Geen echte boer Vergunning kwijt zien als concurrenten 19 Vijf vrouwen dingen naar burgemeesterspost Goes Vredespijp in plaats van ME Trio dieven mishandelt winkelier Cadzand Tweede 'Picknick in het Park' Meester Joop Hanse vertrekt na 39 jaar Palazzoli Huis dicht in augustus donderdag 22 juli 2010 ZONNEBRIL OP STERKTE INCLUSIEF MERKMONTUUR EN GLAZEN De gemeente bepaalde dat alleen echte boeren in aanmerking komen voor uitbreiding van hun camping. Maar wat is dat: een echte boer? De gemeen te verzuimde dat goed aan te geven. 'Ik heb geen kritiek op de collega's die wel mochten uitbreiden. Het zou voor hen een ramp zijn wanneer die hun vergunning kwijt raken. Maar ik vind wel dat de gemeente iedereen hetzelfde moet behandelen.' Minicamping Carpe-Diem was vijfjaar terug al klaar voor uitbreiding. De gemeente gaf uitbater Bram Joziasse geen toestemming, maar 45 anderen wel. Joziasse kan daartegen in beroep gaan, vindt de rechter. foto Ruben Oreel cadzand - Een oplettende winke lier uit Cadzand is dinsdag mishan deld nadat hij een winkeldief had betrapt. Hij herkende drie jongens, die bij de rekken voor zijn winkel stonden, van een eerder bezoek. Toen waren er spullen verdwenen. De drie gingen een nabijgelegen winkel binnen en toen ze die ver lieten, zag hij hoe één van hen een kledingstuk uit de rekken pakte. De winkelier rende achter hen aan en wist de dief te grijpen. Een an dere jongen sloeg de winkelier op het hoofd en daarna kreeg hij ook van de andere twee klappen. De drie wisten te ontkomen. De win kelier klaagde over hoofdpijn. door Frank Balkenende goes - Twintig mensen hebben ge solliciteerd naar het ambt van bur gemeester van Goes. Onder hen zijn vijf vrouwen. Eén van de twin tig moet de opvolger worden van burgemeester Dick van der Zaag, die per december vertrekt. Hij is dan 17,5 jaar burgemeester van Goes geweest. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs zou heel graag een vrouwe lijke burgemeester in Goes zien, omdat ze dan niet meer met uit sluitend mannen (lees: de dertien Zeeuwse burgemeesters) rond de tafel zit. Overigens klinkt in de door Henk Postma •'fWSfc DE PRIJS VOOR EEN MULTIFOCALE ZONNEBRIL BEDRAAGT 185,00 informeer naar de mogelijkheden veere - Als het aan de gemeente Veere had gelegen, zou minicam ping De Heksenketel al lang van de kaart zijn geveegd. Desnoods met behulp van de ME. Twee we ken geleden nog probeerde het col lege van B en W de bestuursrech ter opnieuw wijs te maken dat het de dure plicht heeft 'handhavend' tegen de camping op te treden. Op nieuw vergeefs. Ondertussen hunkert het gemeen tebestuur ernaar om met de verte genwoordiger van De Heksenketel, Bram van Leeuwen, de vredespijp te roken. In de strijd tegen de Hek senketel heeft de gemeente Veere inmiddels zoveel averij opgelopen, dat overwogen wordt de strijd te staken. Aan de oud CDA-bestuur- der Ton Verbree is gevraagd om in kaart te brengen of verzoening mo gelijk is. De juridische strijd tussen de ge meente en De Heksenketel sleept zich inmiddels al enkele jaren voort. Eind vorig jaar waren al meer dan tachtig procedures ge voerd. Inmiddels moeten dat er al gauw zo'n honderd zijn. Beide par tijen kregen daarbij klappen te ver werken. Maar het is de gemeente tot nu toe niet gelukt De Heksen ketel een genadeklap toe te die nen. De gemeente daarentegen zit met een ernstig probleem. Het is Van Leeuwen gelukt het hele beleid voor uitbreiding van minicam- pings te ondergraven. Door rech ters is vastgesteld dat de gemeente zich, bij het verstrekken van ver gunningen, niet houdt aan de ei gen regels. Het conflict ontstond doordat de gemeente De Heksenketel ooit een vergunning gaf op voorwaarde dat een landbouwschuur zou wor den gebouwd. Die staat er nog steeds niet. Volgens De Heksenke tel is dat de schuld van de gemeen te. Die zou hebben dwarsgelegen. N 7 '/l.' 14 AUGUSTUS TILROEOPTIEK walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl VLISSINGEN Voor de tweede maal wordt zater dag in Vlissingen de 'Picknick in het Park' gehouden in het stads park in het Scheldekwartier. Aan de langste picknicktafel van Zee land is tussen 12.00 en 15.00 uur een lunch, klinkt livemuziek en er zijn speciale kinderactiviteiten. Ver der wordt de vernieuwde expositie in de uitzichtcontainer geopend. Deelname kost 7,50 euro voor vol wassenen, 5 euro voor kinderen. VLISSINGEN Niet alleen de leerlingen van de Louise de Colignyschool in Vlissin gen beleven hun laatste schooldag, ook voor meester Joop Hanse is het voorbij. Maar dan definitief: hij heeft gisteren na 39 jaar afscheid ge nomen van het onderwijs. Hij gaf al die tijd les op de Louise de Colig nyschool. Zijn leerlingen gaven hem als af scheid een gezellige lunch met voordrachten en cadeautjes. OOST-SOUBURG Het Palazzoli Huis Walcheren in Oost-Souburg, het steunpunt voor mensen die met kanker worden ge confronteerd, is van 1 tot en met 31 augustus gesloten. Tijdens deze zomerperiode blijft op afspraak een persoonlijk ge sprek mogelijk via telefoonnum mer 0118-413932 of per e-mail palazzoli@zeeland net.nl. Q www.stichtingpalazzoli.nl Goese profielschets door dat de ver trouwenscommissie bij voorkeur een vrouw aan het burgemeesters- roer ziet staan, maar dat uiteinde lijk de kwaliteiten van de kandida ten de doorslag geven. Voorzitter Ellemijn van Waveren van de vertrouwenscommissie is 'blij met de vrouwelijke sollicitan ten. „Het hadden er meer mogen zijn, maar vijf is prima. Kijk naar Vlissingen. Daar solliciteerde slechts één vrouw." De sollicitan ten variëren in leeftijd van 35 tot en met 56 jaar. Eind september legt ze de Goese vertrouwenscom missie een lijstje met enkele na men voor. NL Label is ons eïgeuhuismerk. Kwaliteit tapijt, zonwering en Icinhrv pevi scherpe prijs. Bekijk onze site voor meer NL Label en andere collecties Wté. kohng Ni. npCch lan-iHaat inclusief IQ d&^öf^rvloer -> ïridiverse kleif?eken dessins s Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21