Vuilnis inzamelen is nu 18 HALVE PRIJS Overval op eigenaren 'Binnenstad Tholen met bescheiden Chinees restaurant middelen een oppepper geven' Dance4life voor Stop Aids Now Kamp Borsele op pad met 150 kinderen Zomeravondconcert Brassband Wilhelmina Moondance treedt op in Graaf van Buren Gemeente koopt bandenbedrijf uit Dronkelap slaat man zonder aanleiding STARTSEIN Ondergrondse elektronische restafValcontainer gaat open met donderdag 22 juli 2010 GOES Dance-liefhebbers kunnen zater dag 24 juli meedoen aan Dance4li- fe ten bate van de jongerencampag ne van het aidsfonds. In Club Devo in Goes (entreeprijs 5 euro, dressco- de casual) wordt onder dansers en loungers vanaf 18 jaar geld ingeza meld. DJ's Menn Digiroux en Da vid Milano draaien en Durex ver spreidt condooms. Club Devo is open van 22.00 tot 4.00 uur. WINTELRE Het oudste vakantiekamp van Zee land, Kinderkamp Borsele, begint maandag weer in het Brabantse Wintelré. Zeventien vrijwilligers begeleiden gedurende drie weken weer vijftig kinderen per week op een kampterrein tussen bossen en weiden vlakbij Eindhoven. De ouders brengen en halen de kinde ren, die de hele week aan de hand van een thema, spelen, sporten, zin gen en acteren. Kamp Borsele biedt Borselse kinderen een maximale vakantie tegen een minimale prijs. GIMBRERE MODE MIDDELBURG groot deel ZOMERCOLLECTIE BOBBE MODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com 1. Aanhoudingen na vechtpartij 2. Geen Kallewaarde meer op gevel 3. Anemoon is voorlopig gered STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl COLIJNSPLAAT Brassband Wilhelmina speelt mor gen, vrijdag, het jaarlijkse zomer avondconcert in de Voorstraat in Colijnsplaat Het programma biedt arrangementen van modern-klas sieke nummers. Ook het Jeugdor kest treedt op en de blokfluiters ne men afscheid van hun instrument Bij goed weer begint het concert om 19.30 uur in de Voorstraat. Bij regen op dezelfde tijd in De Brug. KORTGENE Jazzband Moondance treedt zater dag op in café Graaf van buren in Kortgene. De band speelt eigen werk en jazz- standards met nieuwe arrangemen ten. Het collectief speelde vorig jaar op het International Jazzfesti val in Middelburg en Scheldejazz in Terneuzen. Het optreden in Kortgene begint om 21.30 uur. 'S-GRAVENPOLDER De gemeente Borsele trekt 312.000 euro uit voor de aankoop van ban denbedrijf Rovers aan de Schuit- weg in 's-Gravenpolder. Ook de ge meentewerkplaats vertrekt uit het gebied. Alleen de firma Allemekin- ders is daarna nog aan de Schuit- weg gevestigd. Daarmee is de ge meente nog in gesprek. Borsele wil het gebied opknappen en de bedrij vigheid weghalen. Om in aanmer king te komen voor een provincia le subsidie van 95.000 euro moet dat binnen een jaar gebeuren. GOES De Goese politie heeft dinsdag avond een 31-jarige Yersekenaar aangehouden wegens mishande ling. Het slachtoffer, een 56-jarige Goesenaar, zat laat op de avond met zijn vrouw op een terrasje nog wat te drinken, toen de Yerseke naar zonder aanleiding op hem be gon te schelden en beledigingen ging uiten. Uiteindelijk raakte de 31-jarige zo opgewonden, dat hij de man in het gezicht sloeg. De Yerse kenaar bleek stomdronken. De poli tie heeft hem opgesloten. door Luc Oggel Een vuilnisman kan straks bij wijze van spre ken in een driedelig wit pak zijn werk doen, want vies wordt hij er niet meer van. Afval wordt onder gronds ingezameld en de contai ners volledig automatisch geleegd door een speciale vuilniswagen. Gisteren is bij appartementencom plex Domiville aan de Oostwal in Goes de eerste ondergrondse con tainer voor restafval officieel in ge bruik genomen. Dat was tevens het startsein voor het ondergronds inzamelen van restafval in de Goese binnenstad. Het project loopt al enkele jaren en glas, kleding en kunststof wordt inmiddels op verschillende locaties in de gemeente op die ma nier ingezameld. Er zijn nu ook containers voor restafval geplaatst, onder meer dus bij Domiville. Het complex is gebombardeerd tot proeflocatie. Volgens wethouder Loes Meeuwisse, die het eerste toe gangspasje overhandidgde aan voorzitter Robert Ferket van de vereniging van eigenaren, zijn de bewoners een 'geschikte doel groep'. Het ondergronds inzamelen en op- GOES - Twee gewapende mannen hebben dinsdagavond omstreeks kwart over elf geprobeerd een Chi nees echtpaar te overvallen in de Gasperistraat in Goes. Het echt paar is eigenaar van een chinees restaurant in De Spinne in Goes. Nadat ze omstreeks elf uur hun res taurant hadden afgesloten, gingen ze naar hun woning aan de Gaspe ristraat. Daar werden ze opge wacht door twee gewapende per sonen, die hen trachtten te bero ven. Toen het echtpaar ging gillen, sloegen de daders op de vlucht. Het echtpaar bleef ongedeerd bij de overval. Alleen wat persoonlij ke bezittingen zijn buitgemaakt. Mogelijk is het de overvallers om de opbrengst van het restaurant te doen geweest, maar die had het echtpaar niet bij zich. Van de twee overvallers zijn geen duidelijke signalementen bekend. Getuigen die dinsdagavond in de Gasperistraat of De Spinne iets op vallends hebben gezien, wordt ver zocht contact op te nemen met de politie. Ze kunnen bellen met 0900-8844. Hetzelfde echtpaar werd in 2005 slachtoffer van een gewapende overval op hun restaurant. De man werd toen in de borst gescho ten, maar overleefde het wonder wel. door Rob Paardekam THOLEN - De binnenstad van Tho len kan wel een oppepper gebrui ken, maar het geld ontbreekt om heel groot uit te pakken. Toch wil de gemeente enkele zaken oppak ken om het stadje weer wat brui- sender te maken. Dat blijkt uit het uitvoeringsplan voor het masterplan binnenstad. Daarin staat wat er de komende ja ren allemaal moet gebeuren. Veel wordt verwacht van het predikaat 'vestingstad'. Tholen wil officieel zo'n stad worden, wat waarschijn lijk tot een kleine stroom aan toe risten zal leiden. Op dit moment wordt gewerkt aan een plan om de vestingwerken weer wat zicht baarder te maken. Voor de toeris ten moeten arrangementen wor den samengesteld. De ontwikkeling van het zogehe ten cultuurtoerisme moet verder ontwikkeld worden door het open stellen van meer historische pan den. In één van die panden kan wellicht een theatertje worden ge vestigd. De gemeente denkt verder aan het inrichting van een mu seumhaven en het aantrekken van de bruine vloot. In overleg met de VW en onder nemers zouden er ook wat meer evenementen in de binnenstad ge houden moeten worden. Als voor beeld worden onder meer een cul tuurhistorische markt en een boe kenmarkt genoemd. Ook maritie me evenementen staan op het ver langlijstje. Om inwoners en toeristen iets te kunnen bieden, zet de gemeente in op de komst van meer klein schalige horeca in de binnenstad. Ook de komst van een VW-kan- toor staat op de planning. Momen teel heeft alleen Sint-Maartensdijk zo'n voorziening. Om de uitstra ling van de binnenstad te verbete ren worden waarschijnlijk nog dit jaar de straatnaambordjes vervan gen door nostalgische bordjes. Straat/soort Rest dubbel Rest enkel Kleding Glas Kunststof Schimmelpennickstraat, Amicitia Edisonstraat, jumbo Frambozenstraat/Beukenstraat, Dirk v d Broek Molenplein, Aldi Troelstralaan, De Spinne Thorbeckelaan Van Doornestraat, Agri Markt Weidezicht, RWS Nachtegaallaan, RWS Westsingel, Landbouwcentrum De Bongerd, RWS Oostsingel, Domiville (Oude stadskantoor) V.d Spiegelstraat Grote Kade Oostwal (1 x parkeerterrein 2 x bovenaan) M.A. de Ruijterlaan Damplein Rossinipark Dit is een overzicht van de ondergrondse afvalcontainers die in Goes in gebruik zijn. Ook in de omliggende dorpen van de gemeente Goes zijn al afvalcontainers in gebruik en zullen er nog nieuwe worden bijgeplaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60