No-Budget en de vuile vaat als rekwisiet 19 Raad van State stelt Precisiewerk in gelijk B en W: bezuinig één milieuambtenaar weg Ruim honderd kramen op de jaarmarkt Brabantse wielrenner gewond bij valpartij Toren Goedereede tot september open donderdag 22 juli 2010 10 „Eten en drinken wordt gesponsord door de zaak van mijn vader." Matthijs Meulblok, scriptschrijver en regisseur. minuten mag de film maximaal gaan duren. In een graanveld bij Westenschouwen worden opnames gemaakt voor de korte speelfilm Eeuwig Zeeland. door Ton van den Nouweland zierikzee - De Raad van State heeft gisteren metaalgieterij Preci siewerk in Zierikzee in het gelijk gesteld. Het bedrijf had beroep aangete kend tegen het besluit van gemeen te en provincie om Precisiewerk in het bestemmingsplan de milieuco de 3.1 toe te kennen. Met dergelij ke codes wordt de milieubelasting door bedrijven uitgedrukt. Het bedrijf aan de Julianastraat wil de handhaving van haar bestaande code 3.2. Een puntje lager maakt het Precisiewerk namelijk onmoge lijk haar werkzaamheden nog lan ger uit te voeren. Tijdens de zit ting liet het provinciebestuur we ten dat het bedrijf een 3.1 had ge kregen met het oog op toekomsti ge woningbouw aan 't Sas. Maar de Raad van State vindt dat Precisiewerk daarmee te veel aan banden wordt gelegd. De Raad kijkt naar de huidige bebouwing. Die staat op 90 meter afstand en Precisiewerk voldoet daarmee ruimschoots aan de norm van 50 meter die de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten stelt. De bestuursrechter verklaarde het beroep van Precieswerk gegrond en vernietigde het besluit van Ge deputeerde Staten. NL Label is ons eigen huismerk. Kwaliteit tapijt, zonwering en laminaat voor een scherpe prijs. Bekijk onze site voor meer NL Label en andere collecties. 20% korting op al het NL Labéi laminaat mdustef 10 dB ohhervloer A in diverse kimnen en dessins mSIK ZONNEBRIL OP STERKTE INCLUSIEF MERKMONTUUR EN GLAZEN fSpk mm, vanaf DE PRIJS VOOR EEN MULTIFOCALE ZONNEBRIL BEDRAAGT 185,00 informeer naar de mogelijkheden foto's Dirk-Jan Gjeltema Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl ZIERIKZEE De gemeente kan het best met één milieuambtenaar minder stellen. Vooruitlopend op de keuzes die moeten worden gemaakt om in to taal miljoenen te bezuinigen, stelt het college van B en W dit alvast voor aan de raad. Nu er een vacatu re voor beleidsambtenaar op de af deling Milieu vrijkomt, kan die vol gens wethouder Gilles Houteka mer net zo goed meteen geschrapt worden. De overgebleven beleids ambtenaar Milieu moet zich enkel richten op beleid dat hoort bij de 'wettelijke taken' van de gemeente. SCHARENDIJKE De ondernemersvereniging van Scharendïjke houdt zaterdagmid dag de jaarmarkt in dit mid- den-Schouwse dorp. Rond de kerk, aan de Platteweg en in de Dorpsstraat worden meer dan honderd kramen ingericht. Naast allerlei andere artikelen wor den op de markt streekproducten aan de man gebracht. De Scharendijkse jaarmarkt wordt opgeluisterd met Zuid-Amerikaan- se muziek en duurt van 10.00 tot ZIERIKZEE Een wielrenner (73) uit Roosendaal is gistermiddag gewond geraakt na dat hij ten val kwam in Zierikzee. Op de Boerenweg stopte een deel van zijn fietsgroepje om op de kaart te kijken. De 73-jarige Roosen daler zag dit over het hoofd. Hij ging vol in de remmen en sloeg daardoor over de kop. De man kwam met zijn gezicht vol op de straat terecht en liep een dik oog, een gebroken neus en een gebro ken jukbeen op. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis. GOEDEREEDE Net als Zierikzee, heeft ook Goede reede z'n Dikke Toren. Daarin is een museum gevestigd. Hoewel de restauratie van de gotische toren nog in volle gang is, kan het monu ment tot 1 september elke donder dag en zaterdag worden beklom men. Op donderdag kan dat van 11 tot 17 uur en op zaterdag van 14 tot 17 uur. Vandaag is de toren voor het eerst geopend. Voor die gelegen heid is tussen 14 en 17 uur de klok- kenkamer met twee nieuwe aan winsten te bewonderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71