naar Goes Live on stage Vlaamse toeristen blijven vaker een nachtje in Zeeland slapen Fancyfair drukt eigen bijdrage voor schoolbus Drie gewonden en ravage na botsing op A58 Zeilboot loopt aan de grond in Oosterscheide Concert Euterpe maandag 19 juli 2010 ELLEWOUTSDIJK - Een fancyfair ten bate van de Ellewoutsdijkse dorps bus heeft zaterdag zo'n 1500 euro opgebracht. Het geld wordt benut om de reis kosten van schoolgaande jeugd te drukken, nu de school in Elle- woutsdijk moet sluiten. De kinde ren bezoeken met ingang van het nieuwe seizoen basisscholen in omliggende dorpen zoals Driewe gen en Oudelande. Voor veilig vervoer is inmiddels een dorpsbusstichting opgericht, die beschikt over een busje voor leerlingenvervoer. De aanschaf is mogelijk door bijdragen van spon sors en de gemeente Borsele, die het onderhoudsbudget voor de ge sloten school steekt in de aanschaf van de dorpsbus. Ouders moeten wel een vervoersbijdrage betalen, maar die kan omlaag dankzij de opbrengst van de fancyfair, die mo gelijk volgend jaar opnieuw wordt Robinson speelt bij Goes Live on stage eigenlijk nog te vroeg. Pas bij de laatste twee nummers staan er duizend man op de markt, foto's Ronald den Dekker gehouden. De rockcoverband Campaign zag zondag aan het begin van de avond weinig mensen voor het podium, maar oogstte vanaf de terrassen wel veel applaus, foto Ronald den Dekker RILLAND - Drie mensen zijn gister ochtend lichtgewond geraakt bij een aanrijding op de A58. De politie hield daarbij een 26-jari- ge automobilist uit de gemeente Reimerswaal aan. De man moest zijn rijbewijs inleveren omdat hij het ongeluk onder invloed van al cohol had veroorzaakt. Omstreeks 10.45 uur reed een auto met daarin een 68-jarige man en een 65-jarige vrouw, beiden afkom stig uit Arnemuiden, op de A58 in de richting van Bergen op Zoom. De auto werd van achteren aange reden door de 26-jarige automobi list uit Reimerswaal. Bij botsing kwam de voorste auto in de vangrail terecht. De drie be trokkenen raakten lichtgewond. Zij konden ter plaatse aan hun ver wondingen worden geholpen door ambulancepersoneel. De aanrijding zorgde voor een gro te ravage op snelweg A58. Beide rijstroken moesten worden afgeslo ten. Het verkeer werd via een naastgelegen parkeerplaats omge leid. NEELTJE JANS - KNRM-reddingboot de Harder is gistermiddag lang be zig geweest met het zeiljacht Trito- nia dat door een navigatiefout aan de grond was gelopen op de Mid denplaat. De reddingboot kreeg het tien me ter lange schip, met zes personen en twee honden aan boord, niet losgetrokken. Er werd een anker uitgezet in de hoop dat de boot gis teravond bij hoog water vanzelf los zou komen. Zaterdag tegen middernacht bracht de Koopmansdank het jacht Contico naar de Roompot- sluis. Het schip was gestrand in de Geul van de Banjaard en had mo torstoring. door Emile Calon MIDDELBURG - Steeds meer Vlaam se toeristen ontdekken Walcheren, zegt Ruurt van der Weel van de VW Walcheren en Noord-Beve land. Ook Patricia Pleijswijk van camping Ons Buiten in Oostkapel- le merkt dat steeds meer Vlamin gen bij haar boeken. Tot voor kort kwamen Vlamingen vooral voor een dagje naar Walche ren en keerden ze 's avonds terug naar huis om eventueel de volgen de dag nog eens terug te komen. Van der Weel ziet echter dat Vlaamse gasten steeds vaker ook een of meer overnachtingen boe ken. Pleijswijk beaamt dat. Het valt haar op dat velen naar de Wal- cherse kust komen om te fietsen. Tom Pauwer van camping Oranje zon in Vrouwenpolder geeft aan dat op zijn bedrijf het aantal Vla mingen nog steeds zeer beperkt is in vergelijking tot Nederlandse en Duitse gasten. Hij is wel tevreden over het aantal mensen dat tot nu toe bij hem heeft geboekt. Hij voorziet een zeer goed seizoen om dat het aantal boekingen nu al ho ger ligt dan een jaar geleden. „En vorig jaar was al goed." Van der Weel benadrukt ook dat het zomerseizoen van 2009 zeer goed was voor de Walcherse re creatiesector. Vooral omdat door de vakantiespreiding in Duitsland en Nederland het hoogseizoen on gekend lang was. „Dit jaar is er minder spreiding", aldus de woord voerder van de regionale VW. Piet Hamelink (Roompot) merkt dat daardoor het aantal boekingen voor nu nog wat beperkt is. Er zijn volgens hem nog veel open ruim tes op de verschillende parken en campings van zijn bedrijf Uit zijn contacten met de recreatie sector en van de mensen die via de WV boeken krijgt hij echter voldoende signalen om te voor spellen dat ook 2010 een goed sei zoen wordt. HEINKENSZAND - De fanfare van muziekvereniging Euterpe ver zorgt morgen een zomeravondcon cert in het woonzorgcentrum Dijk- stede in Heinkenszand. Dat is te vinden aan het Kamilleplein 6. Ie dereen is welkom bij het concert, dat om 19.30 uur begint. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53