2 zeeland 'Mijn broer ligt nog in f Watten in Film by the Sea begint met film Anton Corbijn Fawlty Towers PZC De krant 5 weken voor 15 euro! De kinderen in Zeeland zijn nu echt wel toe aan vakantie. De toeristische sector profiteert van het mooie weer en de late vakantieperiode in het zuiden van het land. Zomervakantie donderdag 22 juli 2010 Te Numansdorp waren wij. Zeelandbrug over, rechtsaf naar Bruinisse, Grevelingendam, file rij den op Goeree-Overflak- kee, en zodra je de Haringvliet- brug bent gepasseerd meteen rechtsaf, dan geraak je in Numans dorp. Wat heeft een mens in Numans dorp te zoeken? Weinig! Ja, ze hebben er een golfbaan. Maar ik golf niet. En ja, ze hebben er een haven voor zeilbootjes. Maar ik zeil niet. Desondanks reden we naar Nu mansdorp. Want vrienden van ons zeilen wél en die belandden deze week geheel per abuis in Nu mansdorp. Ze keken eens om zich heen, besloten dat Numans dorp een saai oord is en pakten de telefoon; of we er misschien iets voor voelden om hen aan boord gezelschap te houden; hap je eten, glaasje drinken, kaartje leggen - zo zou het toch nog een genoeglijk avondje kunnen wor den, daar te Numansdorp. Als je beste vrienden in nood ver- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad .Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thoIen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja. ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nami een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (namj ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening T\rvr* Dc PZC gaat zorgvuldig om mul persoonsgegevens in bi :t cololort Helt u nadere informatie aan. Weten wat Zeeland fietsers te bieden heeft? Kijk op www.zeeuwsjaarvandefiets.nl vrs mmmzmsrmx keren, wat doe je dan? Je helpt ze uit de brand. En dus reden wij naar Numansdorp. Het dorpscentrum is weinig spec taculair. Eén lange straat met aan weerszijden wat winkels en res taurants. „Hier maar naar binnen gaan om wat te eten?" Alsof we het Fawlty Towers van John Cleese waren binnenge stapt. Alles wat er in dat restau rantje (waarvan ik de naam uit piëteitsoverwegingen onvermeld laat) fout kon gaan, ging fout Een pinautomaat die niet werkte; Geen wisselgeld in kas; Een scheldende klant die uit on genoegen over het gebodene de restauranteigenaar te lijf dreigde te gaan; Een restauranteigenaar die even hard terugschold en en passant één van zijn medewerkers van diefstal beschuldigde; Een ober die op staande voet werd ontslagen omdat hij gasten onbeschoft zou hebben bejegend. Ik heb me zelden zó geamuseerd. Wie zei ook alweer dat Numans dorp een saai oord is? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns VAKANTIESPREIDING Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) werkt aan een wetswijziging over onderwijstijd. Daarom zijn de vakantiedata vanaf seizoen 2011 -2012 onder voorbehoud. De voorgenomen wetswijziging zou op 1 augustus 2011 in moeten gaan. door Nadia Berkeider en Cornelleke Blok noord 21-7 t/m 2-9 21-7 t/m 2-9 midden 14-7 t/m 26-8 7-7 t/m 19-8 zuid 7-7 t/m 19-8 30-6 t/m 12-8 noord 13-7 t/m 25-8 6-7 t/m 18-8 midden 20-7 t/m 1-9 20-7 t/m 1-9 zuid 6-7 t/m 18-8 29-6t/m11-8 De leerlingen van basis school 't Klinket in Koudekerke zijn woens dagochtend druk in de weer met het schoonmaken van het schoolgebouw. „Meiden, niet te veel water gebruiken. Zo vies zijn die laatjes nu ook weer niet." Juf Teatske Hoogenboom kijkt glimlachend toe. „Ze vinden het hartstikke leuk, dat opruimen." In de laatste dagen voor de zomer vakantie is er meer tijd voor leuke activiteiten op school. „Aan het eind van de les lees ik voor of kij ken we een filmpje. Gisteren heb ben we nog een watergevecht op het schoolplein gehouden." Ia, ze merkt wel dat de kinderen toe zijn aan vakantie. Zeker in combinatie met het warme weer van de afgelopen weken. „De kin deren vragen vaker of ze televisie mogen kijken, lego bouwen of te kenen." Toch houdt Hoogenboom vast aan de gewone lessen. „Als je helemaal niks meer doet, worden de kinderen onrustig", weet ze. „Ik zeg tegen ze: het is nu wel aan trekkelijk om te stoppen, maar als jullie door willen naar groep ze ven, dan is het belangrijk om door te gaan. Dat begrijpen ze." De kinderen kunnen niet wachten tot het vakantie is. „Mijn stiefzusje uit Utrecht is al een paar weken vrij", vertelt Sander van Boxtel (9). „Ze is zes weken bij ons thuis. Als wij net vakantie krijgen, moet zij Vakanties in Europa alweer bijna naar school. Het is voor haar wel jammer dat wij niet met haar kunnen spelen." Sanders klasgenootje Isa Hame- linck (9) heeft hetzelfde probleem. „Mijn broer gaat naar de middelba re school, en heeft al een week va kantie. Hij pest me ermee. 'Ik lig nog lekker in bed, en jij moet al naar school', zegt 'ie dan. Nou, na de vakantie moet hij vroeg uit bed, omdat hij ver moet fietsen!" Ze is toe aan vakantie. „Ik heb nu veel meer zin om buiten te spe len." Nog een paar dagen. „Dan gaan we op vakantie naar Italië." Directrice Agnes de Jong vindt de late schoolvakantie geen pro bleem. „De lessen zouden nog wel een week door kunnen gaan. We zijn zo gewend aan die vakantie spreiding. Daar passen we ons pro gramma op aan. De warmte maakt het wat lastiger, maar voor hetzelfde geld had 't geregend." Ze ziet zelfs wel voordelen van een lang schooljaar. „Je hebt eens lek ker tijd om dingen te herhalen en je kunt alle lesstof goed afmaken." Marjan Brasser, moeder van Iris en Dewi, merkt dat haaf kinderen moe zijn. „Maar ach, volgend schooljaar is weer korter. Het zou ook niet handig zijn als iedereen tegelijk vakantie krijgt. Dan moet je wel heel vroeg zijn met het boe ken van een vakantie. En boven dien is het dan hartstikke druk op de weg. We gaan zaterdag wel me teen op vakantie, want eind augus tus is er op de camping niet veel meer te beleven." noord 5-7 t/m 17-8 28-6 t/m 10-8 midden 19-7 t/m 31 -8 19-7 t/m 31-8 zuid 12-7 t/m 24-8 5-7 t/m 17-8 5-7 t/m 17-8 mét wetswijziging 5-7 t/m 17-8 zonder wetswijziging Willem Adriaansens I bron www.rijksoverheid.nl en ANP Duitsland en Oostenrijk doen net als Nederland aan vakantiesprei ding, in Duitsland per deelstaat, in Oostenrijk per regio. Dit jaar heeft de voor Zeeland be langrijke Duitse deelstaat Noord- rijn-Westfalen vakantie van 15 juli tot 27 augustus. Beieren heeft bij voorbeeld altijd laat vrij. VLISSINGEN - Het Vlissingse festival Film by the Sea begint vrijdag 10 september met de Nederlandse première van The American van Anton Corbijn. De film is geba seerd op de gelijknamige bestseller van Martin Booth. De hoofdrollen worden vertolkt door George Clooney, Thekla Reuten, Violante Placido, Paolo Bonacelli en Johan Leysen. De film, die vanaf 16 september in de Nederlandse bioscopen gaat draaien, gaat over de specialisti sche wapenmaker Jack (rol van George Clooney). Wanneer een klus in Zweden slechter afloopt dan verwacht, besluit hij voorlo pig onder te duiken in een klein Italiaans bergdorp. Anton Corbijn (55) is vooral be kend als popfotograaf, ontwerper van albumhoezen en regisseur van videoclips voor bands zoals U2, De- peche Mode en Coldplay. In 2001 was hij verantwoordelijk voor de poster van Film by the Sea. In 2007 maakte Corbijn zijn debuut als speelfilmregisseur met Control over Ian Curtis, de zanger van )oy Division. De film won vele prij zen. De twaalfde editie van Film by the Sea duurt van 10 tot en met 19 sep tember. Het festival acht de kans groot dat Corbijn aanwezig is. In België en in Frankrijk is het dui delijk: daar zijn de scholen in het hele land elk jaar in de zomer twee maanden dicht: juli en augustus. In Frankrijk zijn de overige vakan ties wel verspreid over de regio's. fn Griekenland, Italië en Spanje zijn de vakanties lang: van half juni tot in de maand september. Deze week lopen 675 Zeeuwen de Vierdaagse van Nijmegen. De PZC volgt enkele Zeeuwse wandelaars op de voet. Vandaag: de tweede wandel- door Cornelleke Blok Drie blaren tussen de te nen. Op de camping maakt Marieke Schrier uit Goes de schade op na wandeldag twee. „Ik ben goed bedeeld vandaag", zegt ze lachend, terwijl ze haar voeten in een teiltje water houdt. „Na acht kilometer heb ik mijn hielen al laten intapen bij de Rode Kruispost." Marieke loopt samen met haar vriendin en collega Judith Huisjes basisonderwijs 2®H©= U noord 23-7 t/m 4-9 midden 2-7 t/m 14-8 zuid 9-7 t/m 21-8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2