'Juffrouw Anicka' boeit 3i Broers Padmos in de luren gelegd Rillandse vrienden winnen op thuisbaan Wakeboarder Cosijn grijpt de wereldtitel: kijk naar de video op: Yerseke-duo uit geslagen positie alsnog naar zege JUDO Naam Judo Ryu van Schaik verdwijnt Rudy Vos zesde in loodzware ATB-tocht 's Lands Welvaren wint met neuslengte Avanta www.pzc.nl/sport maandag 19 juli 2010 door Wim de Vos- COLIJNSPLAAT - De broers Johan en Maarten Padmos heben zich in middels behoorlijk aangepast in het TMZ-peloton. Vooral met hun aanvallende rijden vallen ze op. Za terdag lieten ze zich in De Patrij zenjacht van Colijnsplaat echter in de luren leggen. Tot zo'n twintig kilometer voor de finish waren ze bij alle ontsnappingspogingen be trokken, maar toen ging het mis. De Brabander Guus de Graauw reed toen in zijn eentje weg, in het peloton werd even naar elkaar gekeken en de vogel was gevlogen. Alleen de heroptredende Jacques Schuit kon nog naar De Graauw toe rijden. In de spurt was De Graauw uiteindelijk de snelste. Het was tot vorig jaar alweer zo'n twintig jaar geleden dat er nog een wielerwedstrijd georganiseerd werd in Colijnsplaat. De hernieuw de kennismaking is iedereen goed bevallen. „Een aantrekkelijk par koers waar vooral ook de renners vol lof over waren en bovendien een prima organisatie", was het oordeel van juryvoorzitter Leo Bakker. Bij de amateurs ging de zege naar Adri-Jo van de Dries uit 's-Heeren- hoek en de S/P-klasse werd in zijn eerste wedstrijd gewonnen door de plaatselijke Edwin Tazelaar. WEMELDINGE - Uit min of meer ver loren positie hebben Jean Dhooge en Mario van Gastel bij het Open Wemeldingetoernooi de vierde ca tegorie van het mannendubbelspel gewonnen. De spelers van ten nisclub Yerseke hadden reeds in drie sets verloren van Jaap Moer land en Rikkert van der Wel, maar kwamen dankzij winst op Jens de Koster en Patrick Nieuwenhuyze van gisteren toch bovenaan de staan in de poule. Dhooge en Van Gastel wonnen met tweemaal 6-t vrij gemakkelijk van De Koster en Nieuwenhuyze, van wie Moerland en Van der Wel hadden verloren. Dankzij het voor deel in aantal gewonnen sets, gin gen Dhooge en Van Gastel met de hoofdprijs naar huis. Yaron Krombeen ging zelfs met twee hoofdprijzen aan de haal. In de 5-categorie van het mannen- dubbelspel had hij reeds op zater dag de eerste positie in zekerheid gebracht door samen met Stephen de Leeuw met 6-4 6-3 van Eric Ko- le en Jim Remijn te winnen. Bo vendien was Krombeen samen met Merel Meulmeester de beste in het gemenddubbelspel 5. Hoe wel zij ongeplaatst waren, werd in straight sets gewonnen van Mar- loes van Trigt en Tim Kleppe (als tweede geplaatst): 6-1 7-6. Marloes van Trigt won wél het dubbelspel in de 5 door samen met Lesley Huyzen Helen en Ingrid Vroman kansloos te laten: 6-1 6-1. Leerlingen van JudoGoes en Judo Ryu van Schaik volgen een clinic van WK-deelnemer Anicka van Emden. foto Willem Mieras door Roeland van Vliet GOES - Het opgaan van Judo Ryu van Schaik in JudoGoes mocht niet stilletjes gebeuren. Een clinic van Anicka van Emden, in septem ber WK-deelnemer, markeerde za terdag die bijzondere gebeurtenis. Nadat Johan van Schaik, de oprich ter van Judo Ryu van Schaik, in 2007 overleed, kwam al het werk binnen de Middelburgse sport school op de schouders van zijn dochter Jessica terecht. Die hield dat een aantal jaren vol, maar uit eindelijk werd het haar te veel. En kele maanden geleden belde ze Ju doGoes op. Of er gepraat kon wor den over een fusie. Dat wilde de re latief jonge vereniging in Goes wel. „Er bestond al een samenwer king tussen ons", vertelde André van Meerkerk. „Als judoka's meer trainingsuren wilden maken, dan konden ze altijd bij de andere vere niging terecht. En we kenden el kaar al heel goed. Toen ik nog les gaf op het Cios, zat Jessica bij mij in de klas." Besloten werd om Judo Ryu van Schaik (bijna 200 leden) op te la- door Herman Heuvink rilland - Marco Pennings uit Tho- len in de MX2 en Rene van den Eijnden uit Wouw in de MXt klas se waren zaterdag de grote win naars bij de senioren tijdens de zes de clubmotorcross van de Motor club Rilland. De meeste deelne mers waren te vinden in de club klasse 'waar 29 rijders aan de start verschenen. Robert Janssens uit Rilland toon de zich in de clubklasse de sterkste voor zijn vriend en plaatsgenoot Michael Sleijmer. Danny Min- naard uit Yerseke werd winnaar van de eerste manche. Janssens en Sleijmer werden tweede en derde. In de tweede manche kwam Min- naard mede door een valpartij niet verder dan een negentiende plaats. De thuisrijders profiteerden daar optimaal van. Willem den Engels man uit Middelburg, Robin de Jon ge uit 's-Heer Abtskerke en Ralph Kerkhove uit Middelburg legden beslag op de verdere plaatsen. De Tholenaar Marco Pennings maakte zijn favorietenrol in de MX 2 klasse volledig waar. Hij won beide manches. Bart Kuzee uit Waarde was de tweede Zeeuw op de vijfde plaats. In de MX t klasse ontbrak het Erik van der Wekken uit Zierikzee in de eerste manche aan geluk. Door een val werd hij vierde. De tweede manche won hij, maar dat was niet voldoende voor de dagzege. Die ging naar Rene van den Eijn den uit Wouw. Bij de veteranen behaalde Ad Gel dof uit Oostkapelle de derde plaats. In de 65a: was er een twee de plaats weggelegd voor Jayden Hoek uit Oost-Souburg. In de 85CC won Marvin Boone uit Yerseke. ten gaan in JudoGoes (ruim 200 le den). Van Meerkerk: „Het leek ons beter om de 'merknaam' Judo Goes te behouden. We krijgen er nu dependances in Middelburg, Vlissingen en Heinkenszand bij. Eerder al hadden we er eentje in Rilland. Voor de leerlingen veran dert er weinig: die krijgen op de zelfde plek les. Maar de organisatie wordt ruimer. We hebben nu ne gen gediplomeerde judoleraren in één organisatie." Jessica van Schaik is er niet rouwig om dat de naam Judo Ryo van Schaik, die twintig jaar bestaan BAD GOISERN Mountainbiker Rudy Vos uit Grijps- kerke is zaterdag zesde geworden in de de Salzkammergut Mountain bike Trophy in Oostenrijk. Deze mountaïnbiketocht over 211 kilome ter telt meer dan 7000 hoogteme ters. Van de 500 starters haalden er slechts 258 de finish. X-treme-rij- der Vos werd beste Nederlander. heeft, verdwijnt. „Het belangrijk ste is dat we door kunnen blijven gaan", zei ze. „En voor de leerlin gen maakt het niets uit. Die vin den de naam van de club niet be langrijk, maar wel of'juffrouw Jes sica' lesgeeft." Zaterdag luisterden de leerlingen geboeid naar 'juffrouw Anicka', die in totaal vier uur aan de slag ging met twee leeftijdscategorieën. Van Emden was net terug van een trainingsstage in het Spaanse Cas- telldefels. Over twee maanden doet ze mee aan het wereldkampi oenschap in Tokio. KWADENDAMME De driebanders van 's Lands Welva ren veroverden het eerste officieu ze Zeeuws divisiekampioenschap. Op percentage versloeg de tweede divisionist uit Kwadendamme de kampioen van de vierde divisie, Steketee Schilders. Na de 4-4-remi- se was het percentage in het voor deel van de thuisploeg: 82,7-81,0. mmam ss Remeha De Remeha Avanta CW6 is de nieuwste HR-combiketel in de Avanta-serie. Een compacte alleskunner die comfortabele warmte levert en tegelijkertijd snel voor royaal warm water zorgt. Daarmee haalt de Avanta CW6 moeiteloos het hoogste cijfer voor comfort: Gaskeur CW6. Op voorwaarde dal alle leidingen binnen 1 van de te plaatsen HR combi zitten en er ;n geschikte HR dakdoorvoer aanwezig is. WARMTETECHNIEK LR remeha Arnesteinweg 36,4338 PD MiddelburgT (0118)415060 F (0118)419707 E info@ablmiddelburg.com www.remeha.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55