de Tour te winnen' weg.nl n >rt 23 Mentsjov kijkt kat uit de boom Lars Boom kan nog leven met schaduwrol Déja vu voor Schleck en Contador Noodweer dreigt op TourmaSet supervoordelige busreizen Mm Kijk op www. weg nl of bel 0529 - 46 96 67 donderdag 22 juli 2010 Andy Schleck en Alberto Contador beleven vandaag een déja vu op de top van de Tourmalet. De twee rivalen ontmoetten elkaar daar deze lente ook al. „Hij kwam aan de ene kant van de berg naar boven en ik aan de andere kant", keek Schleck te rug. „Op de top hebben we elkaar toen even gesproken. Ik zei: als we elkaar hier vol gende keer tegenkomenzal dat in heel andere omstandigheden zijn." PAU - Andy Schleck weet wat hem te doen staat. „Ik heb nog maar één kans om de Tour te winnen en dat is op de Tourmalet. Ik wil zó graag die eindzege pakken en ik weet dat het dan donderdag moet gebeuren." Alberto Contador weet het. „Ik moet slim fietsen en zeker mijn hoofd niet verliezen", zei de drager van de gele trui gisteren tij dens de rustdag. Na de laatste zware bergrit van vandaag staat er ook nog een tijdrit over vijftig kilometer op het programma tussen Bordeaux en Pauillac. Schleck gelooft echter niet dat daarin het echte verschil wordt gemaakt. „Wie op de Tour malet het geel pakt, draagt het ook in Parijs. Dat dacht ik al aan het be gin van de Tour en dat is mijn me ning nog steeds. Ik kan ook best een aardige tijdrit rijden, maar ik weet dat ik Contador op dit onder deel niet kan verslaan." Contador verwacht in de rit, die eindigt op de Tourmalet, zeker een aanval van zijn Luxemburgse concurrent Andy Schleck. „Andy en ik zijn zeer aan elkaar gewaagd. Ik ben al volledig gefocust op mor gen. Ik denk dat het een zeer spec taculaire etappe gaat worden. Het zal een historische dag worden op de Tourmalet. Maar het belangrijk ste is dat ik straks de Tour in Parijs wil winnen." Schleck heeft veel vértrouwen in zijn missie. „Ik heb nog niet alles gegeven", verklaart hij zijn goede gevoel. „Hierdoor ben ik zeker van mezelf. Ik moet en ik wil donder dag ook aanvallen, ook al zet ik daarmee mijn tweede plaats in het algemeen klassement op het spel. Mijn hele seizoen heb ik afge stemd op de komende dagen. Ik wil pieken en denk dat het gaat lukken. Ik ben in de vorm van mijn leven." Contador wil niet alleen consolide ren, hij wil winnen op de Tourma let. „Vorig jaar hadden we ook een etappe die op de Tourmalet eindig de. Toen was ik meer bezig met de eindzege in Parijs. Ik hoefde toen alleen te controleren. Dat ligt nu wel wat anders. Het zal wel fijn zijn als ik iets meer marge dan die acht seconden heb als ik aan de tijdrit begin." Schleck is tevreden als hij vandaag in ieder geval een minuut voor sprong op Contador pakt. „Maar ik heb het liefst een gat van twee minuten. Ik weet zeker dat ik steun zal krijgen van mijn ploeg, maar vanaf het moment dat we op de klim zijn, zal ik het alleen moe ten doen. Het zal zwaar worden, maar de klim ligt mij wel omdat je de hele tijd in hetzelfde ritme kan blijven." PAU - De laatste Pyreneeënrit in de Ronde van Frankrijk krijgt van daag mogelijk een extra dimensie. Niet alleen ligt de finish voor het eerst sinds 1974 bovenop de berg, de renners dreigen ook te maken te krijgen met noodweer. Er is re gen en onweer voorsp.eld. Woensdag, op de rustdag in Pau, was het al bewolkt en begon het la ter op de dag te regenen. „Boven op de Marie-Blanque was het zicht niet meer dan 50 meter", ver telde Rabo-ploegleider Adri van Houwelingen. PAU - Denis Mentsjov zal vandaag in de rit naar de Tourmalet niet de a,anval kiezen,. „Ik ga eerst maar eens kijken wat Alberto Contador en Andy Schleck doen. Zij zijn de favorieten en als klimmers ook be ter dan de rest", vertelde de Ra- bo-Rus gisteren in Pau. „Ik voel me behoorlijk goed. Alles is moge lijk, ook in de tijdrit van zaterdag. Maar eerst moet ik de laatste Pyre neeënrit door zien te komen." Mentsjov bereikte eerder het Tour-podium, maar stond er nooit op. In 2008 schoof hij op naar de derde plaats nadat de Oostenrijker Bernhard Kohl achteraf gediskwali ficeerd werd wegens dopingge- bruik. Mentsjov heeft eventueel za terdag in de tijdrit ook nog een kans om van de vierde naar de der de of mogelijk tweede plaats te klimmen. „In de tijdrit gaan ook wind en regen mogelijk een rol spelen", dacht de Rus. Momenteel moet hij dertien seconden goed maken op de Spanjaard Samuel Sanchez en 2.05 op de Luxembur ger Schleck. „Dat is erg veel in een slottijdrit", meende ploegleider Ad ri van Houwelingen. „Maar Denis zit op de goede momenten op de goede plaats en dat heeft alles met vorm te maken. Hij heeft gaande weg deze Tour steeds meer zelfver trouwen gekregen. Hij weet heel goed doelen te kiezen, snapt wie zijn tegenstanders zijn en kan zijn koers op hen instellen." door Peter van Leeuwen PAU - Eén keer deze Ronde van Frankrijk was hij mee in de aan val. Beetje weinig voor de avontu rier die Lars Boom toch is. Maar in zijn eerste Tour legt de Vlijmenaar zich moeiteloos neer bij een rol in de schaduw. „Ook al wil je altijd zelf graag koersen winnen." Boom wordt op de rustdag in het statige Hotel Pare Beaumont gecon fronteerd met een bericht uit De Telegraaf dat de Deen Matti Bre- schel de ploeg zou komen verster ken. „Ik weet nog van niks", zegt hij. „Maar als dat klopt is er blijk baar niet genoeg vertrouwen in de Nederlandse renners voor de voor jaarsklassiekers." Zijn goede hu meur blijft intact. De rustdag komt na een dag die hij als 'vrij las tig' omschrijft. Toch komt Boom, ook na zware bergritten, vrijwel dagelijks zonder veel sporen van af zien over de streep. „Dat lijkt ook zo omdat ik vaak op de laatste klim in 'de bus' naar boven rijd en dat tempo wel meevalt. Soms gaat het zelfs te langzaam voor mij." De renner die meer dan ploegge noten Robert Gesink en Denis Mentsjov de uitstraling van een winnaar heeft, is in de Tour om te knechten. Het is een rol die hem niet op het lijf geschreven is, maar Boom stelt zich bescheiden op. „Natuurlijk hoop ik in de toe komst iets aanvallender te kunnen rijden maar het is nu tijd om ande re jongens te helpen." „De rit naar Bordeaux is misschien iets voor een ontsnapping, al denk ik niet dat die tot het einde stand houdt. En in de tijdrit ga ik vol rij den. Om Robert en Denis te kun nen vertellen wat er mogelijk is, maar ook om mezelf te testen." Vertrek o.a.: 2 aug, 27 sept, 18 okt, 15 nov Lekker dichtbij Voor mensen die niet te ver willen reizen, maar houden van de Duitse gastvrijheid is dit een prima bestemming! HetTeutoburgerwald is een mooi gebied met prachtige natuur en sfeervolle stadjes. Maak een natuurtocht door hetTeutoburgerwald en breng een bezoek aan Bad Pyrmont en Hameien. 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet en diner en vervoer per Tourist i Class touringcar Geniet van de Alpen Bezoek het grote bergmassief de Dolomieten! U verblijft in Val di Sole en maakt van hieruit uitstapjes naar o.a. het Gardameer, Trentino en Bolzana. Val di Sole vormt tevens de perfecte achtergrond voor 'Der Klang der Berge' het festival voor bergkoren. 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, welkomstdrankje, lx avond gala k diner en vervoer per Comfort Class touringcar Maak kennis met ia dolce vita Toscane is beroemd om zijn kunst, geschiedenis en aansprekende groene landschap. In Toscane vindt u eeuwenoude steden als Siena, Lucca, Pisa en Florence. Ontdek het prachtige eiland Elba en maak een boottocht langs de kust van Cinque Terre. 10 hotelovernachtingen, lOx ontbijtbuffet, 9x diner, lxToscaans specialiteitendiner, welkomstdrankje, stadswandeling Florence i o.l.v. Nederlands sprekende gids en vervoer per Comfort Class touringcar 4 dagen Antiekmarkt Lille v.a. €159,- v.a. €219,- 5 dagen Canterbury Kent v.a. €229,- Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip!* Meer informatie of boeken? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reservenngskosten. 'Kijk voor meer informatie de voorwaarden op www effeweg nl/boekcode. Soulor F118km Renoir 347m Asson325i téverschil eTTnjdeJfijkheiclsqraad 174km Marie-Blanque Tourmalet 2115m 1035m Soulor 1474m ANP bron. a.s.o. Het peloton krijgt eerst twee beklim mingen van eerste categorie (Col de Marie-Blanque en de Col du Soulor) te verwerken alvorens de Tourmalet opdoemt. Dit keer moeten de renners via de moeilijker ingeschaalde west kant. Tour de France 17e etappe 22 juli - 174km „Pau ~)s Bidos 33km FRANKRIJK Marie-Blanque 57km Adast 142km Tour malet 174km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25