81 buitenland k f j Jeugd in Last minutes TURKIJE 'Bouterse vraagt bij zijn inauguratie vergeving' Palestijn die zich voor seks voordoet als Jood moet anderhalfjaar cel in Ceausescu opgegraven V Astronomen zien zwaarste ster ooit Vrijheidsbeeld ontruimd na brand jf|cl BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm donderdag 22 juli 2010 HILVERSUM/PARAMARIBO - Desi Bouterse gaat tijdens zijn inaugura tie als president van Suriname pu bliekelijk om vergeving vragen voor de Decembermoorden. Dat heeft zijn geestelijk leider, bis schop Steve Meye, gisteren in het programma Dit is de dag van Ra dio gezegd. Meye helpt mee aan de voorberei dingen voor een massabijeen komst op het Onafhankelijkheids plein in Paramaribo. Hij zegt zeker te weten dat Bouter se de nabestaanden en alle andere mensen om vergeving gaat vragen. De datum van de bijeenkomst staat nog niet vast. Enkele jaren geleden bood Bouter se al eens zijn verontschuldigingen aan voor de moord op vijftien ver meende tegenstanders van zijn mi litaire regime. Elf jaar geleden bekeerde Bouterse zich tot het christelijke geloof Meye, hoofd van zestig evangelie gemeenten, gold als zijn begelei der. De laatste jaren had hij weinig JERUZALEM - Een Israëlische recht bank heeft een Palestijnse man ver oordeeld tot achttien maanden cel wegens verkrachting, nadat hij seks had gehad met een Joodse vrouw. De man had de vrouw ver teld dat hij Joods was. Dat meldt de Britse krant The Guardian. Rechter Tzvi Segal zei dat er welis waar geen sprake was van 'een klas sieke verkrachting met geweld' om- sgg mssswsmgiSSS ma tta mossmsm 4 i m contact met Bouterse maar de afge lopen weken, in de aanloop naar de verkiezingen, intensiveerde het contact en baden de twee mannen veelvuldig samen. „In verband met de verkiezingsuit slag en het formeren van de rege ring was het nodig dat ik vaak bij hem kwam om te bidden, zodat God hem de goddelijke wijsheid kon geven om de juiste besluiten te nemen", aldus Meye gisteren. In 2007 begon in Suriname het proces tegen Bouterse en 24 ande re verdachten die een rol bij de De cembermoorden zouden hebben gespeeld. De vijftien slachtoffers van de moorden op 8 december 1982 wa ren journalisten, advocaten en mili tairen. Zij werden door militairen doodge schoten die onder bevel stonden van Bouterse. In de drie jaar dat het proces nu duurt is de toekomstige president op geen enkele zitting komen op dagen. Y..*% v." 1 dat de vrouw akkoord ging met de seks. Toch is er sprake van 'ver krachting door misleiding' omdat de vrouw is voorgespiegeld dat zij een serieuze romantische relatie kon krijgen met een Joodse man. Volgens de liberale commentator Gideon Levy zou een Joodse man die doet alsof hij moslim is voor seks met een moslima, 'vanzelfspre kend' niet worden veroordeeld. BOEKAREST - Een Roemeense vrouw oud-dictator en zijn vrouw Elena derdaad van de voormalige leider legt een foto van Nicolae Ceausescu zijn opgegraven. De familie wil we- en zijn echtgenote zijn. Er zal DNA op de aarde die naast zijn graf is ge- ten of de stoffelijke overschotten worden afgenomen. Het begraven legd nadat de lichamen van de op de begraafplaats in Boekarest in- van de Ceaucescus gebeurde des- -mmmmmmmmmmmmmmamma SHEFFIELD - Europese astronomen hebben de zwaarste ster ooit ont dekt. Ri36ai is 265 keer zo zwaar als onze zon. Hij was vroeger zelfs nog zwaarder, stellen de sterren kundigen. Rond zijn ontstaan, iets meer dan een miljoen jaar geleden, moet de ster ongeveer 320 keer zwaarder dan de zon zijn geweest. Ri36ai is ook het helderste hemellichaam ooit ontdekt. De ster schijnt onge veer tien miljoen keer zo fel als on ze zon, maar hij staat zo ver weg dat hij nauwelijks te zien is aan de nachtelijke hemel. NEW YORK - Het Vrijheidsbeeld in New York is gistermiddag ont ruimd omdat een kapotte motor van de lift rook veroorzaakte. Op het moment van het incident wa ren naar schatting enkele honder den personen in het monument. De kroon op het hoofd van het beeld is sinds vorig jaar weer toe gankelijk. Het uitkijkpunt was uit veiligheidsoverwegingen jarenlang gesloten na de aanslagen van 11 september 2001 in de VS. Het mu seum en het observatieplatform aan de voet van het beeld waren in 2004 heropend. mtamammimmm PEKING - Het grootste Chinese olie- lek in de recente geschiedenis is in grootte verdubbeld naar 430 vier kante kilometer. Dat werd gisteren bekend. Stranden moesten wor den gesloten en een regeringsme dewerker sprak van een 'ernstige dreiging' voor het maritieme leven en de waterkwaliteit. Het olielek ontstond vijf dagen ge leden toen een pijpleiding in de haven van Dalian ontplofte. Er volgde een hevige brand die vijf- door onze correspondent Remko Tanis SHANGHAI - „Lid zijn van de Com munistische Partij is niet zomaar een titel, het is een centraal onder deel van je leven", zegt de partij secretaris, terwijl hij een slok ap pelsap neemt. „Het verruimt je geest en dwingt je tot een betere morele discipline." Het zijn de woorden van Zhang Jia, geen oude, grijze communist, maar een 26-jarige student in Shanghai. Een partijsecretaris met stekeltjeshaar, die afspreekt in een hippe studentenbar. Hij is al acht jaar lid van de partij. Elk nieuw lid moet worden voorge dragen door twee bestaande. Voor Voordelig familiehotel! Hotel Rivièra Güler Resort**** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: in juli en augustus Hotel Daima Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: in juli en augustus Scherpgeprijsd, eenvoudig hotel, tegen Een waar paradijs voor kinderen! Dit hotel een helling gelegen met uitzicht over de beschikt over vele faciliteiten, waaronder baai van Gümbet. Het hotel ligt in een zeer een zeer uitgebreid aquapark met vele levendige omgeving, nabij de barstreet glijbanen. Direct aan het strand en op ca. van Gümbet en het strand. 7 km van het centrum van Kemer. Zie www.kras.nl/72188 Zie www.kras.nl/77522 Zie www.kras.nl/77650 Hotel Crystal Paraiso Verde***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: in juli en augustus Crystal Paraiso Verde is een modern resort met vele (kindvriendelijke) faciliteiten, op slechts 400 m van het strand en nabij het centrum van Belek. Ook vertrek vanaf Eindhoven en Düsseldorf mogelijk! Zie www.kras.nl/77641 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Mooi en modem familiehotel in het plaatsje Konakli, op slechts 150 m van het privé-strand en met volop faciliteiten. Geniet van alles wat dit hotel te bieden heeft en beleef een heerlijke vakantie! Hotel Telatiye Resort***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: in juli en augustus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8