Veere moet de minicampings Vliegenplaag in Bachlaan i8l zeeland HALVE PRIJS Beide partijen zijn van goede wil l°Z§9% GROTE ZOMEROPRUIMING HEEL WALCHEREN KRIJGT OPSLAG! Man opgepakt wegens schennispleging ZOMERCOLLECTIE De gemeente Veere probeert zich te verzoenen met minicamping De Heksenketel. Maar ondertussen gaat de strijd voort. Carpe-Diem beticht de gemeente van concurrentievervalsing. donderdag 22 juli 2010 opruiMén, varhuizan en bewaren MIDDELBURG - Een 32-jarige man uit de gemeente Tholen is in de nacht van dinsdag op woensdag in Middelburg aangehouden wegens schennispleging. Twee vrouwen fietsten om half twaalf over de Oude Vlissingse- weg. De man stond daar op het fietspad. Op het moment dat de vrouwen hem naderden liet hij zijn broek zakken. De vrouwen belden daar op de politie, die de man om kwart voor één kon aanhouden. Hij is in de cel gezet. GIMBRERE MODE MIDDELBURG groot deel BOBBE MODE VLISSINGEN KAMPEREN BIJ DE BOER door Henk Postma SEROOSKERKE - Minicamping Car pe-Diem bij Serooskerke zwemt in de ruimte. Ér kunnen met gemak 25 caravans staan. Maar het was er vreemd stil de afgelopen maan den. Kampeerders gaven de voor keur aan een camping dichter bij zee. Daar was nog ruimte genoeg. Een aantal campings mocht de ca paciteit uitbreiden tot 25 plaatsen. Pas nu, in het hoogseizoen, loopt ook Carpe-Diem vol. Maar dat schept een nieuw probleem. Er mogen maar 15 caravans staan. Dat illustreert meteen de kern van het conflict over het kamperen bij de boer, waarin de gemeente Veere verstrikt is geraakt. De ge meente gaf 45 campings toestem ming om uit te breiden. Anderen, onder wie Carpe-Diem, visten ach ter het net. Zij betichten de ge meente van concurrentieverval sing, en het meten met verschillen de maten. Rechters neigen ertoe hen gelijk te geven. Ze tikten de ge meente keer op keer op de vin gers. De nieuwe CDA-wethouder René Molenaar zucht zwaar onder deze erfenis van zijn voorganger. Hij heeft zijn toevlucht gezocht tot een bemiddelaar, in de hoop dat die de angel uit het conflict kan ha len, te beginnen met een poging tot verzoening met camping De Heksenketel. Die wist de gemeen te al vele malen veroordeeld te krij gen. Maar ook Carpe-Diem is met de gemeente in een fel juridisch ge vecht gewikkeld. Uitbater Bram Jo- ziasse eist dat alle vergunningen opnieuw, en met gelijke maatsta ven, worden beoordeeld. Vijfjaar geleden al ging loziasse er van uit dat hij als één van de eer sten zou mogen uitbreiden. Hij speelde daar op in door daar alvast een terrein voor in gereedheid te brengen. Maar het pakte anders uit. De ge meente bepaalde dat alleen echte boeren in aanmerking komen voor uitbreiding van hun cam ping. En loziasse was geen echte boer, oordeelde de gemeente. Maar wat is dat: een echte boer? De gemeente verzuimde dat goed aan te geven. Ondertussen gaf de gemeente an dere minicampings wel toestem ming om uit te breiden. Ten on rechte, zegt loziasse. Als ik geen echte boer ben, dan zijn zij het ze ker niet. Dat klopt. Afgaand op uit spraken van rechters, en op recen te normen van het provinciebe stuur, is vrijwel geen enkele mini- campinghouder in Veere echt boer. De gemeente heeft nog gepro beerd de bezwaren van loziasse te negeren. Argument: de ene mini camping is de andere niet. Dus van concurrentie kan geen sprake zijn. Maar ook daarmee ging de ge meente in de fout. Deze maand vonniste de Middelburgse be stuursrechter M. Snoeren-Bos dat wel degelijk rekening moet wor den gehouden met concurrentie verhoudingen. Want alle minicam pings in het 'verzorgingsgebied' Walcheren opereren in 'eenzelfde marktsegment'. loziasse benadrukt: „Begrijp me goed. Ik heb geen kritiek op de col lega's die wel mochten uitbreiden. Het zou voor hen een ramp zijn wanneer zij hun vergunning kwijt raken. Maar ik vind wel dat de ge meente iedereen hetzelfde moet behandelen, en recht door zee be hoort te gaan. Ik ben nu al drie jaar uitgesloten, heb alles in het werk gesteld om tot compromis sen te komen, maar de deur bleef potdicht." Toch lijkt die nu op een kiertje te staan. In de gemeente raad is het besef gerijpt dat nieu we, heldere regels nodig zijn om uit de problemen te komen. 1Prinsendam in Vlissingen 2. Vismarkt Veere keert terug 3. Vlissingen sluit lastige dossiers STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Bemiddelaar Ton Verbree De eerste contacten stem men hem hoopvol. In op dracht van de gemeente Veere onderzoekt Ton Verbree (63) uit Krabbendijke of er moge lijkheden zijn het conflict met mi nicamping De Heksenketel tot ie ders tevredenheid op te lossen. Hij verwacht die klus redelijk snel te kunnen klaren. „Ik denk dat het eerder weken gaat duren dan maanden." Verbree is in Zeeland vooral bekend als CDA-bestuur- der. Hij was informateur bij de vor ming van het huidig provinciebe stuur, was voorzitter van het CD A-Zeeland en burgemeester van Reimerswaal. Hij adviseerde over de ontpolderingskwestie, en is boegbeeld van de Nederlandse schelpdierensector. Maar al die functies spelen nu geen rol. „Van mij wordt juist een niet-politieke opstelling verwacht. Het voordeel is dat ik op Walcheren een vrij on beschreven blad ben." Na een eerste gesprek met De Hek senketel heeft hij alvast één posi tief bericht: „Beide partijen zijn van goede wil." Maar of dat ook perspectief biedt op een vergelijk? Daar heeft hij nog geen zicht op. „Ik kijk nu eerst of er mogelijkhe den zijn tot vruchtbaar overleg." Bijvoorbeeld een Himolla Feder hoekbank van 2.799,- voor 1.795,- door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als het goed is, zijn de bewoners van de Bachlaan in Vlissingen snel van de vliegenplaag af De gemeente heeft maatregelen getroffen tegen de boer die op het weiland ertegenover kippenmest stortte. Sinds twee weken kunnen bewo ners er niet buiten zitten zonder dat ze worden lastiggevallen door strontvliegen. Barbecueën zit er voor veel mensen niet meer in. „Soms kun je zelfs niet binnen zit ten", verwoordt Bart van Hoof, één van hen. „Op een bepaald mo ment zaten er wel 150 tegelijk bin nen. Je kunt ze doodslaan, maar dan zitten er snel weer nieuwe. Ze kruipen door elke kier in huis." De vliegen komen van drie grote bulten kippenmest die de eigenaar van het weiland aan de overkant heeft gestort. Dat veroorzaakte in eerste instantie verschrikkelijke stank, waarover werd geklaagd bij de gemeente. Die sommeerde de grondeigenaar de mest af te dek ken, maar door de harde wind van vrijdag waaide het plastic weg. „En ontsnapten er weer heel veel vlie gen", zegt woordvoerder Mirjam Jongejan van de gemeente. „Wij hebben de man direct gevraagd om de afdekking te herstellen. We hebben hem ook al gewaarschuwd voor de gevolgen als hij zijn mest uitrijdt zodra de gewassen zijn uit gegroeid." Meer kon de gemeente eigenlijk niet doen. Als omwonenden last hebben van mest die er tussen twee weken en zes maanden ligt, kan ze ingrijpen in het kader van het landbouwbesluit, maar in de eerste twee weken niet. Daarom werkt de gemeente nu aan nieuwe regelgeving, zoals ook de meeste andere gemeenten dat hebben gere- geld. Intussen lijkt in de Bachlaan de ergste plaag voorbij. Kreeg de ge meente vorige week nog twaalf klachten, deze week waren het er twee. Die gingen nog over vrijdag ook. Van Hoof bevestigt de verbete ring. Al denkt hij dat die ook zeker te danken is aan de vliegzakken in zijn tuin. Minderhoud Wonen Zuidstraat 116 Westkapelle 0118-571212 Ga naar www.minderhoudwonen.nl voor alle aanbiedingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20