Bedrijf worstelt 6l Inr Moslimbekeerling zorgt voor opschudding Laatste eer gedood kind kpn SOCIALE MEDIA Ergernis op werkvloer groeit Duizend foto's voor Wikipedia NU'91 opent meldpunt onderbezetting zorg Olifantje begroet bezoekers donderdag 22 juli 2010 Een reportage over de 19-jari- ge Haarlemse moslim Abdel- krim dinsdagavond bij Net werk heeft tot een storm aan reac ties geleid op de website van de ac tualiteitenrubriek. Abdelkrim is van Nederlandse afkomst en heet te voorheen 'gewoon' Dennis. Hij heeft zich een aantal jaar geleden tot de islam bekeerd. Dennis, getrouwd en twee kinde ren, werd gefilmd tijdens zijn be zoek aan een moskee in aanbouw. „Dit is het nieuwe Nederland. Sommigen zijn daar bang voor en kruipen weg in hun blanke man-biotopen, zoals Rijswijk of Hoofddorp. Die willen dat niet zien. ja, ik vind het heerlijk. Ik vind het realiteit", zegt hij. Vol gens Abdelkrim 'blijven mensen maar kijken naar de molen en de dijk, maar achter me is Nederland veranderd in Jeruzalem. Draai je om, kijk! Sluit vriendschap met je eigen land." Dennis verklaarde ook dat hij onder voorwaarden een gewapende strijd zou voeren voor de islam. De uitspraken hadden veel reac ties tot gevolg. 'Te triest voor woor den die hersenspoeling en het ver bieden van een vrije keuze aan je kinderen. Ik zou ook zeggen ver huis lekker'. Maar ook: 'Geweldige uitzending en hoop dat alle men sen eens niet bang gaan worden voor de waarheid en kennis van de Islam'. Volgens de EO komen er gemid deld tussen de 20 en 40 reacties binnen, de uitzending over Den nis kwam gistermiddag al boven de 200 uit. „We rekenden op veel reacties." Volgens schattingen van het CBS bekeren elk jaar ongeveer 500 Ne derlanders zich tot de islam. BREDA - Honderden familieleden, kennissen en andere belangstellen den waren gistermiddag bijeen op de Bredase begraafplaats Zuylen om de doodgeschoten Danny Gub- bels (12) de laatste eer te bewijzen. De gewelddadige dood van de jon gen veroorzaakte vorige week een grote schok in Breda. Tussen de vijf en de tien mannen drongen af gelopen woensdag door op het woonwagenkamp aan de Rijnau- wenstraat en belaagden de woning van de familie Gubbels. Zeker twee mannen openden vervolgens het vuur op de woning. Danny werd daarbij geraakt. Zijn ouders bleven ongedeerd. De uitvaart van Danny ging gepaard met zeer strenge veiligheidsmaatregelen. De witte begrafenisstoet werd bij aan komst voorafgegaan door een zes tal motorrijders van de Molukse motorclub Satudarah. Na de dienst in het uitvaartcentrum ging de stoet te voet op weg naar de be graafplaats. Daarbij waren veel kin deren van basisschool De Burcht- gaarde aanwezig. Langs de route stonden veel toeschouwers. Grote ondernemingen hebben plannen om in een code vast te leggen hoe personeel zich moet gedragen op sociale netwerken. Sociale media bieden onderne mingen kansen, maar leiden ook tot ergernissen op de werk vloer. door Ans Bouwmans en Aly Knol DEN HAAG - Bedrijven worstelen met de opkomst van sociale media als Hyves, Facebook en Twitter. Grote ondernemingen als KPN, IBM, Imtech en AkzoNobel zeg- DEN HAAG Het Nationaal Archief en Spaarne- stad Photo doneren in september een groot aantal naoorlogse foto's aan Wikimedia Nederland, de loka le afdeling van de internetencyclo- pedie Wikipedia. Het gaat om ruim duizend foto's, vooral van Neder landse politici en belangrijke ge beurtenissen in Nederland. Foto's ontbreken vaak door problemen met het auteursrecht. gen na te denken over een code waarin wordt vastgelegd hoe de onderneming en zijn werknemers zich kunnen en mogen manifeste ren op internetplatforms. Het gebruik leidt steeds vaker tot vragen en ergernissen, signaleert Pieter van der Zwet, van de afde ling integriteit bij accountants- en adviesorganisatie KPMG. Ook over mobiel bellen, sms'en of e-mailen tijdens gesprekken of ver gaderingen ontstaan veel irritaties. „Het leidt altijd af, zelfs al heb je het geluid uit", zegt etiquettedes- kundige Magda Berman. „Je bent niet meer bij de les. Dat is onge looflijk onbeleefd." UTRECHT De beroepsorganisatie yan ver pleegkundigen NU'91 heeft net als vorig jaar een meldpunt geopend waarop verplegend personeel mel ding kan maken van problemen door onderbezetting in de zomer vakantie. Vaak moest vorige zomer hetzelfde werk met minder men sen worden gedaan vanwege vakan tie van collega's. Q www.nu91.nl sluit je aan Het kalf mocht gisteren voor het lo, maar is volgens de dierentuin eerst naar buiten. toch aan de kleine kant. Wel kon Het olifantje weegt een goede 75 ki- het jong binnen enkele uren na de ROTTERDAM - In de Rotterdamse Diergaarde Blijdorp is dinsdagavond een olifantje geboren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6