Gemeente koopt kampen van schap Badgasten als figurant i8l Gemeente zweert bij eigen aanpak voor Centrum voor Jeugd en Gezin HALVE PRIJS Man (19) knalt op kermiswagen Lasten één procent omhoog Vakantiedienst EEUWIG ZEELAND In de Westhoek wordt momenteel een korte speelfilm opgeno men. Een project van een groep jonge filmmakers en acteurs, die sinds maandag op verschillende locaties opnames maken. ZOMERCOLLECTIE Th. Thijssenschool demonstreert bij raadsvergadering donderdag 22 juli 2010 BROUWERSHAVEN -r Een 19-jarige au tomobilist uit Strijen (Hoeksche Waard) is rond vijf uur dinsda gochtend met zijn auto tegen een stilstaande kermiswagen gereden. Daarbij raakte een inzittende van door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het is de bedoeling dat de gemeente Schouwen-Duive- land nog dit jaar eigenaar wordt van de terreinen waarop in Zierik- zee en Brüinisse de woonwagen kampen staan. „We gaan daar in september over praten met het Woonwagen schap", zegt wethouder Wim Stou ten. Als alle gemeenten in Noord en Midden-Zeeland eigenaar van de grond zijn, kan het Woonwa genschap worden opgeheven. Stou ten verwacht dat ook dit nog dit jaar te regelen is. De Zeeuwse woningcorporaties brachten het beheer van de kam pen en de wagens, voor zover die worden gehuurd, onder bij de stichting Woonwagenbeheer West-Brabant. Deze stichting is in middels opgegaan in Woonwagen- beheer Zuidwest Nederland. In Noord- en Midden Zeeland gaat het om 98 standplaatsen. Het Woonwagenschap heeft zijn jaarstukken en begroting naar de gemeenteraden gestuurd. Daaruit blijkt dat het schap het vorige jaar heeft afgesloten met een tekort van ruim 78.000 euro. Dat komt omdat er veel geld is gestoken in bodemsanering. Op Schouwen- Duiveland moet voor de over dracht van de grond aan de ge meente nog bodemonderzoek wor den gedaan. Stouten vermoedt dat ook hier sanering nodig zal zijn. Vanwege het tekort van het Woon wagenschap moet de bijdrage per gemeente omhoog. In 2011 is Schouwen-Duiveland dan 7065 eu ro kwijt voor de twee woonwagen kampjes. De bijdrage per inwoner stijgt volgend jaar met één procent naar 20,7 cent. Door deze ingreep sluit de begro ting 2011 van het Woonwagen schap af met een positief saldo van 14.500 euro. Als het Woonwa genschap bij de verwachte liquida tie eind dit jaar nog in de min staat, verdelen de gemeenten die lasten onderling. de auto gewond. Het ongeval ge beurde op de Markt in Brouwers haven. De automobilist had te veel gedronken. De politie nam zijn rij bewijs in. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht. RENESSE - In de Jacobuskerk van Renesse vindt zondag vanaf 10.00 uur traditiegetrouw een vakantie- dienst plaats, met zowel een Ne derlandse als een Duitse voorgan ger. Extra aandacht is er voor de apostel Jacobus, waar de kerk naar vernoemd is. Dit omdat 25 juli de naamdag van Jacobus is. Ook is er tweetalige samenzang. Regisseur Matthijs Meulblok (links) en cameraman Björn Tiebout aan het werk in het veld. door Melita Lanting Regisseur, van welke kant moet ik komen? Van deze kant of van rechts? De 'ser veerster' in de korte speelfilm Eeuwig Zeeland staat al een tijdje klaar. Geduldig wach tend tot de rest van de crew ook zover is. Dat geduld is ook wel no dig want als de regisseurs ook ca meraman, lichtman, geluidsman en manusje-van-alles zijn, duurt het wel even voor alles en ieder een op z'n plekje staat. Plaats van handeling is strandpavil joen C'est la vie in Westenschou- wen. Al bij aankomst op het strand wordt de bezoekers gewe zen op de aanwezigheid van de ca meraploeg. In het Nederlands en het Duits wordt bij voorbaat ex cuus gemaakt voor de eventuele overlast. Met die overlast valt het reuze mee. Binnen, in een hoek van het paviljoen, is de set inge richt. Twee bouwlampen (geleend van een plaatselijke aannemer) staan gericht op twee tafeltjes. Daar ontmoeten de hoofdrolspe lers in de op te nemen scène el kaar. Eeuwig Zeeland is een korte speel film over drie Amsterdamse vrien den op vakantie. De jongens ont moeten een zekere Julia. Zij vertelt over de vloek van de eeuwige jeugd en als een van de jongens niet terugkomt van een wandeling met Julia, dringt de waarheid tot zijn vrienden door. Het idee en script zijn van Mat thijs Meulblok uit Burgh-Haamste- de. Het is zijn eerste film. „Vroeger deed ik veel toneel. Ik ben via school in contact gekomen met de cineast Rieks Soepenburg en zo ben ik bij de film betrokken ge raakt." Eeuwig Zeeland wordt een korte film van maximaal tien minuten. „Een no-budget film. Eten en drin ken worden gesponsord door de zaak van mijn vader en alle mede werkers zijn vrijwilligers." Matthijs Meulblok wil de film in sturen voor de wedstrijd Delta Shorts competitie, een wedstrijd in de zijlijn van Film by the Sea. „Dan moet de film 15 augustus klaar zijn. Dus dat wordt nog hard werken." Hij werkt nauw samen met came raman Björn Tiebout. Björn heeft al de nodige ervaring opgedaan als cameraman en wil er het liefst zijn beroep van maken. „Film maken, of reclamespotjes. Iets doen met een regisseur. Nieuws trekt mij wat minder." Ook Matthijs Meul blok wil graag verder in de film. Als scenarioschrijver of als regis seur. Een rol die hem wel ligt. Hij spreekt iedere scène nauwgezet door met de acteurs en hij let op de details. Bij de scène in het strandpaviljoen moet bijvoorbeeld vuile vaat op tafel komen. De ac teurs hebben in de film net het eten op. Om het helemaal echt te laten lijken, worden van het strand twee figuranten geplukt. De opnames kunnen beginnen. GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG groot deel BOBBE MODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com ZIERIKZEE - De Theo Thijssen school houdt vanavond bij aan vang van de raadsvergadering een demonstratie tegen het schrappen van de gymzaal uit het plan voor de brede school in de Noorderpol der. Leerlingen, ouders, sportme- dewerkers van de naschoolse op vang en leerkrachten lopen rond 18.30 uur met spandoeken het bor des van het gemeentehuis op. Een delegatie ouders woont de raads vergadering bij. De groepen 3 en 4 van de brede school moeten straks te voet naar de gymzaal. „Terwijl ouders is beloofd dat er straks een sportzaal bij school komt," zegt schooldirecteur André Koster. Stoort u zich aan verkeersremmers? Meldt uw grootste ergenis op www.pzc.nl/verkeersremmers 1. Snel vonnis in zaak Laura Dekker 2. Stop schoonmaak strand 3. Sterfte komt door lagen in water TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) in Schou wen-Duiveland gaat alleen op ter mijn samenwerken met de andere gemeenten in de Oosterscheldere- gio, als zij ook de werkwijze van de het CJG in Zierikzee overne men. Deze voorwaarde stelt wet houder Gilles Houtekamer. De afgelopen drie jaar heeft de ge meente Schouwen-Duiveland veel kennis en ervaring op kunnen doen met het jeugdhulp, die ze nu wil delen met andere gemeenten. Houtekamer: „Wij zijn één van de drie gemeenten in Zeeland die de afgelopen drie jaar een pilot voor het Centrum voor Jeugd en Gezin hebben uitgevoerd. Het zorgregie- model dat wij hebben ontwikkeld, is succesvol gebleken. Een voor beeld uit de praktijk is dat op een vrijdagmiddag om tien voor vijf in twee verschillende gezinnen crisis ontstond. De zorgregisseur kreeg in eerste instantie van Jeugdzorg te horen dat hij maandagmorgen om acht uur terecht kon. Door ons zorgregiemodel kon hij echter di rect contact opnemen met de bur gemeester, die op zijn beurt na tien minuten alsnog geregeld had dat direct ingegrepen kon worden in deze gezinnen." Per 1 januari 2011 zijn ook alle an dere gemeenten verplicht om een CJG in te richten. „Het ligt voor de hand dat we samenwerken. Door personeel onderling uit te wisse len, kunnen we efficiënter wer ken", zegt Houtekamer. Vooralsnog blijft het CJG voor de Schouwen-Duiveland zelfstandig opereren. „We hebben te maken met de wet van de remmende voorsprong. Wij willen stappen vooruit zetten en kunnen daarbij niet op de andere gemeenten wachten." Daarom heeft de ge meente besloten om een stichting in het leven te roepen die voorlo pig sturing zal geven aan het CJG.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70