leert strijden met woorden Rechtbank: Geen bewijs voor afluisteren advocaat brieven ...OP DE ZOMER COLLECTIE" BIJ BOUWMAN LIFESTYLE donderdag 22 juli 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Hagelkanon Waar je je toch toch allemaal niet druk om kunt maken. Een hagelka non gaat af: Haal de was binnen en laat de hond nog even uit. Of ga je lekker zitten ergeren. De klagers hebben zeker geen last (en schade) van een hagelbui. Een donderend onweer (excessieve geluidshinder) en neergutsende regen doen hen blijkbaar ook niets. Het geluid van een hagelkanon, dat is pas erg en daar word je volgens onderzoek ziek van! Wat doen deze moppe raars trouwens met oud en nieuw? Oordoppen in, gordijnen dicht? Een beetje verdraagzaamheid en respect voor de fruitteler is hier op zijn plaats. Ook in Heinkenszand en omstreken wordt er vrolijk op los geknald bij dreigend onweer. Wetenschappelijk onderbouwd of niet, ik kan me de laatste hagelbui niet heugen. Houden zo! Jan Bergmans Bosruiterhof 5, Heinkenszand Nanometer In Spectrum van zaterdag las ik: 'een nanometer is een miljoenste meter'. Ik denk, een vergissing, niet op reageren. Maar later schrijft de krant dat een liter in een vier kante decimeter past. Dat is me toch wat te gortig, zodat er toch maar een ingezonden stuk moet komen. Die veelbesproken nano meter is natuurlijk nog duizend keer kleiner, een miljardste meter dus. De redacteur kon dat zelf uitre kenen, want nano betekent negen en slaat op de verhouding 10 tot de macht -9, oftewel 0,000000001. In derdaad, dat miljardste deel van een meter is onvoorstelbaar klein, zo ongeveer de diameter van een atoom. En ja, in een vierkante deci meter past helemaal niets, 0,000 li ter, met oneindig veel nullen. Want een vierkante decimeter is puur vlak, absoluut zonder in houd. Er had moeten staan: 'een kubieke decimeter'. Hopelijk heb ben die toekomstige pabo-studen ten dat beter begrepen. Frans Zuurveen Weststraat 15, West-Souburg s 'Alle jongeren debatteren vanuit hun eigen culturele visie. Er komen daardoor verschillende argumenten aan de orde' Hanneke Westerhout, Scoop. O Enkele onderdelen van het Youth Forum zijn toegankelijk voor pu bliek. De finale van het wereldkampi oenschap debatteren is op maan dag 26 juli. Locatie: Nieuwe Kerk in Middelburg, aanvang 13.30 uur. 's Avonds is er een cultural expo night in de Kloostergangen van het Abdijcomplex in Middelburg. De deelnemers van het Youth Fo rum presenteren er hun land. Op 3 augustus wordt het evene ment afgesloten met debatten en een ceremonie. Locatie: Hoge school Zeeland. Tijd: 14.30 tot 20.30 uur. Kijk voor meer informatie ook op www.youthforumzeeland.nl Het internationale karakter maakt het Youth Forum zo interessant, vindt Westerhout. „Alle jongeren debatteren vanuit hun eigen cultu rele visie. Er komen daardoor ver schillende argumenten aan de or de." En dat is leerzaam. „Jongeren komen er zo achter dat iedereen Rein Borcheld (17) uit Nieuw- en Sint Joosland gaat naar 5 havo op de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middelburg. „Ik heb altijd veel gedebatteerd. Bij debatteren is het de kunst om jouw denkwijze op een nette manier over te brengen, maar mensen tóch klem te zetten." vanuit zijn eigen referentiekader denkt." Alle debatten vinden plaats in het gebouw van de Hogeschool Zee land in Vlissingen, met uitzonde ring van de finale. Die is op 26 juli in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De deelnemers overnachten in de Mike Pagé (17) uit IJzendijke is net geslaagd voor de havo aan het Zwin College in Oostburg. „Ik denk dat het niveau van de de batten redelijk hoog is. Daar zie ik wel een beetje tegenop. Ik verwacht serieuze concurrentie van bijvoor beeld het Amerikaanse team. Zij zijn heel gedreven in debatten." Bas van der Reest (18) uit Middel burg is net geslaagd voor zijn VWO- examen op SSC Nehalennia in Mid delburg. „De discussie-onderwerpen zijn goed gekozen en sluiten aan bij jon geren. Ik ga straks debatteren over kinderarbeid met mensen uit India. Daar speelt dat probleem écht." marinekazerne in Vlissingen. De jongeren brengen ook een bezoek aan Antwerpen, Neeltje Jans en het Land van Saeftinghe, en ma ken een fietstocht over Walcheren. Scoop werkt voor de organisatie sa men met IDEA, de International Debate Education Association. Die Desiree Schrijver (18) uit Vlissingen leert voor tandartsassistente op het ROC Zeeland in Goes. „Leren van alle verschillende cultu ren. Dat lijkt me helemaal te gek! Als voorbereiding op de debatten zoek ik dingen op over kinderarbeid en jeugdige criminelen. Dat geeft stof tot nadenken." Youth Forum 2010 verschillende nationaliteiten zijn de komende twee weken aanwezig tij dens het Youth Forum. Petra Izeboud (18) uit Vlissingen is net geslaagd voor haar VWO-exa- men aan de SSG Nehalennia in Mid delburg. „Ik ben benieuwd of de jongeren Uit andere landen een andere kijk heb ben op de onderwerpen. En met z'n allen in de marinekazerne, dat wordt sowieso feest." Larissa Klootwijk (18) uit Seroosker- ke is net geslaagd voor haar VWQ- examen aan de SSG Nehalennia in Middelburg. „Ik ben op school al actief geweest met debatteren, maar dit is een heel ander evenement. Er komen 250 jongeren uit landen in de hele wereld. Helemaal vet!" organisatie gaf de afgelopen jaren al zo'n tweehonderd Zeeuwse scholieren les in debatvaardighe den. De samenwerking was de aan leiding om het evenement in Zee land te organiseren. De provincie gaf begin dit jaar 100.000 euro sub sidie aan het Youth Forum. Daniëlle de Clerck (20) uit Oostburg is student bestuurskunde. Ze coacht de scholieren tijdens de debatten. „Ik denk dat het twee fantastische weken worden, waarin iedereen veel kan leren. Het gaat niet alleen om debatteren, maar ook om luiste ren, spreken, het omgaan met ande re culturen en vrienden maken." middelburg - De Middelburgse rechtbank heeft vier dagen uitge trokken voor de behandeling van de strafzaak tegen zeventien ver dachten uit het Land van Hulst en een serie steden en dorpen buiten Zeeland. Het gaat om mannen en twee vrouwen die verdacht wor den van handel in en de uitvoer van softdrugs. Het Openbaar Mi nisterie vindt ook dat ze lid zijn van een criminele organisatie. Eind vorig jaar werden de meesten van hen aangehouden tijdens een actie van politie en marechaussee. De hoofdverdachte is een 44-jari- ge man die volgens het OM vanuit een Hulster café handelde in drugs. De man zelf was gisteren niet aanwezig bij de zogenoemde regiezitting van de Middelburgse rechtbank. Tijdens zo'n zitting wordt gekeken hoe het met het on derzoek staat. Gisteren bleek dat de raadslieden nog een twintigtal mensen willen horen als getuige. Een verzoek om twee Belgische agenten te horen wegens het mo gelijk afluisteren van een telefoon gesprek tussen een verdachte en zijn raadsman werd afgewezen om dat volgens de rechters er geen be wijs is gevonden voor dat afluiste ren. Op 22, 23, 24 en 25 november wordt de zaak tegen de verdachten inhoudelijk behandeld. www.bouwmanlifestyle.nl zoutelande LANGSTRAAT 13 middelburg MARKT 73 terneuzen NOOR DSTR A AT 109 domburg OOSTSTRAAT 1 goes GROTE MARKT 1 Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Riviera-Maison, Riverdale en Bridgewater Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, Napapijri, Geisha, CNB, Rosner, Scotch Soda, McGregor, La Martina, NZA, Polo-jeans eri CKS. M u.v de nieuwe collectie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73