m echt véééél te duur! 15 reizen 5 - rï#» DAGJEUITDAGJETHUIS a HOREN ZIEN SURFEN E2 Jetske van den Eisen reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 24 juli 2010 vr Mc der probeert te overtuigen dat het souvenir véééél te duur is. Zelfs als je dat in het Nederlands doet, komt de boodschap feilloos over. Verkopers zullen hun best doen de smeulende ruzie te sussen, an ders verkopen ze zeker niets. Bij ons voetbalshirtje werkt het ook. Met overdreven drama kibbelen we in het Nederlands over het be schikbare budget. De verkoper laat zijn prijs zakken en toetst 32.000 op zijn rekenmachien in, 18 euro. Dat komt in de buurt. Tijd voor de volgende truc. We willen even tueel wel twéé shirts kopen. Die manoeuvre verrast de verkoper. Natuurlijk waren we dat al lang van plan, maar dat wist de verko per niet. Op de rekenmachien van de jongeman tikken we 50.000 in, 28 euro voor twee shirts. De wed strijd wordt nu snel uitgespeeld. De verkoper tikt 60.000 in en we worden het eens bij 55.000.G0ed- gemutst verlaten we de zaak, twee Zanzibarische voetbalshirts a 15 eu ro rijker. We worden uitgezwaaid: „Good luck with Roed Goelit." Afdingen vergt oefening. Houd er rekening mee dat de verkoper zijn brood moet verdienen en geef nooit de indruk dat je iets wilt ko pen, terwijl je dat niet van plan bent. In Ankara zochten we ons ooit suf naar de kinderen. Enkele straten verder stonden ze op het punt de koop te bezegelen van een Perzisch tapijt. „Hij vroeg 1.750 en ik zit nu op 1.250 lira", zei onze zoon trots. Gelukkig konden we de Verkoper uitleggen dat onze kin deren alleen over wat zakgeld be schikten en zeker geen 1.250 lira konden betalen, oftewel 900 euro. Reageren? featureredactie@wegener.nl VOOR TRUCKERS 2.000 vrachtwagen en 60.000 bezoekers. Dat is goed voor het grootste transportfestival van Europa. Aldus de organisatoren van het Truck star Festival dat vandaag en morgen gehouden wordt op het TT-circuit in Assen. Twee dagen lang kun je er kijken naar glimmend gepoetste trucks, luisteren naar Hollandse muziek, kij ken naar spektaculaire stunts en rondwande len op de chauffeursbraderie. Hoogtepunt is ie der jaar de verkiezing van de Mooiste Truck van Nederland. Overigens hoefje niet per se een truck te hebben. Dit festival is ook toegan kelijk voor niet-truckers. mogelijk proberen te verplaatsen over een spoor van 25 meter. Het originele kampioen schap is georganiseerd door krachtsportvereni ging The Fun Games in samenwerking met de Zuid-Limburgse Stoomtrein Maatschappij. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. a www.miljoenenlijn.nl www.truckstarfestival.nl VOOR TREKKERS Een evenement van heel andere orde wordt vandaag gehouden in Simpelveld in Limburg. Daar vindt namelijk op het plaatselijke trein station het allereerste Nationaal Kampioen schap Treintrekken plaats. De bedoeling is dat 28 deelnemers uit Nederland, België en Duits land een historische diesellocomotief met wa gon met een gewicht van 47.000 kilo zo snel in de jaren zeventig razend populair. Het nos talgische speelgoed is sinds kort weer in Ne derland verkrijgbaar. Zodat de kinderen van nu hun fantasie de vrije loop kunnen laten met dit bijzondere poppenboomhuis. Inclu sief bewoners: de familie Klorofïl, die bestaat uit vader, moeder, twee kinderen en het hond je Basilicum. Wereldwijd werden er in de ja ren zeventig ruim een miljoen van verkocht. Goedkoop is de boom niet. Hij kost 79,99 eu ro. De bijpassende tuin kost 57,99. Het hele pakketje is te koop voor 119,99 euro. www.magischespeelboom.nl DE SPEELBOOM IS TERUG De ouders van nu speelden er al mee toen ze zelf jong waren. De Magische Speelboom was DIGITALE PLAYMOBIL Uit diezelfde jaren zeventig komt Playmobil. De plastic poppetjes zijn echter nooit uit het speellandschap verdwenen. Sterker nog, de poppetjes komen tot leven. De games Playmo bil Circus en Playmobil Ridders zijn vanaf eind juli te koop voor Nintendo Wii en DS. Dus ga op zoek naar het magische draken- zwaard of betreed de piste met je koorddans- act. Geschikt voor kinderen tot Ï2 jaar. Prijs vanaf 29,99 euro. Krant, televisie, radio, weekbladen of toch liever internet? Wie gebruikt welke media en waarom? Deze week: radio „Radio vind ik een lek ker medium. Het hele idee van iemand die tegen je aan bab belt. Radio 1 vind ik een super zender, maar sinds de frequen tiewijziging kan ik hem thuis slecht ontvangen. 3FM zet ik af en toe op, maar vind ik heel druk. Ik zet voor muziek liever een cd op. Momenteel vind ik helemaal geen muziek ook heel lekker." internet „Tien jaar geleden ging mijn vriend mij uitleggen wat Google was. Ik snapte het maar niet. Nu is internet iets waar ik bijna niet meer zonder kan. Van hoe maak je een re cept tot het zoeken naar leuke campings. Een enorme nerd ben ik niet, maar ik kan aardig de weg vin den op in ternet. Ik ge bruik het wel met een doel, denk nooit: laat ik eens iets geks intoet sen om te zien wat er gebeurt." Jetske van den Eisen, televisie presentatrice. krant „We hebben een abon nement op NRC Handelsblad en op de Volkskrant een inter netabonnement. De laatste lees ik meer. Je krijgt de voorpagi na gemaild en een paar keer per dag alerts via e-mail. Vroe ger zat ik bij het ontbijt met de krant aan tafel, maar dat past niet meer in mijn leven nu ik twee jonge kinderen heb. De kwaliteit van het lezen komt la ter wel weer. Nu lees ik artike len tussen mijn mailtjesdoor." tijdschrift „In de tijd dat ik 'Willem Wever' presenteer de, las ik graag Quest, toen we gingen verhuizen woonbladen en in de wachtkamer blader ik vrouwenbladen door. Ik ben niet geabonneerd op tijdschrif ten. Ze zijn zo in hokjes ver deeld. Als er een leuk tijd schrift zou zijn, wil ik wel een abonnement, maar ik heb het nog niet gevonden. TELEVISIE „Ik kijk weinig tele visie, alleen om acht uur het 'NOS Journaal'. Ik blijf voor geen enkel programma thuis. Ik kijk veel via Uitzendingge- mist.nl of via de harde schijf, dan heb je er weinig ruis om heen. Zo heb ik in korte tijd al le afleveringen van '24 uur met...'gezien, en 'Vaders en zo nen'. Naar 'Dexter' heb ik veel gekeken en 'Lost' was ook zo'n serie waar ik niet vanaf kwam." Eline Besselink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 105