Lepelaarskolonie Sorssele geen beschermd gebied Jeugd FordFocus Comfort 20 FordFocus Comfort Feel the difference Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30, Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. YOUTH FORUM Jeugd uit hele wereld debatteert in Zeeland. Gouden Schoen via Middelburg naar Messi donderdag 22 juli 2010 DEN HAAG - Een gebied aan de Frankrijkweg in Borssele, vlakbij industriegebied Vlissingen-Oost wordt geen beschermd gebied voor broedende lepelaars. Dit be sliste de Raad van State gisteren. In het gebied, dat al een kwart eeuw braak ligt, komen weliswaar genoeg lepelaars voor maar het is met vijftig hectare te klein om er een beschermd lepelaarsgebied van te maken, zegt de Raad van State. Borsele en Zeeland Seaports wil len in de toekomst de omgeving van de Frankrijkweg waar het om gaat betrekken bij het haven- en in dustriegebied. De Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging stapte vorige maand naar de Raad van State om het gebied veilig te stel len voor natuurontwikkeling. Er broeden inmiddels dertig lepelaars paren en daarmee wordt voldaan aan de Europese regels om het ge bied aan te wijzen als beschermde zone volgens de Europese Vogel- richtlijn. De Raad van State is het hiermee eens, maar volgens de Europese re gels moet een gebied ook tenmin ste honderd hectare groot zijn om beschermd te worden en dat is niet het geval. Langs de Nederland se kust zijn vijf lepelaarsgebieden aangewezen die wel voldoende groot zijn. Alle bedragen in euro's Prijzen zijn incl. 6TW/BPM. excl kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven Wijzigingen voorbehouden. Algebeelde aulo kan afwijken van slandaardspecilicalies. Gemiddeld brandstofverbruik en CO.,-uitstoot: km/liter: 10,1-26,3; liter/100 km: 3,8-9,9; CO, gr/km: 99-235. Ford Focus Comfort Zomeractie. De Ford Focus heeft naast zijn schitterende stijlvolle kinetic Design, onover troffen rijeigenschappen. Toonaangevend in zijn klasse. Ideale combinatie voor de autoliefhebber. De standaarduitrusting omvat airconditioning, radio/ CD-speler, Cruise Control, Ford Easy Fuel en verwarmbare buitenspiegels. De zeer complete uitrusting is voor extra veiligheid voorzien van ABS, ESP en 6 airbags. De Zomer Inruilpremie maakt de Focus Comfort deze zomer extra aantrekkelijk. Dus snel naar de Ford dealer en sla uw slag. Focus Style pakket: Sportieve stoelbekleding incl. lendensteunverstelling bestuurder Mistlampen voor Zwarte achtergrond koplampen 16 inch lichtmetalen velgen Premium middenconsole Mattenset voorin Verwarmbare voorruit Bluetooth® Voice Control 2^0007" nu voor 750,- Comfort-voordeel: normaal 21.891,- Focus Comfort Diesel 3.000,- Ford Zomer Inruilpremie -/- nu 18.891,- 1.500,- Nettoprijs (5-deurs1.6 74 kW/110 pk) 17.391,- - 20% bijtelling Energielabel A Trekgewicht 1.200 kg Ook in Wagon uitvoering Ideaal voor de leaserijder door Cornelleke Blok Zo'n 250 jongeren van uit de hele wereld zijn vanaf vandaag voor twee weken in Zee land voor het Youth Forum, een internationaal debat evenement. De jongeren - tussen 14 en 19 jaar - strijden de eerste dagen in lan denteams om de wereldtitel debat teren. Het beste team wint de Karl Popper Trofee, vernoemd naar de bekende filosoof De jongeren, on der wie zeven Zeeuwse, debatte ren tijdens het wereldkampioen schap over kinderarbeid en min derjarige criminelen. Voor scholieren die nog weinig er varing hebben met debatteren, zijn er workshops. In de tweede helft van het evenement worden de teams gemixt. „Het accent ligt dan niet meer op competitie, maar op de internationale samenleving. Het discussieonderwerp van het tweede deel is migratie", zegt Han- a neke Westerhout, die het Youth Forum coördineert vanuit sociaal- cultureel instituut Scoop in Mid delburg. Het Youth Forum is vijftien jaar ge leden in het leven geroepen om jongeren uit voormalige Oostblok landen debatvaardigheden bij te brengen. Eerdere edities waren in onder meer Letland, Roemenië, Rusland, Bulgarije en Bosnië-Her- zegovina. „De mensen in die lan den kenden geen democratie. Het evenement is ooit begonnen om de mensen daar te leren hoe je de samenleving ook kunt inrichten", vertelt Westerhout. Dit jaar vindt het evenement voor het eerst plaats in een westers land. „Zelfs nu zijn er jongeren uit bepaalde landen die voor hun deel name aan het Youth Forum opge pakt kunnen worden", weet Wes terhout. „Ze doen onder een valse naam mee. Dit is hun manier om hun samenleving te veranderen en een bijdrage te leveren aan de vrij heid van meningsuiting. Ik vind het bewonderenswaardig." MIDDELBURG - De Gouden Schoen die Barcelona-speler Lionel Messi krijgt uitgereikt is eerst te zien in Voetbal Experience in Middelburg. De Gouden Schoen is de trofee voor de topscorer in de Europese competities. Messi maakte vorig seizoen 34 doelpunten in de Pri- mera Division. Hij verzamelde daarmee 68 punten in de ranglijst, omdat goals in topcompetities dub bel tellen. Vrijdag arriveert de voet baltrofee bij de Voetbal Experien ce en is tot begin september in Middelburg te bewonderen. Begin september wordt de Gouden Schoen in Barcelona aan de Argen tijnse voetballer uitgereikt. De Raad van State heeft bepaald dat het gebied waar lepelaars nabij Vlissin gen-Oost broeden, geen beschermd natuurgebied wordt. foto ANF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72