li ïiii Vooruit blitc »f TT r? J! Oosterse sferen in Zeetuin Buttinge Excursies Oranjezon Varen en wandelen op Roofvogelshow in tuin en Fort Rammekens De Haringvreter van Terra Maris maandag 19 juli 2010 in de Erfgoedwinkel, de prijs is inclusief papieren rondleiding in het straatje en een speurtocht voor de kinderen. Voor meer informatie: 0117-372414 erfgoed@zeelandnet.nl www.het-vlaemsche-erf- goed.nl. ©Middelburg Middelburg in oorlogstijd - van ver woesting tot wederopbouw. Ten toonstelling in het Zeeuws Archief over de verwoesting van Middel burg door-de branden na het Duit se bombardement op 17 mei 1940 en de wederop bouw van de historische binnenstad volgens de stijl van Het Nieuwe Bouwen (Delftse School). Zeeuws Archief, Hofplein 16. Van 09.00 tot 17.00 uur. Boeken- en verzamelmarkt op de markt in Middel burg, 11.00 tot 17.00 uur. Noordwelle Openstelling Corneliuskerk, van 10.00 - 17.00 uur. OostkapelSe (W)onderwaterwereld bij Terra Maris. Speuren naar schaatsenrijders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en ander onderwaterleven in de watertuin van het mu seum. Gebruik een schepnet en verwonder je. Te ken en schrijf in je eigen (W)onderwaterpaspoort. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelname: 4,25 euro per kind, incl. entree tot het museum. Om teleurstelling te voorkomen vooraf aanmelden: 0118-582620. Duinvlietweg 6,10.30 tot 12.00 uur. Zomerbingo W Oostkapelle, in sporthal De Halve Maan, Schoolstraat 2. Aanvang: 19.30 uur. Oyddorp Golfsurflessen. Tijdens je eerste les kun je al gelijk de kick ervaren van het rijden op de golven. Met nog enige vervolglessen helpen we je een volledig zelfstandige surfer te worden. Geschikt voor ieder een vanaf 7 jaar en in het bezit van een zwemdiplo ma. Speciale lessen voor jeugd en families. Voor meer informatie: www.surfkaravaan.nl of 06-24911360. Duinpad 3e blok, gehele dag. Ouddorp Rondvaart met Rederij Zeeland op een gezellig in gericht antiek schip met een promenade dek, een salon, bar met tapbier, gekoelde drank, broodjes, snoep en ijs. Sanitaire voorziening ook voor rol stoel gebruikers. Vanaf 14.15 uur. Philippine Kermis, centrum, gehele dag. Vlissingen Vlissingen mag zich benoemen op één van de grootste kermissen van Zeeland. Nog t/m 25 Juli. Centrum, gehele dag. Vrouwenpolder Orgelconcert Kees van Eersel op het Proper/de Jongh-orgel t.g.v. 50-jaar (orgel-) concerten in de Geref.Kerk (vrijg.) te Vrouwenpolder. Toegang 5,00 euro; kinderen t/m 12 jaar gratis. Geref.Kerk (vrijg.), Schoolstraat 9, 20.00 tot 21.30 uur. Westenschouwen Beste Bolus Belevings fietstocht door het Schouwse bietenland. Voor de beste bolus heb je de beste suiker nodig. Tijdens de fietstocht door de Schouwse polder komen we vol op bietenvelden tegen. Burghsluis was vroeger het landbouwhaventje van waar de schepen vol bieten vertrokken naar Brabant. We komen bij een am bachtelijke plaatselijke bakker die de beste bolusbe- levingsfietstocht tot een waar zoet feest maakt. Start vanaf 11.00 uur, bij Natuurinformatiepunt/trampolinecentrum Wester- schouwen op het grote P-terrein bij de rotonde in Westenschouwen, de gehele dag door. Wissenkerke Kalfjes kijken met huifkartocht. U wordt met de huifkar opgehaald bij HCR de Kroon, maakt dan een tour door de polder richting de boerderij waar u een rondleiding krijgt. U gaat dan samen met de boerin door de stal, waar de koeien gemolken wor den, en natuurlijk ontbreek een bezoek aan de pas geboren kalfjes ook niet. Het vertrek is om 15.30 uur en u bent om ong. 17.30 uur weer terug in Wis senkerke. Voor kinderen tot 12 jaar: 7,50 euro, voor volwassenen 10,00 euro. Voorstraat 17, 15.30 tot 17.30 uur. Zierikzee Meezeiltochten Scaldis, vanaf haven 't Luitje, Zierik zee, van 14.00 tot 17.00 uur. Jong en oud kan mee varen, heerlijk actief mee helpen met het hijsen van de zeilen of overstag gaan of lekker in de zon op het dek of in het kluivernet liggen. Vertrek: Haven 't Luitje tegenover de VW. Prijs voor volwassenen 18 euro, kinderen 4 t/m 12 jr 12 euro, kinderen jon ger dan 4 jr gratis. Kaartjes bij VVV Schouwen-Dui- veland (en aan boord). VW-kantoor Zierikzee, Nieuwe Haven 7, 0900-2020233 Zoutelande Tennis toss-avonden, vanaf 19.00 uur. Ook open voor badgasten, leder 1 /2 uur wordt er gewisseld. Kosten 5,- euro per avond. Westkapelseweg 28. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.wvzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. DINSDAG 20 JULI Breskens Vissen met trekpaarden op het strand en bezoek Visserijmuseum. Na een rondleiding in het museum door onze gid sen gaan we met een treintje naar het strand en kijken hoe de trekpaarden sleepnetvissen in de branding. Er wordt uitleg gegeven over de vangst. Reserveren in verplicht i.v.m. het aantal plaatsen. Prijs €8.50 p.p. vanaf 4 jaar. Visserijmuseum Bres kens. Tel.nr. 0117-383656. Kaai 1, vanaf 13.00 uur. Middelburg en Veere Wonderbaarlijk Walcheren. Walcheren heeft alle ingrediënten voor een afwisse lende dagtocht. Met deze excursie begin je in het centrum van Middelburg waar je wordt ontvangen met koffie of thee en een echte Zeeuwse bolus. Na deze koffiestop neemt de gids je mee voor een stadswandeling in de hoofdstad van Zeeland. Je vindt hier zo'n 1100 grote en kleine monumenten die de sfeer van een rijk verleden nog steeds uit ademen (de meeste momumenten per vierkante meter in Nederland). Vervolgens vertrek je naar een theeschenkerij in Veere waar een lunch klaar staat. Tijdens deze lunch kun je kennismaken met dieren in de tuin, de omgeving en de Zeeuwse folk lore. Met een bus rij je vervolgens naar Veere waar de tijd haast letterlijk heeft stilgestaan. Hier heb je vrije tijd om door de smalle straatjes te slenteren, van een terrasje te genieten of een bezoek te brengen aan de historische markt. Tickets a €57,50 zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Dagtocht van 09.00 tot 17.00 uur. Het monumentale stadhuis van Middelburg. archieffoto Ruben Oreel buttinge - Drie Walcherse ondernemers houden vanaf vrijdag drie dagen het 1001 Nachtfestival Arabian Experience in But tinge. In de Middellandse Zeetuin krijgen bezoekers van 13.00 tot 21.00 uur het ge voel in Arabische sferen te verkeren. De sprookjeswereld van 1001 Nacht staat centraal. Er zijn buikdansoptredens, hen- na-artiesten, workshops mozaïeken en op tredens en workshops djembé (tromme len). Daarnaast is er een aantal kraampjes met oosterse spulletjes. Ook is een aantal goede doelen vertegenwoordigd. Er zijn ook hapjes en drankjes in de sfeer van het thema. vrouwenpolder - Een gids van Stichting Het Zeeuwse Landschap leidt morgena vond vanaf 19.00 uur een excursie door na.- tuurgebied Oranjezon bij Vrouwenpolder. Behalve planten en vogels ziet u met wat geluk ook reeën en damherten. Verzame len aan de Koningin Emmaweg 22. Kos ten: twee euro, kinderen een euro. Diezelfde dag is er een rondleiding door Fort Rammekens bij Ritthem. Naast een bezoek aan het fort wandelt u door het rondom gelegen natuurgebied. De excur sie begint om 19.30 uur bij het fort aan de Rammekensweg te Ritthem. Kosten: 2,50 euro, kinderen tot 6 jaar gratis veere - Aan de steiger bij de Campveerse Toren in Veere vertrekt woensdag om 14.00 uur een excursiegroep naar De Ha ringvreter. Dit is een van de eilanden, die na de afsluiting van het Veerse Gat ont stond. De rondvaartboot van rederij Dijkhuizen brengt u naar De Haringvreter, waar een gids u ontvangt en met u het eiland ver kent. Flora, fauna, maar ook de geschiede nis van het gebied krijgen aandacht. Rond 17.00 uur bent u weer terug in Veere. Kos ten: volwassenen 9,70 euro (inclusief vaart), kinderen 7,30 euro. Kaartjes zijn ver krijgbaar op de boot. OOSTKAPELLE - Leden van valkerij Equipa ge lacoba van Beieren vertellen morgen over hun roofvogels. Ze verzorgen ook de monstraties in de tuin van museum Terra Maris aan de Duinvlietweg in Oostkapelle. De shows vinden plaats van 16.30 tot 17.30 en van 19.00 tot 20.00 uur. Kosten: 5,50 eu ro, kinderen 3,25 euro. Achter Terra Maris ligt een landschapstuin, waarin de Zeeuw se landschappen in het klein worden ge toond. Met de tuinman kunt u woensdag van 11.00 tot 12.00 uur Het Zeeuwse land schap ontdekken. Maximaal 20 deelne mers. Vooraf aanmelden: tel. 0118-582620. Kosten: 5,25 euro, kinderen drie euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45