Dow over Justitie beslist dit najaar riXj 17 Fokveedag blijft volk trekken Dieven mishandelen winkelier deDRVKKERY 20 en 21 ÏUWS-VLAANDEREN 18 en 19 MILIEUONDERZOEK Resultaten inval zomer 2008 laten lang op zich wachten Jongeren uit de hele wereld debatteren in Middelburg Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het Openbaar Minis terie verwacht pas in september of oktober duidelijkheid over het on derzoek naar milieu-incidenten, die zich in 2005 en 2006 hebben voorgedaan bij chemieconcern Dow in Terneuzen. Justitie deed 2 juni 2008 een groot scheepse inval in het kantoor van Dow in Terneuzen, Aan de onver wachte actie deed een kleine veer- tig man mee. Er vonden geen aan houdingen plaats. Wel werd veel administratie in beslag genomen. Het Openbaar Ministerie maakte in september 2008 al bekend dat het onderzoek veel tijd in beslag zou nemen. Niet eerder dan aan het einde van dat jaar werd een be slissing verwacht over het al dan niet vervolgen van Dow. Bijna twee jaar later heeft Justitie nog geen conclusies kunnen trek ken. „Het is een groot en complex onderzoek", verklaart woordvoer ster Esther Schreur van het func tioneel parket in Den Haag het lan ge wachten. „Nu zijn ook nog niet alle onderzoeksresultaten binnen." Volgens Schreur komt het vaker voor dat zulke onderzoeken 'twee a drie jaar' duren. Dow zou vergun ningvoorschriften hebben overtre den bij acht milieu-incidenten, waarbij sprake was van de uitstoot van benzeen, acrylnitrit, propeen en kraakgas. Dow heeft alle onderzochte inci denten die teruggaan tot 2005 en 2006 bij de provincie - de vergun ningverlener - gemeld. De inval van 2 juni 2008 kwam dan ook als een onaangename verrassing. Dat Justitie in september of oktober conclusies verwacht te trekken, was gisteren nog niet bekend bij Dow. „Dit is nieuw voor ons", liet woordvoerder Matthijs van Meer- veld weten. „We mogen toch aan nemen dat Justitie ons ook op de hoogte houdt. We wachten het voorlopig maar af" Dow Benelux presenteerde recent Markt 51 Middelburg T0118 886 886 CADZAND - Een oplettende winke lier uit Cadzand is dinsdagmiddag mishandeld nadat hij een winkel diefhad betrapt. Hij herkende drie jongens, die bij de rekken voor zijn winkel aan de Boulevard de Wielingen stonden, van een eerder bezoek. Toen wa ren er spullen verdwenen. Hij hield ze in het oog. De drie gingen een nabijgelegen winkel binnen en toen ze die verlieten, zag de on dernemer hoe één van hen een kledingstuk uit de rekken pakte. De jongens vluchtten weg op de fiets. De winkelier rende achter hen aan en wist de dief te grijpen. Een andere jongen probeerde z'n vriend te bevrijden en sloeg de winkelier op het hoofd. Direct daarna kreeg de winkelier ook van de andere jongens rake klappen. De drie wisten te ontkomen. De winkelier klaagde over hoofdpijn. het duurzaamheidsverslag over vo rig jaar. Het aantal milieu-inciden ten in Terneuzen blijkt de laatste jaren sterk gedaald. In 2005 deden zich nog 44 incidenten voor en in 2006 42. In 2007 daalde dit tot 20. In 2008 was er sprake van een lich te stijging tot 23, gevolgd door een forse afname in 2009 tot 16 inci denten. Het aantal externe klach ten is ook sterk verminderd. In 2005 kwamen 22 klachten binnen, 9 in 2006,1 in 2007, nul in 2008 en 1 vorig jaar. OOSTBURG - Er komt weliswaar minder vee dan vroeger naar de Oostburgse fokveedag. Maar de keuring van het vee blijft het hoog tepunt voor Adri Rosendaal. t, De voorzitter van de Stichting Vee- tentoonstelling Oostburg geeft di- reet toe dat het aanbod runderen en paarden de laatste jaren flink is afgenomen. Mond- en klauwzeer "en gekkekoeienziekte waren daar eind vorige eeuw verantwoorde- Ilijk voor. Maar toen die ziekten overwonnen waren, kwamen de gloriedagen niet terug. „Jonge melkveehouders hebben geen zin meer in alle poespas. Er waren ge woon te weinig aanmeldingen voor een fatsoenlijke competitie. F Gelukkig zijn Belgische wit-blau- wen (dikbillen, red) wel altijd blij- ven komen. De keuring van die dieren blijft mensen trekken." Er waren dit jaar geen schapen en geiten, omdat bazen al op vakantie zijn of vreesden dat het te warm zou worden. Toeristen, recreanten en bewoners van de streek komen ook steeds meer voor de 'randacti- viteiten', weet Rosendaal. Ze ke ken geboeid toe hoe een in leren voorschoot geklede hoefsmid paar den van nieuw 'schoeisel' voorzag. Ook de met een aantal kramen tot jaarmarkt uitgebreide weekmarkt bracht heel wat volk op de been. Ymelde van J. Harnas uit Groede werd algemeen kampioen bij de koeien; Imperial uut de Groe van de gebroeders Gijzeis uit Sluis was t haar tegenhanger bij de stieren. Imposante, machtige dikbillen zijn best wel eng. Maar een kalfje boezemt kinderen geen angst in, sterker, die zijn best lief. Even aaien dus. foto Mark Neelemans Zoogdieratlas brengt aantal soorten muizen in kaart Donderdag 22 juli 2010 za. 24 juli, 11.00-12.00 uur Danker Jan Oreel en Jan Zwemer signeren Zeeland, van Nehalennia tot Westerscheldetunnel 2000 jaar geschiedenis in strip boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79