasje wijn slecht voor je lever? Abso luut! Maar toch doen: zondigen is ver- pro- Laridotel Stable Postweg 43 D-48465 Suddendorf bij Bad Bentbeim Tel. 0049-5923-9670 ïnfo@hoteLsiaehle.de www.hoteLstaehle.de tbr; ...vakantie bij vrienden Een luxe familiehotel in de mooie omgeving van Bad Bentheim, midden in de natuur, met een traditioneel „Stammhaus" en modern landhaus - twee restaurants - zwembad (30°) - wellness-afdeling met sauna's - serrecafé 8 pss - conferentie- en ontmoetingsruimte Èj&. M- - tuinterras en barbecue - golfbaan (op 5 km)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 106