bed als ik naar school moet' je sokken helpen tegen blaren 'Voor Zeeland is dit echt een goede verdeling' Vloedgolf daagse commentaar donderdag 22 juli 2010 uit.Kapelle. Die heeft nergens last van. Marieke: „Ze loopt als een zonnetje, want ze heeft vette wat ten tussen haar tenen. Het ziet er niet uit! Net of je een schaap in je sokken hebt! Maar het helpt wel. Dat wil ik morgen ook." Ondanks de blaren verliep de tweede wandeldag, die door de dorpen Wijchen en Beuningen voerde, beter dan de eerste. „Het was gelukkig veel minder warm." Marieke en ludith, die de Vierdaag se voor het eerst lopen, genieten van de gezelligheid langs het par cours. „Het is overweldigend. Ik had niet verwacht dat er zóveel mensen langs de kant zouden staan. De muziek en de appels die uitgedeeld worden, helpen je er door heen." Marie Louise van Waterschoot (82) uit Kloosterzande was dood moe na de eerste wandeldag, maar de tweede dag verliep stukken be ter. „Het was heerlijk weer, en ie dereen was vrolijk. Wat wil je nog meer?" Elk jaar houdt Van Water schoot, die de Vierdaagse voor de 59e keer loopt, op de tweede wan deldag een. bijzondere rustpauze in Wijchen. „Ik heb 35 jaar bij een gezin gelogeerd tijdens de Vier daagse. Dat echtpaar is inmiddels overleden, maar de dochter woont in Wijchen. Ik heb gezellig bijge praat en thee gedronken. Ik ben blij dat ik haar weer gezien heb. Dat is altijd leuk." Blaren of spierpijn heeft Van Wa terschoot niet. „Ik ben alleen een beetje vermoeid, maar dat hoort erbij. Ik ga morgen weer met frisse moed beginnen'.', zegt ze opgeto gen. Ook Marieke en Judith zien het nog zonnig in. „Desnoods fi nishen we op slippers." t Lees eerdere rubrieken terug op 3É2L www.pzc.nl/vierdaagse A-Lo pagina 4: excuses voor polsband- is het jaar waarin vakantiespreiding in Nederland is ingevoerd. Het land werd in drie regio's verdeeld. 'We passen ons programma aan op de late vakantie. Je hebt eens lekker tijd om dingen te herhalen en je kunt alle lesstof goed afmaken' Agnes de Jong, directrice basisschool 't Klinket in Koudekerke Wilt u het weer eens mee maken? Hoe de 1e Nederlander sinds 1998 weer in de top tien staat van de Tour de France? Ga dan mee met van Fraasssa Tsmnsömg J per luxe touringcar naar de Finish van de Tour de France in Parijs op 25 juli 2 010 zie voor het programma onze website: mm. vanfraassêntravelling.eu De prijs: 45,00 p.p Inclusief:- Vervoer per luxe touringcar - In de bus koffie met iets lekkers erbij: reserveren tot vriidao 23 juli 2010 16 00 uur _te!e^ojnr.|im^433^ VAN FRAASSEN TRAVELLING - MIDDELBURG Leerlingen ruimen het klaslokaal op bij basisschool 't Klinket in Koudekerke. foto Ruben Oreel Het is zwaar voor de kinde ren dat ze zo laat vakantie hebben, vindt ook Yami- na Abdoun van recreatiebedrijf Roompot. „Zeker als het zulk mooi weer is." Maar voor toeris tische bedrijven in Zeeland lijkt het - met dank aan de vakantie- spreiding - een goed seizoen te worden. „Als je zoals wij op het zuiden van het land bent georiënteerd, en op Duitsers, voor wat de klanten be treft, dan heb je nu een topjaar. Dat komt doordat het midden en het noorden van het land vroeg va kantie hadden, net op het mo ment dat het mooi weer was. Daar door besloten mensen ook echt naar Zeeland te komen. En nu moét de grote drukte - met Bra banders en Duitsers - eigenlijk nog komen." Bij camping De Veerhoeve in Wolphaartsdijk kunnen ze erover meepraten. „We staan al een paar weken vol", zegt Anita Hage. „Als de vakanties in Nederland overal gelijktijdig waren, kwam iedereen tegelijk. En dan moesten we nee verkopen." De prijzen gaan omhoog als de va kantiespreiding wordt afgeschaft, zegt Abdoun. „Voor de gast is het beter. Door de spreiding kunnen gasten altijd voor een redelijke prijs op vakantie. Ondernemers kunnen daar op inspelen, door te variëren met de prijs. Als ze dat goed doen, leidt dat tot een goede bezetting. Als je er goed mee om gaat, is vakantiespreiding een fan tastisch instrument." De late vakantie in Zeeland zorgt er bovendien voor dat er de hele zomer voldoende personeel is op de bedrijven. „We hebben de schoolverlaters aan de voorkant van de vakantie en de gewone scholieren aan de achterkant. Als de vakantie vroeg valt, zijn die in augustus weer vertrokken, omdat ze zelf nog een week of twee op va kantie willen. Voor Zeeland is dit echt een goede verdeling." Schepen die rakelings langs de boulevard sche ren. Het is een van de charmes van Vlissin- gen. Maar het is tevens een be dreiging voor de strandgasten. Dat bleek dinsdag weer eens, toen drie zwemmers door een vloedgolf tegen paalhoofden werden gekwakt en daarbij ge wond raakten. Van het incident is melding gemaakt bij de wa- terpolitie. Mogelijk besluit het Openbaar Ministerie de kapi tein strafrechtelijk te vervol gen. Dat zou een primeur zijn. Nautici leggen uit dat het moei lijk is om vast te stellen of een kapitein 'het vereiste van goed zeemanschap' voldoende heeft nageleefd. Het moet echter mo gelijk zijn om te constateren of een kapitein rekening heeft ge houden met de omstandighe den. Zo niet, dan lijkt een gang naar de rechter gewenst. De ka pitein moet immers verant woordelijk gedrag vertonen. Omwille van de veiligheid van de strandgasten zijn waarschu wingsborden op het strand ge plaatst en zijn er strandwach- ten aanwezig. Desondanks wordt menig zwemmer nog verrast door de vloedgolven. Een zwemverbod is geen optie, maar de situatie vraagt wel om beperkende maatregelen. Interieur Paauwe ruimt op. 'Te ueel' gaat uoor 'te weinig' weg. Stoelen, tafels, kasten, uerlichting en fauteuils. Kom of kijk op de site: £utdvNej^i\r( www.interieur-paauwe.nl 0 Zonnemaireiigtvlakbij Zierikzee; 50:autominuten uatr Rotterdam, Roosendaal en Temeuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3