VERGELIJK UW OPTICIEN y f y y y y O 2 7 Oostkapelle speelt met 'exen' tegen Jong Ajax Jumpin de Weei kan pronken met maar liefst 2500 starts Complicaties worden Okidoki noodlottig Zwemsters moeten estafette laten zitten PSV rondt transfer van Marcus Berg af Zeeuws tennisduo in finale Knokke WK-gangers terug bij Ajax, behalve Lodeiro Sulejmani: Jol wil mijn carrière vernietigen Ajax breekt gesprek af over Van der Wiel Provoost achterhaalt leiders in Den Haag Programma KIJKEN KOST NIKS l y donderdag 22 juli 2010 BERN Het befaamde springpaard Okidoki is overleden. Dat heeft zijn Argen tijnse eigenaar José Larocca bekend gemaakt. Het paard maakte de afge lopen jaren furore met springruiter Albert Zoer. De 14-jarige Okidoki raakte in juni geblesseerd aan een pees. De ruin onderging een opera tie en leek goed te herstellen. Dins dag traden echter complicaties op. In een speciale kliniek in Bern stierf hij door een shock. SANTA CRUZ De Nederlandse zwemsters doen volgende maand bij de Europese kampioenschappen in Boedapest niet mee op de 4x100 meter wissel slag. Vervanging van de geblesseer de Inge Dekker was wel mogelijk, maar technisch directeur Jacco Ver- haeren geeft liever voorrang aan de individuele belangen. Bij de WK vo rig jaar in Rome eindigde Neder land als vijfde in de finale 4x100 meter wisselslag. EINDHOVEN PSV heeft de transfer van Hambur ger SV-spits Marcus Berg afgerond. De Zweed gaat komend seizoen op huurbasis bij de Eindhovense eredi- visionist voetballen. Beide clubs hadden vorige week al een ak koord bereikt over het huren van Berg. Gisteren werden de laatste de tails afgerond. Berg (23) maakte naam in de eredivisie bij FC Gro ningen, waarvoor hij 44 keer scoor de in 69 duels. Na twee jaar in Ne derland vertrok hij naar HSV. KNOKKE De tennissters Angelique van der Meet ('s-Heer Abtskerke) en Berni- ce van de Velde ('s-Gravenpolder) hebben gisteren in Knokke de dub- belfïnale van een 10.000 dollartoer- nooi bereikt. De twee negentienja rige speelsters staan in het ITF-cir- cuit voor de eerste keer in een dub belspelfinale. Van der Meet komt ook nog uit in het enkelspel. Daar in zit ze bij de laatste acht, nadat ze gisteren de Nederlandse Josanne van Bennekom versloeg: 7-5 6-2. AMSTERDAM De Nederlandse internationals Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel en Demy de Zeeuw hebben zich gisteren weer gemeld bij Ajax. Tien dagen na de verloren finale van het WK tegen Spanje trainden ze voor het eerst mee. Ook de Uruguayaan Luis Suarez keerde terug. Alleen zijn landge noot Nicolas Lodeiro ontbrak nog. Hij werd gehinderd door een sta king op de Franse luchthavens. AMSTERDAM Miralem Sulejmani is uitèrst ver bolgen over het besluit van Ajax-trainer Marin Jol een transfer naar West Ham United te blokke ren. De Servische aanvaller was met de Premier League-club ak koord over een huurcontract, maar Ajax laat hem niet gaan. „Jol wil mijn carrière vernietigen", sprak Sulejmani. Volgens hem is beloofd dat hij mocht vertrekken, zodra een club zich meldde. AMSTERDAM Ajax heeft gisteren de gesprekken met Bayern München over een mo gelijke overgang van Gregory van der Wiel naar de Duitse landskam pioen afgebroken. Vorige week maakten beide clubs bekend over de Nederlandse international te on derhandelen. Ajax had in het laatste gesprek een deadline gesteld, die gistermiddag om 12.00 uur afliep. Van der Wiel heeft nog een doorlo pend contract tot medio 2011. DEN HAAG Door een overwinning op Martijn van der Klis heeft dammer Ben Pro voost de kopgroep achterhaald in The Hague Open. De uit Aagteker- ke afkomstige Provoost won giste ren zijn derde partij op rij en heeft tien punten gehaald uit zes rondes. Hij deelt de leiding met vier ande ren: Frits Luteijn, Alexander Balja- kin, Wouter Ludwig, Cor van Dus- seldorp. Vandaag speelt Provoost in de zevende ronde tegen mede koploper Van Dusseldorp. door Jan Dagevos OOSTKAPELLE - Oostkapelle treedt morgenavond met enkele gastspe- lers aan in de wedstrijd tegen Jong Ajax. Zo zullen bij de Walcherse ploeg Davy en Remon van Geers- daele, Thomas Ragut, Dennis van der Welle en Stefan Wielemaker meedoen, allen zijn ex-speler van de club. De wedstrijd op sportpark Duin helm in Oostkapelle begint om 19.30 uur. De ontmoeting staat on der leiding van scheidsrechter Mat- thijs Jobse, de assistent-scheids rechters zijn Bart Wattel en Ko Witte. door Lucien Roelandt NISSE - Het prachtige, verstilde stukje natuur aan de Brilletjesdijk in Nisse gaat weer levendige we ken tegemoet. Jumpin de Weel, vo rig jaar door de provincie erkend als topsportevenement, staat in de startblokken. Het paardensporteve nement begon negen jaar geleden als regiowedstrijdje achter de schuur van de familie Huige en is inmiddels uitgegroeid tot het grootste sportevenement in de pro vincie. Nieuw aan het programma is de dressuur voor de subtop. Jumpin de Weel heeft in de afgelo pen jaren bij de ruiters een uitste kende naam opgebouwd. De deel name is daardoor dit jaar ook weer enorm. Ruim 2500 keer zal gedu rende de komende twee weekein den de bel klinken als startsein voor ruiter of amazone. Er zijn kos ten nog moeite gespaard om het ook ditmaal ruiters, sponsors en publiek naar de zin te maken. Voorzitter Kees Willeboer van de Stichting Jumpin de Weel: „Onze wedstrijd is bij de ruiters enorm in trek. Het terrein is dit jaar met een halve hectare uitgebreid. Met honderd extra boxen is er nu plaats voor 440 paarden om te overnachten. En het blijkt nog niet voldoende. Op twee dagen zat het programma afgeladen vol en is er nog een enorme wachtlijst. Het maximum is zo zoetjesaan bereikt. De organisatie draait op zo'n twee honderd vrijwilligers. En je kunt wel willen blijven groeien, maar je moet het wel kunnen blijven be happen. Groeien gaat dikwijls ten koste van de sfeer. Ons concours staat bekend als een feest voor heer en boer en dat moet zo blij ven." De dressuurruiters bijten morgen het spits af Het eerste weekeinde wordt zondag afgesloten door de menners. Vanaf volgende week donderdag staat het sportevene ment in de zak van Zuid-Beveland in het teken van de springsport. Hoewel er in Nisse geen internatio nale vedetten aan de start komen, is Kees Willeboer niet bang dat er van topsport geen sprake zal zijn. „De toppers komen veelal met jon ge paarden in opleiding. Onze ac commodatie leent_zich uitstekend om zulke paarden aan het grote werk te laten wennen. Zij halen niet alles uit de kast. De ervaring heeft geleerd dat het subtoppers zijn die op de nationale concour sen zoals het onze voor spektakel borg staan. Zij gaan voor de winst. Dat was in het verleden zo en het Vrijdag 23 juli: dressuur klasse B tot en met Z2 paarden en pony's. Zaterdag 24 juli: dressuur subtop ZZ-licht en ZZ-zwaar. Zondag 25 juli: marathon men wedstrijd enkel-, dubbel-, en vier span paarden en pony's. Donderdag 29 juli: springen paar den B, L, M en nationaal. Vrijdag 30 juli: springen paarden en pony's B tot en met nationaal. Zaterdag 31 juli: springen paar den en pony's B tot en met natio naal. Zondag 1 augustus: springen paar den en pony's B tot en met natio naal. Dennis Evertse startte vorig jaar met zes jonge paarden in Nisse. zal ditmaal niet anders zijn." De wedstrijd om de Brabant-Zeeland Cup is al jaren een spectaculaire strijd tussen Zeeuwse en Brabant se springruiters. Volgende week vrijdagavond zal er ongetwijfeld weer tussen de teams - bestaande uit vijf combinaties - met het mes tussen de tanden wordt gestreden om de eer van de provincie. De Grote Prijs nationaal 1.40m is vol gende week zondag het sluitstuk van de negende editie. Het hippische evenement in de zak van Zuid-Beveland staat ook bekend om zijn gevarieerde pro gramma. Persvertegenwoordiger Joke Schipper: „Onze wedstrijden bieden voor elk wat wils. Het zijn niet allemaal paardensportliefheb bers. Er is daarom een aantrekke lijk omlijstingprogramma in het uitgebreide strodorp. Het hoogte punt hiervan is de Zomerfair vol gende week zaterdag, met oude ambachten, streekproducten, mo derne kunst en dieren van allerlei pluimage. Vorig jaar trok dit evene ment meer dan vijfduizend bezoe kers." Jong Ajax verblijft sinds dinsdag voor een trainingskamp in Oostka pelle. De Amsterdamse formatie staat onder leiding van trainer Bryan Roy en speelde op de eerste dag van het verblijf tegen Hoek (3-2-zege). Rondom de wedstrijd verzorgt zanger Reginald Peene een optre den. Hij is ambassadeur voor het Nationaal Fonds Kinderhulp en zal proberen geld in te zamelen voor het fonds. De voetbalvereni ging Oostkapelle stelt een deel van de recette aan het kinderfonds ter beschikking. Toegangskaarten kos ten 7,50 voor volwassenen en 4,50 voor kinderen tot zestien jaar. Bij Specsavers bent u altijd gegarandeerd van kwaliteit, al onze opticiens zijn minimaal MBO-gediplomeerd en al onze audiciens zijn StAr-geregistreerd. We zijn erop gebrand u een optimale service te geven. Dat betekent niet dat u hiervoor te veel betaalt. Checkt u zelf eens hoe dit zich verhoudt tot andere opticiens. Neem onderstaand lijstje mee en doe de check. Checken kost niks. Ga toch meteen naar Specsavers. Specsavers Uw opticien Gratis standaard enkelvoudige glazen bij elk montuur Gratis standaard varifocale glazen bij een montuur vanaf €99 Gratis professioneel oogonderzoek uitgevoerd door een minimaal 1 MBO-gediplomeerde opticien Contactlenzen vanaf €6,95 per maand Complete bril vanaf €29 - Hoortoestellen vanaf €0 Kijk voor uw dichstbijzïjnde Specsavers-winkel op www.specsavers.nl Standaard enkelvoudige glazen zijn gratis bij elk montuur. Bij randloze monturen adviseren wij dunne glazen. Voor glasoplies, zoals dunne glazen, gelden vaste toeslagen. Prijs hoortoestellen is na aftrek van de minimale basisverzekering vergoeding van €496.50. Geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen. 2010 Specsavers Optical Group. All rights reserved.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29