Leegloop bij justitie Zeeland 'Wrakrovers schenden Engelse oorlogsgraven' I NIEUWS GETIPT VOOR U 's Lands ledkste knaks! Klaar voor heet begin Vierdaagse OPENBAAR MINISTERIE Veel functies worden overgeheveld van Middelburg naar Breda door Emile Calom MIDDELBURG - Het Zeeuwse Open baar Ministerie wordt afgebouwd. Wegens bezuinigingen wordt een flink deel van de functies de ko mende jaren overgeheveld naar Breda-. Dat heeft het personeel te horen gekregen van het College van Procureurs-Generaal. De huur van het pand aan de Kousteense- dijk is per 2014 opgezegd. Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg noemt de reorga nisatie van het OM een zeer slech te zaak voor Middelburg en Zee land. Hij vreest dat ook de positie van rechtbank, politie en de gevan genis Torentijd in het geding komt als een 'belangrijke instantie als het parket' alleen nog een soort bij kantoor in het Zeeuwse heeft. „De ze maatregel kan op den duur heel wat werkgelegenheid kosten." Schouwenaar kondigt aan dat hij samen met de andere gemeenten en de provincie stelling neemt te gen de plannen, die volgens hem een uitholling van bestuurlijk Zee land tot gevolg kunnen hebben. OR-voorzitter Nathalie van Digge len (OM-Breda/Middelburg) legt zich ook niet neer bij de reorgani satie. Ze zei dat de OR met alterna tieven wil komen. Volgens haar heeft het plan een schok bij het personeel veroorzaakt. Het College van Procureurs-Generaal wil het Middelburgse parket omvormen tot een 'omgevingsparket' waar al leen mensen werken die echt in Zeeland nodig zijn. Daardoor ver dwijnt meer dan de helft van de ruim zestig functies uiterlijk in 2014 uit Zeeland. Exacte aantallen weet Van Digge len nog niet. pagina 3: commentaar NIJMEGEN - Topdrukte bij het start- en finishpavil- joen van de Nijmeegse Vierdaagse, waar duizen den deelnemers zich gisteren inschreven voor de wandeltocht die vandaag begint. Vanwege de hit te mogen deelnemers 's ochtends één tot ander half uur eerder starten om de ergste hitte te ver mijden. Volgens het CBS stierven in ons land door de warmte de laatste weken 500 mensen méér dan normaal. foto Erik van 't Woud/ANP pagina 3: het liefst twéé uur eerder van start pagina 4/5: zomerweer eist tol door Marcel Modde MIDDELBURG - Bergers uit Stellen dam en Terschelling schenden En gelse oorlogsgraven met illegale sloop van wrakken voor de Neder landse kust. Dat zeggen onder, meer duikersorganisatie Get Wet Maritiem, de beroepsvereniging van handlijnvissers, Stichting De Noordzee en Greenpeace. De organisaties zijn een actie be gonnen om de praktijken te stop pen. In een brief aan de Engelse ambassadeur wordt gewezen op vernieling van de resten van twee torpedobootjagers en drie krui sers, die in de Eerste Wereldoorlog met man en muis vergingen. De Nederlandse autoriteiten zijn op de hoogte van de illegale sloop, maar treden niet op, is het verwijt van de organisaties. Volgens Joop Coolen van Stichting De Noord zee gaan de bergers onbezonnen te werk in hun zoektocht naar waardevol materiaal. Met een grij per trekken ze de wrakken uit el kaar. Wat ze niet kunnen gebrui ken, gaat weer overboord. Coolen: „Dit soort praktijken vind ik in ie der geval moreel al verwerpelijk." Ook waardevol maritiem erfgoed is zo vernield. i -Wl pagina 2 en 3: wrakrovers storen zich aan God noch gebod 15e Etappe 1Voeckler (Fra) 2. Ballan(lta) 3. Aitor Perez (Spa) 15. Gesink(Ned) 4.44.51 1.20 1.20 3.55 Algemeen klassement 1. Contador (Spa) 72.50.42 2. Andy Schleck (Lux) +0.08 3. Samuel Sanchez (Spa) +2.00 6. Gesink(Ned) +5.01 Vandaag de etappe: Luchon - Pau (199,5 km) O zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina's 22 en 23 &£ÊÊÊÊËMÈM$Êk Contador is onsportief reageer op www.pzc.nl zie pagina 22 reacties: 350 Verpleeghuizen buiten bewoners uit 19% 711688ll555530" Tropisch warm, 25° Bouterse de onaantastbare is niet welkom in Nederland 5 en 10 'Martin Jol moet fatsoen hebben en zijn contract uitdienen' 24 DINSDAG 20 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 167 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Speciaal voor kids heeft Unox nu iets nieuws; Suze Thomas Knaks! Met extra fun aan de binnenkant van het etiket zijn dit de leukste knakworstjes van Nederland. En ze zijn nog verantwoord ook: Suze Thomas Knaks bevatten minder verzadigd vet en dragen het Ik Kies Bewust-logo. c Ideaal als lunch of v-utS tussendoortje. Is er iets j£ J te vieren? Kies dan de - vrolijke Suze Thomas Mini Knaks. Deze j varianten zijn exclusief j verkrijgbaar bij Albert Heijn!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1