Vervolging na vloedgolf «ms Koningin raadpleegt Ruud Lubbers Gentsfrgemoedeliikheid 6 Fabriek verwoest Stuk strand bij Nieuwvliet-Bad gesloten na aanspoelen explosieven Drogist Axel slachtoffer van ramkraak Af en toe een bui 23° Blijdorp verwelkomt weer een baby-olifantje Tourmaiet is laatste kans svop Tourzege voor Andy Schleck 22 DONDERDAG 22 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 169 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN h B B ig fS* Eerdere incidenten door te door Maurits Sep VLISSINGEN - Voor het eerst kan een kapitein strafrechtelijk wor den vervolgd omdat zijn schip op het Badstrand in Vlissingen een vloedgolf heeft veroorzaakt waar bij mensen gewond zijn geraakt. Rijkswaterstaat Zeeland en de wa- terpolitie doen onderzoek naar een vloedgolf die dinsdagmiddag om half zes ontstond toen het con tainerschip Sint Petersburg van IR Shipping in Harlingen voorbij de Vlissingse boulevard voer. Twee kinderen en een volwassen vrouw kwamen daardoor in een paal hoofd terecht en raakten gewond. De strandwachten hebben hen ver zorgd en het incident gemeld bij de waterpolitie en Rijkswaterstaat. De uitkomsten van het onderzoek worden voorgelegd aan het Open baar Ministerie en dat kan beslui ten tot strafrechtelijke vervolging. Rijkswaterstaat bevestigt dat dat een primeur zou zijn. Het veroorzaken van een vloed golf waardoor strandgasten ge wond raken, is sinds een week een srafbaar feit. De Gemeenschappelijke Nau tische Autoriteit in het Scheldege- bied heeft dat op 14 juli bekendge maakt. Volgens die instantie is de strenge re aanpak nodig omdat 'het vereis te van goed zeemanschap onvol doende wordt nageleefd'. Een woordvoerder van Rederij JR Shipping reageert geschrokken op de mogelijkheid van een strafrech telijke vervolging. „Ongeacht of we schuldig zijn, is het triest dat er mensen gewond zijn geraakt. Wij zullen ons melden bij de betrok ken instanties. Anderzijds is het lang niet altijd mogelijk goed te voorspellen of er een vloedgolf ontstaat. Dat hangt niet alleen af van de snelheid maar ook van de omstandigheden. Dat is vanaf de brug van het schip niet altijd vast te stellen. Ik vraag me daarom wel af hoe eerlijk het dan is om tot strafrechtelijke vervolging over te gaan." pagina 3: commentaar Een 63-jarige vrouw verdraaide haar knie toen ze tijdens een strandwandeling gegrepen werd door één van de golven. Een 5-jarig jongetje werd verrast door kracht van de golven en moest door strandwachten uit het water worden gehaald. 4 juli 2010 Samen met toegesnelde badgasten visten strandwachten 12 kleine kinderen uit het water. Een vrouw uit Rotterdam, die gekleed op het strand stond, werd tussen de paalhoofden geslagen. Ze zat onder de schaafwonden. DEN HAAG - Koningin Beatrix ont ving gisteravond op paleis Noord einde Ruud Lubbers. Dat gebeur de in aansluiting op de ontvangst van haar vaste adviseurs, meldde de woordvoerder van de kabinets formatie gisteravond. Lubbers is als minister van Staat een belang rijk adviseur van de koningin. Het staatshoofd wil de CDA-promi- nent raadplegen over de ontstane situatie, nu een poging voor een paars-pluscoalitie dinsdag misluk te. Lubbers was van 1982 tot 1994 premier. pagina 4/5: Rutte kan ook zelf vast beginnen VALKENSWAARD - De brandweer meldde gisteravond dat de brand die een plasticverwerkend bedrijf in Valkenswaard verwoestte onder controle was. Honderd geëvacueer- den konden nog niet naar huis. 1688 555530» SCHEEPVAART Weer gewonden op Badstrand Vlissingen na passage schip Schoolvakantie moet heel juli en augustus duren AXEL - Drogisterij Doolaege aan het Szydlowskiplein in Axel is slachtoffer geworden van een ram kraak. Een grote hoeveelheid par- fiirms is gestolen. De hele pui is ontzet, liet mevrouw Doolaege gis teren weten. De ramkraak werd rond vier uur in de nacht van dins dag op woensdag gezet. De eige naars van de drogisterij werden ge lijk op de hoogte gesteld. „Ach, ik heb er een beetje gelaten op gerea geerd. Ik heb al heel wat meege maakt. Het is echter de eerste keer dat we met een ramkraak zijn ge confronteerd." De drogisterij draaide woensdag al weer volop. „We moeten nu een maal centjes verdienen." Een deel van de winkel is afgezet. NIEUWVLIET-BAD - Een driehonderd meter lang strandvak bij de Verdronken Zwarte Polder (foto) in Nieuwvliet-Bad is gisteren op last van de ge meente Sluis gesloten. Begin deze week spoel den daar drie granaten aan. Die zijn direct opge ruimd. De granaten zijn afkomstig uit springputten voor de kust, waar na de Tweede Wereldoorlog veel oorlogstuig is vernietigd. Er bevinden zich nog restanten van munitie. Door de sterke stroming zijn de springputten bloot komen te liggen. De kans bestaat dat er meer explosieven uitspoelen richting strand. Daarom heeft de gemeente Sluis een noodverordening afgekondigd. De verorde ning blijft nog tot 1 november van kracht. Er wordt streng gecontroleerd op lieden die toch het strandvak betreden. Hoewel de afsluiting van het stuk strand in het hoogseizoen slecht uitkomt, stelt gemeente woordvoerster Marjolein Reinhoudt dat het be wuste strandvak momenteel toch niet geschikt is om er een badlaken uit te rollen. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen werkt er met zwaar (trans- port)materieel aan de kustversterking. Omdat wel vaker munitie uit de springputten spoelt, be ziet Sluis of het mogelijk is de munitie ergens an ders naartoe te brengen. foto Peter Buteijn reacties: 411 Autoriteiten moet Laura Dekker laten varen eens 41% oneens "T^SÜ 59%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1