'Bouw wacht zware klap' 'Vlissingen is geen studentenstad' :c i ONTSLAGGOLF Duizenden banen staan volgens Elco Brinkman op de tocht Schleck wint de rit, maar Contador is zeker van de Tourzege Wandelaars slaan controleurs Kans op onweer 20° VRIJDAG 23 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 170 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Williams heeft oranje tintje WALCHEREN 17e Etappe 1. Schleck (Lux) 5.03.29 2. Contador (Spa) z.t. 3. Rodriguez (Spa) +1.18 7. Gesink (Ned) 1.40 Algemeen klassement 1. Contador (Spa) 83.32.39 2. Andy Schleck (Lux) +0.08 3. Samuel Sanchez (Spa) +3.32 6. Gesink (Ned) +6.41 Vandaag de etappe: Salies-de-Béarn - Bordeaux (198 km) O zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina's 26 en 27 door Joep Trommelen ZOETERMEER - Elco Brinkman, voorzitter van Bouwend Neder land, stelt dat na de vandaag begin nende bouwvakvakantie 'duizen den banen' op de tocht staan. „De ergste dip moet voor onze leden nog komen. De orderportefeuilles zijn voor veel leden leeg of zeer slecht gevuld." Volgens Brinkman dreigt na deze zomer door de zich verdiepende crisis in de bouw 'een ontslaggolf. „Want veel bouwbedrijven staat het water aan de lippen." Hij hekelt de 'voortdurende politie ke onzekerheid die de toekomst extra ongewis maakt'. De tot dus ver genomen crisismaatregelen moeten in zijn ogen worden ver lengd. De bouwsector is immers 'laatcyclisch', benadrukt hij; ze is later door de crisis getroffen maar zal er ook pas later van herstellen. Brinkman pleit er. daarom voor van de crisis- en herstelwet, die grote bouwprojecten tijdelijk snel ler laat beginnen, een blijvende wet te maken. Ook wil Bouwend Nederland de huurmarkt liberalise ren. De hypotheekrenteaftrek moet blijven en de tijdelijke verho ging van de Nationale Hypotheek Garantie mag van Brinkman wor den uitgebreid van 350.000 naar 500.000 euro. Het is belangrijk dat de bouw geen vakmensen verliest, stelt hij, omdat Nederland over 25 jaar een miljoen huizen meer no dig heeft dan de 7 miljoen die er nu zijn. Ook moet er flink worden gerenoveerd. Het Economische In stituut voor de Bouwnijverheid verwacht pas vanaf 2012 een echt herstel. fsUpagina 10 en 11met angst en -V beven de bouwvak in NIJMEGEN - De controleurs in de Nijmeegse Vierdaagse zijn uitge scholden en zelfs geslagen door wandelaars die zich boos maakten over het mislukken van het scan nen van de polsbandjes. De mars leiding besloot daarom de deelne mers gisteren met de ouderwetse controlekaart op pad te laten an. pagina 2/3: 't was net de intocht pagina 4: controleurs geslagen COL DU TOURMALET - Andy Schleck (rechts) won gisteren de monumentale rit naar de top van de Tourmalet, maar besefte ook dat hij de Ronde van Frankrijk zo goed als zeker had verloren. Hij raakte geletruidrager Alberto Contador maar niet kwijt op de klim. Met de zaterdagse tijdrit van 52 kilometer nog voor de boeg koestert de Span jaard zijn voorsprong van acht seconden. Hij kon daarom met een chique gebaar de rit laten lopen. foto Bas Czerwinski/AP pagina 26 en 27: kemphanen zij aan zij Vlissingen is geen studentenstad reacties:407' Schoolvakantie moet heel juli en augustus duren eens WÊÊÊÊÊË 51% oneens Jj 49% VLISSINGEN - Het bestuur van de Hogeschool Zeeland laat door een extern bureau onderzoeken, welke stad in de provincie de beste vesti gingsplaats is voor het oplei dingsinstituut. De vraag is onderdeel van een bre der onderzoek naar de huisvesting van de hogeschool. Daarin moet onder meer ook beantwoord wor den wat er nodig is voor een goe de campus. Door het onderzoek doen er in Vlissingen weer geruchten de ron de, dat de hogeschool van plan is de stad te verlaten. Met deze studie borduurt het be stuur voort op eerdere onderzoe ken, waaruit bleek dat de staat van de gebouwen van de HZ niet goed is. Daarnaast blijkt steeds opnieuw dat studenten in Vlissingen welis waar tevreden zijn over de school, maar niet over de vestigingsplaats. „Dus nee", zegt bestuurder Adri de Buck, „Vlissingen is geen stu dentenstad." pagina 2: 'Als student was'ik hier nooit op kamers gegaan' pagina 3: commentaar 11688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1