't Kerkje zwaait juffen uitbundig uit Jeugd FordFocus Comfort 20 2~QQOr nu voor 750,- FordFocus Comfort nu 18.891,- 1.500,- Feel the difference Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. YOUTH FORUM Jeugd uit hele wereld debatteert in Zeeland. regioagenda donderdag 22 juli 2010 Ford Focus Comfort Zomeractie. De Ford Focus heeft naast zijn schitterende stijlvolle kinetic Design, onover troffen rijeigenschappen. Toonaangevend in zijn klasse. Ideale combinatie voor de autoliefhebber. De standaarduitrusting omvat airconditioning, radio/ CD-speler, Cruise Control, Ford Easy Fuel en verwarmbare buitenspiegels. De zeer complete uitrusting is voor extra veiligheid voorzien van ABS, ESP en 6 airbags. De Zomer Inruilpremie maakt de Focus Comfort deze zomer extra aantrekkelijk. Dus snel naar de Ford dealer en sla uw slag. Focus Style pakket: Sportieve stoelbekleding incl. lendensteunverstelling bestuurder Mistlampen voor Zwarte achtergrond koplampen 16 inch lichtmetalen velgen Premium middenconsole Mattenset voorin Verwarmbare voorruit Bluetooth® Voice Control Alle bedragen m euro's. Prijaen zijn incl. BTW/BPM. excl. koslen rijklaar maten en yeiwijdeiingsbl|drage. lensi anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden Afgebeelde aulo kan afwijken van standaanJspeciticaues. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 10.1 -26,3: iiter/100 km: 3.8-9,9; CO, gr/km: 99-235. door René Hoonhorst waterlandkerkje - Het hield gis termorgen niet meer op voor de juffen Anneke en Ria. Scholieren, leerkrachten en ouders zetten bei de met de vut gaande juffrouwen van de Inspecteur Leenhouts- school de hele morgen in het zon netje. Directeur Wim Dieleman had spe ciaal op Ria en Anneke afgestemde teksten bedacht op de melodie van decennialang door de juffen overgebrachte kinderliedjes. De kinderen zongen liedjes, dansten en voerden toneelstukjes op, zo wel op school als in het dorpshuis. En natuurlijk werden de twee on derwijzeressen ook bedacht met tal van cadeautjes. Een groot plak boek boordevol foto's met, aan da verende lachsalvo's af te meten, mooie herinneringen en tekenin gen van alle leerlingen was voor beiden ongetwijfeld het mooiste geschenk. Zowel Ria Schippers als Anneke Verstraete begonnen eind De juffen Anneke (links op de foto) en Ria met een aantal scholieren op het plein van de Inspecteur Leenhoutsschool. foto Mark Neelemans jaren zestig in het onderwijs. Ria eerder als hoofdleidster van kleu- in 1968 op de Prinses Marijke- terschool Jip en Janneke. Via diver- school in Axel en Anneke een jaar se scholen, een korte pauze voor opvoeding van de kinderen en ja ren als invalkracht in de regio, kwa men beiden in de tweede helft van de jaren tachtig in Waterland kerkje terecht. In ruim twee decennia zijn Anne ke en Ria helemaal vergroeid met 't Kerkje, zoals Waterlandkerkje in de volksmond heet. De Inspecteur Leenhoutsschool is geen apart in stituut maar staat middenin de dorpsgemeenschap. „Dus staan wij tijdens de Meerminnefeesten wafels te bakken en is er altijd ie mand van het schoolteam bij de jaarvergadering van de dorpsraad." Met dertig leerlingen is de school van 't Kerkje een kleintje. De kwa liteit van het onderwijs heeft daar nooit onder geleden, bezweren bei de juffen, verwijzend naar de resul taten van oud-leerlingen in het vervolgonderwijs. „Vóór de intro ductie van rugzakjes zaten bij ons op school al kinderen met lichame lijke of verstandelijke handicaps. Die werden gewoon opgenomen door hun klasgenoten." Comfort-voordeel: normaal 21.891,- 3.000,- Ford Zomer Inruilpremie Nettoprijs (5-deurs1.6 74 kW/110 pk) 17.391,- - Focus Comfort Diesel 20% bijtelling Energielabel A Trekgewicht 1.200 kg Ook in Wagon uitvoering Ideaal voor de leaserijder door Cornelleke Blok Zo'n 250 jongeren van uit de hele wereld zijn vanaf vandaag voor twee weken in Zee land voor het Youth Forum, een internationaal debat evenement. De jongeren - tussen 14 en 19 jaar - strijden de eerste dagen in lan denteams om de wereldtitel debat teren. Het beste team wint de Karl Popper Trofee, vernoemd naar de bekende filosoof De jongeren, on der wie zeven Zeeuwse, debatte ren tijdens het wereldkampioen schap over kinderarbeid en min derjarige criminelen. Voor scholieren die nog weinig er varing hebben met debatteren, zijn er workshops. In de tweede helft van het evenement worden de teams gemixt. „Het accent ligt dan niet meer op competitie, maar op de internationale samenleving. Het discussieonderwerp van het tweede deel is migratie", zegt Han- neke Westerhout, die het Youth Forum coördineert vanuit sociaal- cultureel instituut Scoop in Mid delburg. Het Youth Forum is vijftien jaar ge leden in het leven geroepen om jongeren uit voormalige Oostblok landen debatvaardigheden bij te brengen. Eerdere edities waren in onder meer Letland, Roemenië, Rusland, Bulgarije en Bosnië-Her- zegovina. „De mensen in die lan den kenden geen democratie. Het evenement is ooit begonnen om de mensen daar te leren hoe je de samenleving ook kunt inrichten", vertelt Westerhout. Dit jaar vindt het evenement voor het eerst plaats in een westers land. „Zelfs nu zijn er jongeren uit bepaalde landen die voor hun deel name aan het Youth Forum opge pakt kunnen worden", weet Wes terhout. „Ze doen onder een valse naam mee. Dit is hun manier om hun samenleving te veranderen en een bijdrage te leveren aan de vrij heid van meningsuiting. Ik vind het bewonderenswaardig." Meer agendanieuws op de website van deze krant. donderdag 22 juli aardenburg Camping de Oliepot, 19.30 uur: Excursie; axel Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; breskens Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; clinge Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnas tiek, ANBO dansen; graauw Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten; Eet -en Drinckerij Nobel, 19.00 uur: Wandel vierdaagse; heikant 't Heike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82