13 n Oud-Sabbinge Beoordeling msm Sterren koks in 't Hemelrijk tH m KI KK donderdag 22 juli 2010 In Eten doen de redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Prijs-kwaliteit: Bediening: Entourage: Horen, zien en ruiken: De volgende keer pakken we de fiets als we gaan lunchen op het platteland en kopen dan voor de terugweg een zak met kersen. Conclusie: een pleisterplaats waar je boterham misschien wel lekkerder smaakt dan thuis. Zoek je een druk Amsterdams terras, dan ben je hier aan het verkeerde adres", zegt uitbaat ster en eigenares Nelleke Lu- teijn van Van Buiten Uit als ik haar opbel. Ze is duidelijk. We verwachten géén drukte in Zuid-Beveland en willen juist een rustige eetgelegenheid in de na tuur. Deze doordeweekse dag rijden we naar Oud-Sabbinge voor een lunch. „Ze zeggen weieens dat dit de stilste plek van Zeeland is", zegt Rinus Luteijn, partti mer van de pleisterplaats. De fruitteler helpt zijn vrouw als het druk is en heeft er zichtbaar lol in. „Hier is geen grote weg, geen spoorlijn en heel af en toe rijdt er in de verte een auto voorbij. Dat is het." Het is alsof we vakantie hebben. Van de stilte word je rustig. We hebben vooraf ge beld met Van Buiten Uit, omdat we zeker wilden weten of de zaak open was. Van Buiten Uit is echter in het hoogsei zoen dagelijks open van 10.00 tot 18.00 uur. „Maar als je iets speciaals wilt, zoals een high tea, een afternoon tea of een lunch met een grote groep, dan moet je wel even bellen. Al is het maar om even goed met elkaar af te spreken wat de wen sen zijn. We willen niet elke dag restjes op moeten eten", zegt Nelleke. Wij zijn met tweeën en hebben geluk dat er een groep ambtenaren van de gemeente Goes en de provincie een werklunch heb ben. „Ik heb speciaal voor de groep iets extra's gemaakt, zoals tonijn- en kaassala de. Die kan ik jullie ook aanbieden", zegt Nelleke. Zo gaat dat bij Van Buiten Uit. Je krijgt een broodlunch, die uitgebreid kan wor den met streekproducten als Zeeuwse vle gelbolletjes en huisgemaakte vruchtenjam. Buitenom de kleine kaart kan er bijvoor beeld ook een omelet of uitsmijter besteld worden. De soep van de dag is tomatensoep (3,50 euro) met stukjes stokbrood en echte bo ter. De soep doet denken aan vroeger. Een lichte bouillonsmaak waarin verse toma ten zijn verwerkt. De vlegelbolletjes komen van een bakker uit de buurt en zijn speciaal voor Van Bui ten Uit gemaakt. Ze zijn luchtiger dan ik gedacht had. De tonijnsalade is bereid vol gens het principe van een kip-kerrie sala de. Goed smeerbaar en romig van smaak. In de kaassalade is groente julienne ver werkt. De kaas is van een kaasboer uit de buurt en de abrikozenjam is zelf gemaakt. Het is een broodmaaltijd zoals je thuis ook kunt verwachten met streekproducten, diverse boterhammen en een beschuitje. We drinken er groene thee bij en denken nog even na of we een appeltaart (2,00 eu ro), kruidkoek of kwarktaart als nagerecht Jong Vlaams kooktalent kookt 30 en 31 juli 'de sterren van de hemel in restaurant 't Hemelrijk in Hulst' van Irene en Frank d'Hooghe. Het Vlaamse koksduo staat nor maliter achter het fornuis bij Clandestino (één Michelinster). Voor reserveringen mail naar hemelrijk@zeelandnet.nl of bel 0114-312700. J) Voor meer informatie surf naar: www.clandesti- no.nu Lunchen vóór en in de boerenschuur in Van Buiten Uit in Oud-Sabbinge. foto's Willem Mieras Uit is ook een oplaadpunt voor elektrische fietsen. Soms, zegt de uitbaatster zie je dat bezoe kers verschillende tafeltjes uitproberen. Ze verhuizen van de bongerd, waar je heel pri vé kunt zitten, naar het terras vóór de au thentieke boerenschuur of ze gaan binnen zitten aan een tafel in de rustieke boeren schuur zelf. „Het is moeilijk kiezen als er veel leuke plekken zijn." Hou je van Zeeland, dan hou je van een pleisterplaats als Van Buiten Uit. Het is er landelijk, eerlijk en onopgesmukt. Bij fami lie Luteijn krijg je waar voor je geld, mer ken we nog maar eens als we de rekening willen betalen. Alleen de boterhammen die we opgegeten hebben, betalen we. Pleisterplaats: Van Buiten Uit, Bouwensputse- weg 1,4471 RC Wolphaartsdijk. 0113-58 1805, 0113 58 1805.www.vanbuitenuit.nl Rolstoelvriendelijk. In het hoogseizoen dage lijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Pinnen kan niet. nemen. Nelleke Luteijn vertelt over haar pleisterplaats die zij 5 jaar geleden opende. Ze geniet ervan, maar vindt het jammer dat ze niet direct aan een fiets- of wandel route ligt. „Fietsers gaan niet graag van een route af. Jammer, want dan missen ze toch wat, hé." Ze heeft gelijk. Trouwens, bij Van Buiten Wï\Me?> Van Buiten Uit 'H Wolphaartsdijk Nelleke Luteijn bij een plekje in de bongerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53