PZC 'Uitbreiding supermarkten is lastig1 deDRVKKERY Gezakt SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 17 18 DETAILHANDEL Verenigde Ondernemersverenigingen spreekt suggestie wethouder tegen Johannes de Kapper bakt de bolussen bruin Parkeerwacht krijgt klappen almanak Draaidagen korte film Eeuwig Zeeland op Schouwen-Duiveland Donderdag 22 juli 2010 mm mmms Zierikzee zweert bij eigen aanpak Centrum Jeugd en Gezin Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting NIEUWERKERK - Nieuwe vestiging of uitbreiding van supermarkten wordt lastig na de uitspraak van de rechter. Dat zegt wethouder Ad Verseput. „Nu kan heel veel niet meer." Volgens Herman Holty, voorzitter van de Verenigde Onder nemersverenigingen (VOV) is er niet zoveel aan de hand. „Bestaan de locaties kunnen gewoon uitbrei den. Dat staat in de detailhandel- structuurvisie", zegt hij. De VOV heeft samen met de eige naar van de Spar in Oosterland de stap naar de rechter gezet om de komst van de Aldi supermarkt naar het Gat van Nieuwerkerk te voorkomen. Met succes, want de rechter haalde een streep door de vestiging van de Aldi. Bij de uit spraak speelde de gemeentelijke detailhandelstructuurvisie een be langrijke rol. Daarin staat vrij nauwkeurig om schreven wat het huidige winkel aanbod is op Schouwen-Duive land, welke kernen een lokale ver zorgingsfunctie hebben en waar nog ruimte is voor uitbreiding of nieuwe vestiging van supermark ten. Uit de nota blijkt dat er niet veel mogelijkheden overblijven voor vestigingen buiten Zierikzee (in Zierikzee zelf geldt geen beper king). In Bruinisse, Renesse, en Burgh-Haamstede is ruimte voor maximaal 1200 vierkante meter su permarkt. Opmerkelijk is dat voor het winkelgebied in Burgh (waar 00K de AH onder valt) een maxi mum van 800 vierkante meter geldt. Ook in de overige kernen is ruimte voor maximaal 800 vier kante meter supermarkt. Boven dien moet ieder nieuw initiatief uitgebreid onderzocht worden op bijvoorbeeld verzorgingsfunctie. Dat maakt het volgens Verseput lastig voor de aanvragen die nu op de bureaus liggen in het gemeente huis. „Er zijn vier of vijf aanvragen binnen voor uitbreiding en nieuw vestiging. Daar moeten we nog eens goed naar kijken." Onder de aanvragers voor uitbreiding zijn de AH vestigingen in Bruinisse en Burgh-Haamstede. Volgens Holty is de huidige visie een goed plan waar de VOV erg blij mee is. Uitbreiding van het aantal supermarkten kan voor de zomer aantrekkelijk zijn. „Maar dan hebben we in de winter wel te veel vierkante meters." Verseput wil de visie nog eens tegen het licht houden om te kijken wat de mogelijkheden zijn. bkm msm. BRUINISSE - Een kapper die bolussen bakt. In Bruinisse is dat heel normaal. „Mijn naam is Johannes van de Velde, maar iedereen in Bru kent mij als Johannes de Kapper. Dat ben ik namelijk tot mijn pensionering, zestien jaar geleden, geweest." Daarvoor, van 1945 tot 1952 oefende hij echter het vak uit van bak kersknecht. „Daar heb ik geleerd hoe je bolus sen moet bakken." Dat hij dat nog lang niet is verleerd, vertoont Van de Velde om de veer tien dagen (op woendagmiddagen) op het ach terplaatsje van de Bruse musea. „Het recept is nog precies hetzelfde als in 1945." Voor culi nair ingestelde bezoekers, ligt het originele re cept klaar. Anderen kunnen het ook gewoon bij proeven laten. foto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE - Een man uit Kockengen is aangehouden nadat hij gisteren in gevecht raakte met een parkeer wacht. De 45-jarige man had zijn auto fout geparkeerd aan de jan van Renesseweg. Toen hij ontdek te dat hij hiervoor een bekeuring kreeg, probeerde hij de handcom puter uit de handen van de par keerwacht te slaan. Hierop ont stond een worsteling. De parkeer wacht heeft aangifte gedaan. Tip? redactie@pzc.nl Markt 51 Middelburg T0118 886 886 za. 24 juli, 11.00-12.00 uur Danker Jan Oreel en Jan Zwemer signeren Zeeland, van Nehalennia tot Westerscheldetunnel 2000 jaar geschiedenis in strip boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl De 4-jarige Jochem uit Goes zat er afwezig bij in de klas. En dat terwijl hij normaal gesproken een actieve kleuter is. Toen de juf vroeg wat er aan de hand was, vertelde de jongen dat hij een beetje hoofdpijn had. De lerares stelde voor dat hij tijdens het speelkwartier even binnen zou blijven, maar dat wilde de jonge Goe- senaar niet. Het speelkwartier is voor Jochem zo'n beetje het hoogte punt van de schooldag en zo erg was die hoofdpijn nou ook weer niet, stel de hij bij nader inzien vast. Daarna stormde hij naar buiten. Toen de jongen een kwartiertje later het klaslokaal weer betrad, infor meerde de juf hoe het ermee was. „Is je hoofdpijn al een beetje gezakt?", vroeg ze bezorgd. Jochem knikte en wees naar zijn voorhoofd. „Eerst zat het hier", zei hij. Toen zakte zijn vin ger naar zijn kin. „En nu zit het hier."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69