Gent tien dagen onmogelijk blijven' ma'ji.uj.im Fietsen langs boerderij en boomgaard ZEEUWS MUSEUM middelburg avonturen van een zeeuwse verzamelaar donderdag 22 juli 2010 Pas op hoor, vent! De vissen bij ten graag in dikke billen! Gentse grapjas. Hij zal met zijn originele binnenkomertje deze dinsdaga vond bij het Polé Polé Festival vast nog wel een paar keer op de lachspie ren hebben gewerkt. Want wie er ook op het drijvende terras op de Korenlei gaat zit ten, allemaal hebben ze even het gevoel dat de grond onder hun voeten wegglijdt. „Hé, je ziet het wel hè, niet alleen Jezus kon op water staan. In Gent kunnen we dat allemaal", overschreeuwt een lollige be zoeker de Afrikaanse liedjes op de lei. Eigenlijk wil je hier helemaal niet meer weg, de sfeer tussen de schitterende trapge- veltjes is subliem. Druk, maar gemoedelijk. Maar goed, het tiendaagse culturele volks feest biedt zoveel meer. Toch even aan de wandel dan maar. Op naar het Sint Baafsplein om een glimp op te vangen van charmezanger Eddy Wally. Dat blijkt een onmogelijke opgave. "Vol zet, volzet', knippert het in rode letters. Dat ook Eddy het tijdens zijn optreden te veel wordt - hij stapte tijdens zijn knaller Chérie onwel van het podium en keerde niet meer terug -, ontgaat het gros van de bezoekers. Niet alleen het Sint Baafsplein is volzet, het hele centrum is volzet. Je moet wel van heel goede huize komen wil je op elke willekeurige markt je kont nog kunnen keren. Er rest niets anders dan je te laten meevoeren door de massa, om er af en toe eens tussenuit te springen om een showtje van een straatartiest te aan schouwen. En die zijn er legio, ook al zijn ze niet allemaal gewenst. Vlakbij Bij Sint Jacobs vatten de flikken bijvoorbeeld een man in de kraag, die vrouwen er met een obscuur bord van probeert te overtuigen dat de anticonceptiepil de meest vreselijke ziektes kan veroorzaken. Het is maar een heel klein smetje op het feest, dat er ondanks de immense drukte toch in slaagt het predicaat 'gemoedelijk' in stand te houden. De Gentse Fieste trek ken zo'n anderhalf miljoen bezoekers. De stad hoest het grootste gedeelte van de be nodigde 1,4 miljoen euro op voor (overwe gend) gratis optredens. Het meeste geld Gentse Feesten De 167e editie van de Gentse Feesten in het centrum van Gent duurt tot en met maandag. Per dag komen gemiddeld 100.000 mensen naar 'de Fieste'. Het centrum is logischerwijs autoluw gemaakt. Parkeren kan op het P+R-terrein bij Flan ders Expo. Daar vertrekken trams naar hart je Gent. Kosten voor een retourtje: 2,40 eu ro. Let wel op: drukte kan ervoor zorgen dat de tram niet exact stopt bij de halte. Kijk dus bij het uitstappen goed waar je bent en zoek meteen even een opstappunt op voor later op de avond. Kijk voor een vollledig overzicht van alle acti viteiten op www.gentsefeesten.be. nend blijven tot het einde. Voor Van de Sande is dit een echt zomerboek. „Ik weet niet waarom, maar ik lees meer thrillers in de zomer dan in de winter. Misschien heeft het te maken met de temperatuur", zegt hij. Dat is niet eens zo heel gek gedacht. On derzoek naar weerberichten en misdaadsta tistieken over de hele wereld wijst uit dat er in warme zomers meer misdaden wor den gepleegd dan tijdens de andere seizoe nen. Na het lezen van een thriller even goed afkoelen in het zwembad dus! VIDEO Bent u van plan om de komende dagen een bezoekje te brengen aan de Gentse Feesten? Proef dan alvast wat sfeer met onze video op www.pzc.nl/zomer TIPS NAAR zomer@pzc.nl Zet uw zomerse foto in het album Zo mer 2010 op www.pzc.nl/foto middelburg - Verken iedere woensdag in juli en augustus op eigen gelegenheid het binnenland van Walcheren met het arran gement 'fietsen langs boerderij en boom gaard'. Bij deelname ontvang je een route- flyer met een korte (16 km) en een lange (32 km) route. Hierbij zijn een tweetal af- stapmomenten ingebouwd: bezoek tussen 10.00 en 16.30 uur kaasboerderij Schellach in Middelburg en boomgaard de Zoete Kers in Serooskerke. Fietsarrangement ver krijgbaar bij alle vestigingen van VW Wal cheren en Noord-Beveland voor 4 euro (volwassenen), drie euro voor kinderen. ZWARTVOET INDIANtN 10.07- 07.11 2010 www.zeeuwsmuseum.nl foto's Peter Nicolai wordt terugverdiend met drankverkoop. Daarom wemelt het posters met 'Bezorg de Gentse Feesten geen kater. Koop uw pint bij de organisatie'. Vooruit dan. Doe maar een lekke re Westmalle Tripel. Hè? Kan dat hier op straat gewoon uit een origineel glas? Ja hoor, zolang je in de buurt van het desbetreffende ver kooppunt blijft, is dat geen probleem. En laat dat nou net het leukste zijn van dit hele festijn: lekker op een terrasje zit ten en mensen kijken. Want de feesten mogen dan wel vier duizend activi teiten bie den, de grootste at tractie zijn de bezoekers zelf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43